Drugi z rzędu pojedynek na własnym stadionie tym razem nie trzymał w napięciu do ostatnich minut, bowiem czechowiczanie już w premierowej części zaaplikowali drużynie Stali-Śrubiarni Żywiec trzy gole i mogli po przerwie w pełni kontrolować boiskowe zdarzenia, dorzucając spośród kilku okazji jeszcze jedną bramkę.
Od początku uwidoczniła się wyraźna przewaga gospodarzy, którzy w 11. minucie mogli już prowadzić, ale po zgraniu M.Byrtka zbyt lekko szpicem buta uderzył Wiśniowski. Z kolei w 17. minucie po jego asyście próba z dystansu Jondy poszybowała tuż nad poprzeczką. Jak to się zwykło mawiać – do trzech razy sztuka, w 22. minucie lewą stroną pola karnego przedarł się Szymon Byrtek i po minięciu obrońcy wyłożył piłkę na trzynasty metr, skąd bez zastanowienia mocno i celnie przy słupku przymierzył jego brat Marcin. Równo 10 minut później MRKS skorzystał z prezentu od Lacha, gdyż zbyt krótko podał on futbolówkę do własnego bramkarza i dopadł do niej Wróbel, bez większych problemów płaskim uderzeniem pakując ją do siatki. Niemal w ostatniej akcji tej połowy podopieczni Tomasza Fijaka podwyższyli prowadzenie, tym razem świetną – prostopadłą asystą między linią defensywną przeciwnika popisał się M.Byrtek, a lewą flanką w „szesnastkę” samotnie wbiegł Pindera i pewnym strzałem po ziemi nie dał żadnych szans Sycowi.
Po zmianie stron tempo gry z racji korzystnego rezultatu nie było już tak szybkie, choć to miejscowi nadal przeważali i szukali szans na bardziej okazały triumf. W 67. minucie po zagraniu z głębi pola piłkę otrzymał Drewniak, lecz jego próba po bliższym słupku została sparowana przez golkipera żywczan. 120 sekund później jedną z niewielu okazji mieli natomiast goście, gdy z dogodnego położenia fatalnie spudłował Chwaja. W 70. minucie po asyście Iwanka po raz kolejny do protokołu meczowego w szeregach czechowickiego zespołu trafić mógł też Wróbel, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 85. minucie do akcji ofensywnej włączył się kapitan gospodarzy Grygier i po jego zagraniu lewą stroną w pole karne wbiegł Iwanek, a jego płaski strzał po drodze otarł się jeszcze o słupek i wylądował w sieci. W ścisłej końcówce na uwagę zasługuje już tylko nieznacznie spudłowany rzut wolny Pitrego w ekipie Śrubiarni, a także odbita przez Syca próba Iwanka po jego kilkudziesięciometrowym rajdzie po stronie czechowiczan.
Teraz przed piłkarzami MRKS-u wolna majówka, gdyż otrzymają oni 3 punkty walkowerem wobec wycofania się z rozgrywek rezerw GKS-u Jastrzębie, natomiast za dwa tygodnie (9 maja) o godzinie 17:00 w hitowej konfrontacji na stadionie MOSiR podejmiemy świetnie spisujący się wiosną drugi zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała, liczący ciągle na zniwelowanie straty punktowej do lidera tabeli.
23. kolejka V ligi śląskiej, gr.2 (sezon 2025/26) – 25.04.2026r. /godz.17:00/
Główna płyta stadionu MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS Czechowice-Dziedzice – TS Stal-Śrubiarnia Żywiec 4:0 (3:0)
Bramki: 1:0 M.Byrtek (22 min.), 2:0 Wróbel (32 min.), 3:0 Pindera (45 min.), 4:0 Iwanek (85 min.)
MRKS: 1. Łukasz Byrtek – 2. Oskar Zych (84′ 16. Jakub Mynarski) , 3. Marcin Studencki, 9. Adam Grygier, 14. Adrian Pindera (63′ 20. Jakub Krasny), 7. Szymon Byrtek, 10. Marek Jonda, 6. Marcin Byrtek, 13. Mateusz Wiśniowski (55′ 8. Daniel Iwanek), 19. Patryk Wójtowicz (46′ 18. Kacper Drewniak), 5. Marcin Wróbel (84′ 7. Jakub Raszka)
Trener: Tomasz Fijak
Stal-Śrubiarnia: 1. Dominik Syc – 2. Łukasz Widuch, 4. Jakub Michalec, 5. Mateusz Widuch, 6. Konrad Michalec, 8. Jakub Madejczyk (72′ 3. Dawid Legut), 9. Kacper Marian, 11. Maciej Pułka (76′ 7. Norber Kaspera), 14. Mariusz Lach (36′ 20. Błażej Chwaja), 16. Miłosz Bargiel (60′ 13. Stanisław Zajdler), 17. Przemysław Pitry,
Trener: Przemysław Pitry
Żółte kartki: Studencki (55′) – Widuch (39′)
Widzów: 200
Skład sędziowski: Zbigniew Szymanek oraz Rafał Benke i Michał Neumann (KS Katowice)
Pozostałe wyniki 23. kolejki V ligi śląskiej, gr.2:
MKS Lędziny – KP Beskid Skoczów 3:1 (1:0)
LKS Błyskawica Drogomyśl – LKS Czaniec 0:2 (0:1)
TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała – BKS Stal Bielsko-Biała 2:0 (1:0)
KS Panattoni II Goczałkowice-Zdrój – GLKS Nacomi Wilkowice 3:1 (1:1)
LKS Tworków – UKS APN Góral Istebna 1:0 (1:0)
BTS Rekord II Bielsko-Biała – LKS Forteca Świerklany 1:1 (0:0)
LKS Drzewiarz Jasienica – GKS II Jastrzębie 3:0 (wo.)
OSTATNIE NEWSY:
Niełatwa przeprawa z Drzewiarzem >>
Na bakier ze skutecznością, emocje do końca >>