Rekordowa wygrana „dwójki”

Wobec intensywnych opadów deszczu w ostatnich godzinach i zalanego boiska w Mazańcowicach, autsajder rozgrywek bielskiej A-klasy potyczkę z rezerwami MRKS Czechowice-Dziedzice w roli gospodarza rozegrał na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR. I tak jak można się było spodziewać – podopieczni Marcina Sztorca rozprawili się z rywalem w sposób bezlitosny, aplikując mu aż 16 bramek, tracąc tylko jedną! 5 razy bramkarza LKS-u pokonał Mateusz Ciosek, z kolei czterokrotnie piłkę w siatce umieszczał Błażej Adamiec. Hat-tricka w szeregach czechowickiej „dwójki” skompletował z kolei Grzegorz Sztorc, zaś po jednym golu zdobyli jeszcze Romain Bazin, Mateusz Stanclik, Patryk Matuszczak i Szymon Światłowski.

17 minut trwała indolencja strzelecka formalnych gości, którzy mierzyli się w niedzielę z „czerwoną latarnią” rozgrywek bielskiej A-klasy. Worek z bramkami rozwiązał wówczas Ciosek, uderzający z obrębu pola karnego w „okienko” po asyście G.Sztorca. 180 sekund później po ostrej centrze Adamca z rzutu rożnego, fatalny błąd popełnił Strok, który po chwili ponownie skapitulował po mierzonym strzale Adamca z czternastu metrów. Moment rozluźnienia MRKS-u II w 28. minucie wykorzystał co prawda Żółty, jednak następne 13 (!) goli zdobyli już czechowiczanie. W 32. minucie hat-tricka skompletował Adamiec, precyzyjnie egzekwując rzut wolny, a przed przerwą do siatki futbolówkę skierowali jeszcze Ciosek i G.Sztorc.

Egzekucję na przeciwniku po przerwie ponowił Bazin, korzystający z asysty G.Sztorca, z kolei w 54. minucie znów po asyście G.Sztorca płaski strzał Stanclika znalazł się w bramce drużyny z Mazańcowic. W 55. minucie po przechwycie na połowie rywala znów do protokołu meczowego wpisał się Adamiec, zaś w 67. minucie po wejściu w „szesnastkę” lewą stroną, dziesiątego gola zanotował Matuszczak. W 70. minucie szpicem buta rezultat podwyższył Światłowski, a po upływie 120. sekund faulowany w polu karnym G.Sztorc sam wymierzył sprawiedliwość uderzeniem z „wapna”. Dzieła zniszczenia na autsajderze dopełnili jeszcze Ciosek, który w ledwie dwanaście minut ustrzelił klasycznego hat-tricka, a równo w 90. minucie po zagraniu Światłowskiego wynik na 1:16 ustalił G.Sztorc.

Rezerwy MRKS-u w dobiegającym końca sezonie 2017/18 rozegrają jeszcze dwa mecze, a najbliższy z nich zaplanowany jest na sobotę – 9 czerwca (godz.13:00) na własnym terenie, gdzie rywalem będzie Soła Kobiernice.

24. kolejka bielskiej A-klasy – 03.06.2018r. /godz.16:00/
Boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią, Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

LKS Mazańcowice – MRKS II Czechowice-Dziedzice 1:16 (1:6)

Bramki: 0:1 Ciosek (17 min.), 0:2 Adamiec (20 min.), 0:3 Adamiec (22 min.), 1:3 Żółty (28 min.), 1:4 Adamiec (32 min. – z wolnego), 1:5 Ciosek (39 min.), 1:6 G.Sztorc (41 min.), 1:7 Bazin (50 min.), 1:8 Stanclik (54 min.), 1:9 Adamiec (55 min.), 1:10 Matuszczak (67 min.), 1:11 Światłowski (70 min.), 1:12 G.Sztorc (72 min. – z karnego), 1:13 Ciosek (75 min.), 1:14 Ciosek (86 min.), 1:15 Ciosek (87 min.), 1:16 G.Sztorc (90 min.)

Mazańcowice: 1. Natan Strok – 2. Jarosław Duźniak, 7. Kamil Szozda, 18. Marcin Kubiczek, 15. Jacek Adamczyk – 4. Sławomir Pachny, 8. Dominik Guszpil, 11. Daniel Salamon, 9. Błażej Wolski – 6. Szymon Żółty, 20. Michał Stec (68′ 17. Kamil Tragarz)
Trener: Zbigniew Fijak

MRKS II: 12. Patryk Kopeć (46′ 80. Jakub Filapek) – 19. Arkadiusz Łukosz, 5. Zbigniew Zdonek (46′ 6. Bazin Romain), 3. Filip Hadydoń, 4.  Patryk Matuszczak – 11. Mateusz Stanclik, 8. Szymon Światłowski, 2. Błażej Adamiec (70′ 7. Marcin Sztorc), 18. Maksymilian Praciak – 9. Grzegorz Sztorc, 10. Mateusz Ciosek

Czerwone kartki: Szozda (65′) – Łukosz (65′)
Widzów: 30

Skład sędziowski: Damian Ołowski oraz Radosław Dzida i Paweł Susek (KS Bielsko-Biała)

Pozostałe wyniki 24. kolejki bielskiej A-klasy:

BTS Rekord II Bielsko-Biała – LZS Beskid Godziszka 2:0 (2:0) /przerwany w 46. minucie – goście nie wyszli na drugą połowę/
LKS Sokół Hecznarowice – LKS Przełom Kaniów 2:4 (0:1)

KS Międzyrzecze – KS Bestwinka 4:2 (1:1)