Rezerwy urwały punkty liderowi

Do pojedynku drużyn z dwóch przeciwległych biegunów tabeli bielsko-tyskiej „okręgówki” (gr.I), doszło w niedzielę na tzw. „Górce” w Bielsku-Białej, gdzie na sztucznej nawierzchni liderujące rezerwy trzecioligowego Rekordu toczyły konfrontację z „dwójką” MRKS-u Czechowice-Dziedzice.

Oba gole w spotkaniu 11. kolejki padły w premierowej odsłonie, gdy najpierw prowadzenie gospodarzom dało celne trafienie Miłosza Krzempka (20 min.), zaś kilka chwil później do wyrównania w szeregach czechowiczan doprowadził Kamil Kuśmierczyk (24 min.).

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II): Wiedzieliśmy przed meczem, co będzie prezentował lider i jak można się mu przeciwstawić. Zagraliśmy niskim pressingiem, lecz na pewno nie można nam zarzucić, że nastawiliśmy się tylko na przeszkadzanie i wybijanie piłki na tzw. „aferę”. Szczególnie w premierowej odsłonie potrafiliśmy po przechwytach utrzymać się przy futbolówce i skonstruować kilka ciekawych akcji, a jedna z nich przyniosła nam wyrównującego gola. Po przerwie przyznać trzeba, iż rywal zdominował nieco moją drużynę, jednakże świetnie w bramce spisywał się Bazin. Nasza gra wyglądał już tylko dobrze do okolic 30. metra, gdzie przeciwnik detronizował ofensywne zapędy moich zawodników. Z pewnością nie odbiegaliśmy od lidera tabeli kulturą gry, choć oczywiście Rekord II lepiej operował piłką i dłużej przy niej się utrzymywał, ale byliśmy na to przygotowani i takie też były założenia taktyczne. Mam nadzieję, że ten punkt doda moim podopiecznym wiary, bo potrafimy grać w piłkę lepiej, aniżeli wskazuje na to tabela, co też dzisiaj chłopaki udowodnili.

Kolejnym przeciwnikiem MRKS-u II w najbliższą niedzielę – 4 października będzie LKS Łąka, a potyczka ta rozpocznie się o godzinie 15:00 na stadionie MOSiR.

11. kolejka Śląskiej Klasy Okręgowej, gr.5 /Bielsko-Biała-Tychy – podgrupa I/ (sezon 2020/21)
27.09.2020r. /godz.16:00/

Boisko ze sztuczną nawierzchnią na „Górce”  – Bielsko-Biała, ul. Młyńska 52b

BTS Rekord II Bielsko-Biała – MRKS II Czechowice-Dziedzice 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Krzempek (20 min.), 1:1 Kuśmierczyk (24 min.)

Rekord II: 1. Bartosz Kucharski – 21. Konrad Tatarczyk, 5. Mateusz Madzia, 30. Piotr Jaroszek, 22. Kamil Sobótka – 20. Miłosz Krzempek, 17. Filip Gawlak, 10. Gabriel Szotek, 9. Daniel Iwanek, 8. Szymon Nocoń (82′ 26. Konrad Formas) – 11. Szymon Kościuch (46′ 25. Bartosz Woźniak)
Trener: Szymon Niemczyk

MRKS II: 1. Romain Bazin – 14. Dominik Gałan, 18. Łukasz Szędzielarz, 5. Kacper Polakowski, 2. Kamil Walczyszyn (71′ 16. Szymon Adamiec) – 4. Piotr Witkowski, 6. Jakub Przewoźnik (90+3′ 19. Szymon Strączek), 8. Adrian Herok, 7. Kamil Kuśmierczyk (71′ 5. Kamil Kozłowski) – 10. Rafał Adamczyk, 9. Grzegorz Sztorc
Trener: Marcin Sztorc

Żółte kartki: Krzempek (51′) – Gałan (43′)
Widzów: 50
Skład sędziowski: Dawid Wehsoly oraz Adrian Damaz i Piotr Fundanicz  (KS Bielsko-Biała)

Pozostałe wyniki 11. kolejki Klasy Okręgowej, gr.5 (Bielsko-Tychy – Podgrupa I):
LKS Rudołtowice-Ćwiklice – BKS Stal Bielsko-Biała 2:2 (1:0)

LKS Studzienice – GKS Czarni Jaworze 7:0 (4:0)
LKS Łąka – LKS Wisła Wielka (odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego w drużynie gości)
OKS Zet Tychy – pauza

AKTUALNA TABELA >>

ZOBACZ TAKŻE:

Spóźniona riposta >>

Ambicja nie wystarczyła >>

Od 2:0 do 2:3 – „deja vu” z liderem… >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *