Rezerwy nie sprostały Bestwinie

Derbową potyczkę w pobliskiej Bestwinie w ramach 4. serii gier Klasy Okręgowej „ZINA Bielsko-Tychy” gr.5, stoczyła w sobotnie popołudnie druga drużyna czechowickiego MRKS-u. W pierwszej odsłonie podopieczni Marcina Sztorca prezentowali się bardzo przyzwoicie i przegrywali tylko różnicą jednego gola, niestety po przerwie defensywa beniaminka dała się zaskoczyć aż czterokrotnie, co przy honorowym trafieniu autorstwa Grzegorza Sztorca (66 min.) sprawiło, iż to gospodarze odnieśli pewną wygraną 5:1 (1:0).

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II)Moim zdaniem decydujące dla losów spotkania okazało się 5 minut tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, kiedy otrzymaliśmy dwa ciosy po których nie byliśmy w stanie się pozbierać. Premierowa odsłona nie wskazywało, iż przegramy z kretesem, mało tego – uważam, że przez pół godziny byliśmy drużyną lepszą. Niestety nie wykorzystaliśmy tego momentu, a szkoda bo były ku temu okazję, zaś najlepszą z nich zmarnował G.Sztorc, przenosząc piłkę nad poprzeczką w pojedynku „oko w oko” z bramkarzem gospodarzy. Pierwszego gola straciliśmy w 19. minucie po szkolnym błędzie przy wyprowadzaniu futbolówki z własnego pola karnego. Po przerwie niestety przeciwnik „wbił wyższy bieg”, my niestety wsteczny… Ekipa z Bestwiny z łatwością dochodziła do pozycji strzeleckich, wykorzystując cztery z nich. Honorowe trafienie zaliczył z kolei G.Sztorc, wykorzystując dobre podanie Przewoźnika.

4. kolejka klasy okręgowej „ZINA Bielsko-Tychy” gr.5 – 24.08.2019r. /godz.17:00/
Stadion w Bestwinie, ul. Podzamcze 18

LKS Bestwina – MRKS II Czechowice-Dziedzice 5:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Sawicki (19 min.), 2:0 Sawicki (48 min.), 3:0 Włoszek (50 min.), 3:1 G.Sztorc (66 min.), 4:1 Kowaliczek (82 min.), 5:1 Kozioł (88 min.)

Bestwina: Jakub Felsch – Szymon Święs, Michał Gacek, Marcin Gołąb, Krystian Makowski (82′ Mariusz Duś) – Patryk Wentland, Mateusz Droździk (70′ Tomasz Kozioł), Krystian Patroń (46′ Szymon Skęczek), Mateusz Włoszek (65′ Konrad Kowaliczek), Bartłomiej Feruga (46′ Dawid Gleindek) – Artur Sawicki (87′ Szymon Kościuch)
Trener: Sławomir Szymala

MRKS II: Patryk Kopeć – Dominik Gałan, Zbigniew Zdonek, Szymon Światłowski, Daniel Bryczek (70′ Patryk Matuszczak) – Damian Rodak (60′ Wojciech Zieleźnik), Wojciech Szal (65′ Dawid Byrdziak), Jakub Przewoźnik, Mateusz Ciosek (55′ Piotr Żemła), Adrian Herok – Grzegorz Sztorc

Widzów: 120
Skład sędziowski: Dawid Rakus oraz Krzysztof Caputa i Michał Mikler (KS Skoczów)