Rezerwy wygrywają na inaugurację rundy

Dopiero w ostatni weekend kwietnia wystartowały wreszcie rozgrywki rundy wiosennej bielsko-tyskiej ligi okręgowej (gr.5 – spadkowej), w której to rywalizację o utrzymanie toczyć będą gracze rezerw MRKS-u.

Czechowiczanie tegoroczne zmagania rozpoczęli od domowego starcia z plasującym się po podziale grup na pierwszej lokacie w tabeli Ogrodnikiem Cielmice, a odbyło się ono w niedzielne popołudnie na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR.

Początek meczu należał do przyjezdnych, którzy w przeciągu kilkudziesięciu sekund mieli dwie dogodne okazje do objęcia prowadzenia, ale Klimas wpierw po centrze Gurbisza spudłował uderzając głową, a po chwili jego próba zza linii „szesnastki” poszybowała tuż nad poprzeczką.

Podopieczni Marcina Sztorca swoich szans upatrywali głównie w szybkich kontrach, lub też przy stałych fragmentach gry i właśnie po strzale z rzutu wolnego Heroka w 14. minucie bramkarz Ogrodnika po raz pierwszy musiał wykazać się swoim kunsztem, parując piłkę w boczną strefę. Nie miał on już jednak nic do powiedzenia w 26. minucie, kiedy to po długim zagraniu Heroka z własnej połowy skutecznym lobem pokonał go D.Kopeć.

Równo dziesięć minut po golu otwierającym rezultat niedzielnej konfrontacji, zespół z Cielmic miał znakomite okazje do wyrównania, jednak świetnie w bramce interweniował powracający do rezerw Filapek, który na przedpolu wygrał pojedynki „oko w oko” z Szafrańskim i Gajewskim.

Druga odsłona rozpoczęła się dla czechowickiej „dwójki” wyśmienicie, albowiem tym razem po krosowej asyście Przewoźnika samotnie w kierunku bramki ruszył G.Sztorc i ze stoickim spokojem posłał futbolówkę do siatki, obok wychodzącego na piętnasty metr Utraty. Ledwie 240 sekund później MRKS II mógł zanotować trzecie trafienie, lecz po dośrodkowaniu Przewoźnika „główkę” Zarychty z bliskiej odległości instynktownie odbił bramkarz rywali.

Im bliżej było końca meczu, tym stawiający wszystko na jedną kartę goście napierali z coraz większym impetem. W 74. minucie uderzający z rzutu wolnego Toporczyk, oraz w 80. minucie Foltyn zza linii pola karnego „ostemplowali” słupek.

W 85. minucie w sporym zamieszaniu pod bramką miejscowych jeden z graczy Ogrodnika trafił z kolei w poprzeczkę, ale w odpowiednim miejscu znalazł się Wala i z bliska zanotował kontaktowe trafienie dla swojej drużyny.

W bardzo nerwowej końcówce czechowiczanie musieli bronić korzystnego rezultatu, co dodatkowo utrudniła jeszcze czerwona kartka dla Łukosza w 88. minucie, ale na szczęście gospodarzom udało się odeprzeć ataki przeciwnika i komplet punktów pozostał w Czechowicach-Dziedzicach.

W następnej kolejce rezerwy stoczą wyjazdową batalię z Sokołem Wola, która zaplanowana została na świąteczną sobotę – 1 maja o godzinie 17:00.

1. kolejka Śląskiej Klasy Okręgowej, gr.5 /Bielsko-Biała-Tychy – gr.spadkowa/ (sezon 2020/21 – runda wiosenna)
25.04.2021r. /godz.17:00/

Boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS II Czechowice-Dziedzice – LKS Ogrodnik Cielmice 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 D.Kopeć (26 min.), 2:0 G.Sztorc (50 min.), 2:1 Wala (85 min.)

MRKS II: 80. Jakub Filapek – 14. Dominik Gałan, 15. Piotr Witkowski, 4. Marcin Zarychta, 17. Kamil Ryrych (46′ 6. Kamil Walczyszyn), 20. Dominik Kopeć, 16. Jakub Przewoźnik (80′ 5. Szymon Adamiec), 8. Adrian Herok, 10. Rafał Adamczyk, 2. Romain Bazin (57′ 11. Kamil Kozłowski), 9. Grzegorz Sztorc (82′ 13. Arkadiusz Łukosz)

Ogrodnik: 1. Paweł Utrata – 5. Daniel Gurbisz, 6. Marcin Grzybek (59′ 18. Bruno Toporczyk), 7. Marcin Józefowicz (75′ 17. Marek Kołodziejczyk), 9. Tomasz Klimas (72′ 21. Paweł Wala), 10. Damian Stawicki, 13. Michał Foltyn, 16. Patryk Gajewski, 19. Radosław Szafrański (59′ 15. Dawid Bojarski), 20. Rafał Pawłowicz, 22. Sebastian Białas
Trener: Grzegorz Chrząścik

Żółte kartki: Zarychta (45′), Przewoźnik (65′)
Czerwona kartka: Łukosz (88′)
Widzów: bez udziału publiczności
Skład sędziowski: Mateusz Oczkowski oraz Wojciech Sajbor i Sebastian Holisz (KS Żywiec)

Pozostałe wyniki 1. kolejki Klasy Okręgowej, gr.5 (Bielsko-Tychy – gr.spadkowa):
BKS Stal Bielsko-Biała – LKS Sokół Wola 0:1 (0:1)
OKS Zet Tychy – LKS Przełom Kaniów 4:0 (1:0)
LKS Rudołtowice-Ćwiklice – LKS Pionier Pisarzowice 2:1 (1:0)
LKS Wisła Wielka – KS Piast Bieruń Nowy 2:0 (1:0)