Raport transferowy – ZIMA 2023

Do kilku roszad kadrowych podczas okresu przygotowawczego do rundy wiosennej doszło w szeregach drużyny MRKS-u Czechowice-Dziedzice, o których w przededniu inauguracji ligowych zmagań wypada wspomnieć.

PRZYCHODZĄ:

1. Mateusz Janeczko (data ur. 30.11.1994r.) – boczny pomocnik, mogący występować także w linii ataku, swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w naszym mieście, skąd w młodym wieku trafił do Podbeskidzia Bielska-Biała. Po podpisaniu kontraktu nie dostawał tam jednak zbyt wielu szans i wypożyczany był do takich klubów jak: Chrobry Głogów, Termalica Bruk-Bet Nieciecza i Bytovia Bytów. Potem występował jeszcze w Kotwicy Kołobrzeg, ale w ostatnich latach najbardziej kojarzony był z Siarką Tarnobrzeg, barwy której reprezentował przez 5 lat na poziomie zarówno II, jak i III ligi. Rundę jesienną obecnego sezonu nowy zawodnik czechowiczan spędził z kolei w Czarnych Połaniec (III liga, gr.4), skąd do MRKS-u trafił na zasadzie transferu definitywnego.

2. Jakub Przewoźnik (data ur. 09.11.2001r.) – środkowy pomocnik, wychowanek lokalnej UMKS „Trójki” powraca niejako do Czechowic-Dziedzic, gdyż występował on już od momentu ukończenia wieku juniora w zespole rezerw MRKS-u, z którą notabene wywalczył awans do ligi okręgowej. Po wycofaniu „dwójki” trafił on do pobliskiego Sokoła Zabrzeg, gdzie także wywalczył awans z klasy B do klasy A, będąc tam wyróżniającym się zawodnikiem. Do czwartoligowca wypożyczony on został póki co na okres pół roku.

3. Mateusz Maciejowski (data ur. 03.01.2002r.) – bramkarz o statusie młodzieżowca na okres półrocznego wypożyczenia pozyskany został z Zagłębia Sosnowiec, gdzie występował ostatnio w zespole rezerw. Ma on także za sobą epizody w takich klubach jak Kotwica Kołobrzeg, czy Górnik Wojkowice.

ODCHODZĄ:

1. Patryk Mizera (LKS Jawiszowice) /transfer czasowy do 30.06.2023r./

2. Łukasz Szczurek (Rekord Bielsko-Biała) /powrót z wypożyczenia z BCS Zawoja/

3. Adam Zubrzycki (leczy kontuzję)

4. Miłosz Szczyrba (nie wznowił treningów)

Serdecznie witamy nowych zawodników w drużynie MRKS-u i życzymy im powodzenia, z kolei byłym już graczom dziękujemy za reprezentowanie barw czechowiczan – pomyślności na dalszej piłkarskiej „ścieżce”!

ZOBACZ TAKŻE:

Z Drzewiarzem na sztucznym o 11:00 >>

Ostatni sparing na plus >>

Decydująca minuta >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *