Rezerw ważna strata punktów

Szansę na odskoczenie zarówno od dolnych rejonów tabeli bielsko-tyskiej „okręgówki”, jak i samego rywala mieli w niedzielę gracze rezerw MRKS-u, mierzący się na własnym stadionie z niżej sklasyfikowanym LKS-em Rudołtowice-Ćwiklice.

Już w 9. minucie gospodarze zmuszeni byli „gonić wynik”, bowiem w pozornie niegroźnej sytuacji piłkę po nieczystej próbie Artura Lubeckiego, fatalnie do siatki wypuścił bramkarz rezerw. Pomimo kilku dobrych akcji ofensywnych, dopiero na sekundy przez przerwą czechowiczanom udało się doprowadzić do wyrównania, gdy po asyście Jakuba Przewoźnika z głębi pola, pod poprzeczkę wchodząc w pole karne celnie przymierzył Piotr Żemła (45 min.).

Niestety decydująca o losach ważnego dla obu zespołów starcia była 48. minuta, w której po centrze z rzutu rożnego obrońcy „dwójki” nie upilnowali Wojciecha Kremzy i ten na dalszym słupku popisał się skuteczną finalizacją z bliskiej odległości. Choć do końcowego gwizdka arbitra pozostawało jeszcze wiele czasu, to wynik 1:2 (1:1) już się nie zmienił i podopieczni Marcina Sztorca musieli „przełknąć gorycz porażki”, wobec której w tabeli nadal znajdują się tuż nad strefą spadkową.

Podreperować dorobek punktowy MRKS II będzie musiał się starać zatem w następnej kolejce, gdy wyruszy on do pobliskiej Bestwinki. Spotkanie to zaplanowane jest na niedzielę – 27 października (godz.14:00).

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II) – Niewątpliwie było to słabsze spotkanie w naszym wykonaniu, bowiem raziliśmy błędami w defensywie, a kultura gry pozostawiała wiele do życzenia. Szkoda straconych punktów, bo przy lepszej skuteczności mogliśmy spokojnie nawet zwyciężyć. W ostatnich tygodniach moja drużyna sygnalizowała zwyżkę formy, dziś niestety zostaliśmy brutalnie zweryfikowani, a boli to tym bardziej – iż stało się to w pojedynku z rywalem także walczącym o oddalenie się od strefy zagrożonej degradacją. Do końca rundy jesiennej pozostają jeszcze trzy kolejki, nie załamujemy rąk i będziemy chcieli za wszelką cenę długą przerwę spędzić z bardziej okazałym dorobkiem.

12. kolejka klasy okręgowej „ZINA Bielsko-Tychy” gr.5 – 20.10.2019r. /godz.14:00/

MRKS II Czechowice-Dziedzice – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Lubecki (9 min.), 1:1 Żemła (45 min.), 1:2 Kremza (48 min.)

MRKS II: 20. Patryk Kopeć – 14. Dominik Gałan, 5. Zbigniew Zdonek, 4. Szymon Światłowski, 7. Jakub Raszka – 11. Piotr Żemła (89′ 13. Arkadiusz Łukosz), 18. Kacper Polakowski (77′ 16. Romain Bazin), 8. Jakub Przewoźnik, 15. Adrian Herok, 3. Jakub Niemczyk (61′ 6. Patryk Matuszczak) – 9. Grzegorz Sztorc

LKS: 82. Wojciech Czmok – 6. Wojciech Kremza, 18. Maciej Mizera, 22. Sebastian Piesiur (31′ 5. Piotr Kolny 80′ 10. Adam Tendera), 8. Michał Czmajduch – 15. Kacper Beberok, 11. Bartosz Kur, 25. Artur Lubecki (46′ 17. Marcin Chrobaszczyk), 19. Marek Kątny (46′ 99. Mateusz Jędrysik) – 20. Michał Puchała (89′ 5. Sławosz Kolny), 30. Maciej Żemła
Trener: Andrzej Lubański

Żółte kartki: Przewoźnik (81′), Światłowski (83′) – Kur (26′), Piesiur (30′)
Widzów: 50
Skład sędziowski: Wojciech Sajbor oraz Tomasz Sajbor i Mateusz Oczkowski (KS Żywiec)