Sezon 2019/20 oficjalnie zakończony!

W czwartek – 7 maja odbyło się zebranie Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, poświęcone w szczególności przeanalizowaniu możliwości wznowienia i dokończenia zawieszonych rozgrywek seniorskich IV ligi i niższych klas rozgrywkowych, oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez WZPN-y, które zostały zawieszone z uwagi na wprowadzony na terytorium Polski stan epidemii.

Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej wypracowali wspólne stanowisko o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych, oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez Związki pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, jednocześnie ustalając, iż jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

MRKS Czechowice-Dziedzice zakończył więc rozgrywki na siódmej lokacie w tabeli, a mistrzem została drużna LKS Goczałkowice-Zdrój, która najprawdopodobniej na neutralnym terenie – w nieznanym jeszcze terminie, rozegra spotkanie barażowe z Szombierkami Bytom (mistrz I grupy) o awans do III ligi. Z klas okręgowych do naszej grupy w przyszłym sezonie trafią najpewniej: Orzeł Łękawica, Iskra Pszczyna i Unia Turza Śląska.

Ze względu na dynamicznie rozwijająca się sytuację związaną z epidemią koronawirusa, związkowi włodarze nie ustalili póki co, kiedy nowy sezon ma się rozpocząć.

ZOBACZ TAKŻE:

Start rundy przełożony! >>

Pogrom w próbie generalnej >>

Wysoka porażka rezerw >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *