Pucharowy pogrom w Zabrzegu

Nie mieli litości dla występującego szczebel niżej BKS-u Stal Bielsko-Biała piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy w pojedynku II rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu bielskiego podokręgu, pokonali na stadionie w Zabrzegu swojego rywala aż 8:1 (4:1)

Co prawda formalni gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie w meczu, gdy już w 3. minucie Kacpra Mioduszewskiego do kapitulacji zmusił Janusz Bąk, ale później gole zdobywali już tylko podopieczni trenera Wojciecha Jarosza. Hat-tricka w szeregach czwartoligowca zanotował Kacper Polakowski, zaś drogę do siatki znaleźli również Błażej Adamiec, Rafał Żurek (z rzutu wolnego), Mateusz Kubica, Łukasz Mąka i Mateusz Wajdzik (głową).

Po kilku latach czechowicka drużyna ponownie miała okazję zagrać na stadionie w pobliskim Zabrzegu, gdzie w środowe – późne popołudnie w roli formalnych gości mierzyła się z BKS-em Stal Bielsko-Biała, a stawką tej konfrontacji był awans do III rundy rozgrywek Pucharu Polski bielskiego podokręgu. Podopieczni Wojciecha Jarosza źle „weszli w mecz”, bo już w 3. minucie po dośrodkowaniu Stawickiego i przy biernej postawie defensywy MRKS-u, najlepiej w polu karnym odnalazł się Bąk i silnym uderzeniem nieoczekiwanie otworzył rezultat. Ten sam zawodnik w 10. minucie mógł ponownie trafić do notesu arbitra, na szczęście po błędzie Nogi zbyt daleko wypuścił sobie piłkę wobec presji wychodzącego na przedpole Mioduszewskiego i skończyło się na strachu w szeregach czwartoligowca. Te wydarzenia na szczęście podziałały na czechowiczan mobilizująco i zaczęli oni przejmować zdecydowaną kontrolę nad pojedynkiem, już w 11. minucie zdobywając wyrównującego gola. Po wrzutce w „szesnastkę” niezdecydowanie rywali wykorzystał Polakowski i obracając się z piłką, przymierzył celnie z okolic trzynastego metra. Ledwie pięć minut później najmłodszy zawodnik gości ponownie wystąpił w roli głównej, dobijając tym razem odbity przez Juraszka strzał Adamca z dystansu. W 21. minucie dobrym przechwytem popisał się natomiast Szędzielarz, który po ładnej wymianie podań z ustawionym na prawej flance Przemykiem wbiegł w pole karne i wyłożył futbolówkę do lepiej ustawionego Adamca, temu zaś pozostało tylko dopełnić formalności. MRKS po tych bramkach miał jeszcze kilka okazji, m.in. drogi do siatki nieskutecznie szukali Przemyk, Mąka i Adamiec, a jak skutecznie wykańczać akcje swoim starszym kolegom pokazał znów Polakowski, który po bardzo dobrej asyście Mąki z głębi pola, ze stoickim spokojem przelobował wychodzącego na przedpole golkipera BKS-u.

W przerwie i we wstępnej fazie drugiej części szkoleniowcy obu ekip dokonali licznych roszad w składach, co nieco zmniejszyło już tempo spotkania, choć bez wątpienia to posiadający korzystny rezultat czechowiczanie byli stroną dyktującą warunki gry. Długo na drodze MRKS-u stawał jednak Juraszek, który bez zarzutu bronił próby Jonkisza, Adamca i Wajdzika. Wreszcie w 76. minucie z rzutu wolnego egzekwowanego z okolic dwudziestego metra precyzyjnie wcelował Żurek i… czechowiczanie „poszli za ciosem”, ostatecznie pogrążając swojego przeciwnika. W 81. minucie po dograniu Niemczyka z prawej strony, z bliska do siatki bez zastanowienia uderzył Kubica, po chwili efektownym strzałem z dystansu popisał się Mąka i finalnie w 88. minucie po wejściu Wójcika lewym skrzydłem i złej interwencji obrońcy bielszczan, celną „główką” z czwartego metra wynik na 1:8 ustalił Wajdzik.

Pomimo początkowych problemów nasza drużyna zanotowała zatem pewny awans do kolejnej rundy pucharowych zmagań, w której przeciwnik nie jest jeszcze znany. W najbliższą sobotę MRKS czeka już dużo poważniejsze zadanie, gdyż wyjedzie on na teren wzmocnionego latem beniaminka – Beskidu Skoczów, a pojedynek 3. kolejki IV ligi śląskiej, gr.II rozpocznie się o godzinie 17:00.

II runda Pucharu Polski (podokręg Bielsko-Biała) – 21.08.2019r. /godz.17:30/
Stadion w Zabrzegu, ul. Stadionowa 30

BKS Stal Bielsko-Biała – MRKS Czechowice-Dziedzice 1:8 (0:3)

Bramki: 1:0 Bąk (3 min.), 1:1 Polakowski (11 min.), 1:2 Polakowski  (16 min.), 1:3 Adamiec (21 min.), 1:4 Polakowski (38 min.), 1:5 Żurek (74 min. – z wolnego), 1:6 Kubica (81 min.), 1:7 Mąka (85 min.), 1:8 Wajdzik (88 min.)

BKS: 12. Grzegorz Juraszek – 3. Kamil Krzak (46′ 17. Grzegorz Kalamus), 20. Mateusz Małaczek, 4. Jakub Krawczyk, 13. Mateusz Maciążka – 16. Jan Huczek, 22. Adrian Grabowski, 19. Jakub Stawicki (80′ 15. Krystian Mańkus), 21. Łukasz Jastrzębski (46′ 10. Tomasz Gala) – 18. Arian Szwarc, 9. Daniel Bąk (46′ 14. Ryszard Borutko)
Trener: Mirosław Szymura

MRKS: 9. Kacper Mioduszewski – 13. Mateusz Wójcik, 14. Rafał Żurek, 3. Piotr Noga (46′ 4. Marcin Zarychta), 2. Kamil Cichura – 16. Kacper Polakowski (53′ 6. Damian Rodak), 8. Łukasz Szędzielarz (46′ 20. Mateusz Kubica), 19. Łukasz Mąka, 10. Michał Przemyk (61′ 11. Jakub Niemczyk), 18. Błażej Adamiec (53′ 15. Adrian Herok) – 17. Kamil Jonkisz (64′ 5. Mateusz Wajdzik)
Trener: Wojciech Jarosz

Żółta kartka: Ł.Jastrzębski (25′)
Widzów: 70
Skład sędziowski: Wiktor Urbańczyk oraz Krzysztof Koziarski i Tymoteusz Brzeźny (KS Bielsko-Biała)