Rezerwy nie przebiły Zapory

Z przedstawicielem bielskiej A-klasy – Zaporą Wapienica, do ostatniego pojedynku kontrolnego tego lata przystąpili gracze rezerw MRKS Czechowice-Dziedzice.

Tempo sparingu rozgrywanego na stadionie MOSiR delikatnie mówiąc nie było porywające, aczkolwiek przed przerwą to gospodarze stworzyli sobie nieco więcej sytuacji bramkowych, choć w ich szeregach wyraźnie szwankowała skuteczność. Wspomnieć w tym miejscu należy m.in. o minimalnie niecelnej „główce” Adamczyka po centrze z rzutu wolnego, mocnej próbie Kozłowskiego z dystansu tuż nad poprzeczką, czy wreszcie uderzeniu Witkowskiego w słupek.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli dysponujący dużo szerszą kadrą meczową goście i choć jeszcze w 47. minucie „dwójkę” od utraty gola uratowała poprzeczka, to już po ośmiu minutach Zapora dopięła swego, po tym jak jeden z jej zawodników celną „główką” sfinalizował dośrodkowanie z rzutu wolnego. Rezerwy co prawda próbowały przynajmniej doprowadzić do wyrównania, jednak próby głową G.Sztorca i Adamusa, czy też dobra okazja Adamczyka, nie przyniosły zamierzonego efektu, wobec czego do ligowej inauguracji podopieczni Marcina Sztorca przystąpią ze sparingową przegraną w głowie i solidną dawką do analizy.

Sezon 2020/21 w bielsko-tyskiej „okręgówce” – jak już niedawno awizowaliśmy, wystartuje również w przyszły weekend, a drużyna MRKS-u II w premierowej konfrontacji na stadionie MOSiR gościć będzie beniaminka – Zet Tychy. Spotkanie to rozpocznie się w niedzielę – 26 lipca o godzinie 11:00.

Czechowice-Dziedzice – główna płyta stadionu MOSiR, 19 lipca 2020r. (godz.14:00)

MRKS II Czechowice-Dziedzice – LKS Zapora Wapienica 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 (55 min.)

MRKS II: Bazin – Łukosz, Zdonek, Bryczek, Gałan – Witkowski, Herok, Adamus, Kozłowski, Adamczyk – G.Sztorc oraz Sz.Strączek, Indeka, Chrobak, Sz.Adamiec