Setne urodziny Tadeusza Janika!

W dniu wczorajszym niezwykły człowiek świętował niezwykłą uroczystość, mianowicie setną rocznicę urodzin! Tadeusz Janik – bo o nim mowa, urodził się 27 stycznia 1922 roku w Dziedzicach, jego ojciec Adolf Janik był postacią niezwykle znaną i cenioną, służył w Legionach Polskich, był członkiem Towarzystwa SportowegoSokół” w Dziedzicach, wiele lat pełnił funkcję Prezesa OSP Dziedzice, był wielkim patriotą i społecznikiem.

Nasz jubilat wszystkie te cechy zdawać by się mogło odziedziczył po tacie, jeszcze w latach przedwojennych aktywnie uczestniczył w lokalnym życiu sportowym. Grał w hokeja i piłkę nożną w naszym klubie, w czasie okupacji zesłany na roboty do Niemiec brał udział w słynnych meczach piłkarskich reprezentując RKS.

Po wojnie publicysta Polskiego Radia (1949-1956r.), komentator i kierownik redakcji sportowej Ośrodka TV w Katowicach (1957-1982r.), redaktor naczelny „Sportu” (1982-85r.), ponownie komentator Ośrodka TV w Katowicach (1986-90r.), a także Prezes OSP „DZIEDZICE” w latach 1957-1964.

Wierny kibic naszego klubu, współautor (razem ze śp. Emilem Buchtą) „Kroniki Sportu Czechowic-Dziedzic” i Honorowy Prezes MRKS Czechowice-Dziedzice.

Nie sposób wymienić w krótkiej notce wszystkich zasług solenizanta, życzymy panie Tadeuszu kolejnych jubileuszy w jak najlepszym zdrowiu!

ZOBACZ TAKŻE:

Pierwsza na minus, druga na plus >>

Zwycięstwo z trzecioligowcem >>

Przekaż 1% dla MRKS >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *