Pucharowy koniec po karnych

Już na pierwszej rundzie tegoroczną przygodę z rozgrywkami Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bielskiego zakończyli gracze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Podopieczni Jarosława Kupisa mierzyli się w środę na terenie rywala z Drzewiarzem Jasienica, a po regulaminowych dziewięćdziesięciu minutach na tablicy świetlnej widniał wynik remisowy 2:2 (1:1) i zgodnie z regulaminem, zwycięzcę musiała wyłonić seria rzutów karnych. Te odrobinę lepiej wykonywali niestety gospodarze, którzy dzięki wygranej 4:3 mogli fetować promocję do kolejnej rundy.

Ligowych rywali skojarzył los w premierowym tego lata starciu lokalnego Pucharu Polski na stadionie w Jasienicy. W porównaniu do sobotniego meczu ze Spójnią Landek, szkoleniowiec czechowiczan Jarosław Kupis dokonał sporych zmian w wyjściowym zestawieniu, który w początkowym fragmencie potyczki nie radził sobie zbyt dobrze.

O ile po prostej stracie gości na własnej połowie, już w 4. minucie próba Łosia zza narożnika pola karnego poszybowała tuż nad poprzeczką, to niestety w 10. minucie Drzewiarz wyszedł już na prowadzenie, po tym jak sprzed linii końcowej po uprzednim wyminięciu golkipera MRKS-u zacentrował Radomski, a skuteczną główką z bliskiej odległości piłkę do siatki skierował Waliczek.

Równo po upływie kwadransa gry, spora przewaga jasieniczan mogła zostać udokumentowana po raz drugi tego dnia, na szczęście górą z pojedynku „oko w oko ze Ślosarczykiem wyszedł Świerczek. Dosyć niespodziewanie w 22. minucie przyjezdnym udało się doprowadzić do wyrównania, w czym duża zasługa pechowo interweniującego Profica, który niefortunnie do własnej siatki skierował dośrodkowanie Adamca z rzutu wolnego.

Z biegiem czasu nieco śmielej zaczęli poczynać już sobie goście i jeszcze przed przerwą mieli oni dwie dogodne okazje, najpierw w 27. minucie nieznacznie spudłował Żurek, zaś 6 minut później po akcji Wójcika lewą stroną i jego dobrej asyście, zimnej krwi nie zachował Polakowski, który uderzył płasko wprost w interweniującego na przedpolu Górę. W 41. minucie mogło się to zemścić na czechowiczanach, na szczęście po centrze z prawego skrzydła zupełnie niepilnowany Łoś nie trafił na siódmym metrze czysto w piłkę i golkiper MRKS-u bez trudu ją wyłapał.

Dużo bardziej wyrównany przebieg miała druga część pucharowej batalii, co było pokłosiem wyraźnej poprawy jakości gry czechowickiego zespołu. Już w 48. minucie MRKS miał wyborną sposobność, by z ekspresowej kontry w liczebnej przewadze skarcić rywala, jednakże próba lobowania Adamca zza linii środkowej boiska okazała się zbyt mało precyzyjna. Goście swego dopięli już za to w 58. minucie, wówczas na uderzenie z okolic trzydziestego metra po chwilę wcześniej egzekwowanym rzucie wolnym zdecydował się Gurawski i do płasko bitej piłki nie zdążył dopaść Góra, a ta wpadła do bramki tuż przy prawym słupku. Miejscowi nie zamierzali godzić się z przegraną tego dnia i choć jeszcze w 80. minucie doskonała okazję Łosia zastopowała świetna interwencja Świerczka, to już 180. sekund później po wrzutce w pole karne defensywa czechowiczan pozostawiła zbyt dużo swobody Ślosarczykowi i ten po przyjęciu piłki, pewnym strzałem po dalszym słupku doprowadził do wyrównania.

Do upływu regulaminowych 90. minut rezultat 2:2 nie uległ już zmianie i o awansie do kolejnej fazy pucharowych zmagań musiały zadecydować rzuty karne, w których sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, lecz niestety ostatecznie w szóstej serii i obowiązującej zasadzie tzw. „nagłej śmierci”, w stosunku 4:3 zwyciężyli gospodarze.

2:2 Tomko

2:2 Ślosarczyk (obroniony przez Świerczka)

2:3 Szędzielarz

3:3 Krzanowski

3:3 Gondko (obroniony przez Górę)

4:3 Paleta

Teraz piłkarze MRKS-u muszą skupić się już tylko i wyłącznie na rozgrywkach czwartoligowych, a już w najbliższą sobotę – 8 sierpnia o godzinie 17:00 na wyjeździe zmierzą się oni z Kuźnią Ustroń.

I runda Pucharu Polski (podokręg Bielsko-Biała) – 05.08.2020r. /godz.17:30/
Stadion w Jasienicy, ul. Orzechowa 139

LKS Drzewiarz Jasienica – MRKS Czechowice-Dziedzice 2:2 (1:1) k.4:3

Bramki: 1:0 Waliczek (10 min.), 1:1 Profic (22 min. – sam.), 1:2 Gurawski (58 min.), 2:2 Ślosarczyk (83 min.)

Drzewiarz: 89. Paweł Góra – 99. Adrian Pindera (78′ 24. Piotr Mika), Daniel Waliczek, 26. Łukasz Radomski, 18. Szymon Gach (46′ 13. Patryk Tyrna) – 10. Marek Profic (46′ 3. Jarosław Krzanowski), 88. Bartłomiej Ślosarczyk, 23. Jakub Waliczek (46′ 19. Robert Obracaj), 17. Filip Gajda, 11. Dariusz Łoś – 22. Szymon Królak (68′ 14. Adam Paleta)
Trener: Paweł Łoś

MRKS: 21. Jakub Świerczek – 13. Mateusz Wójcik, 5. Mateusz Wrana, 20. Mateusz Kubica (39′ 8. Łukasz Szędzielarz), 19. Wojciech Loranc – 18. Dawid Gurawski (86′ 11. Konrad Gondko), 2. Błażej Adamiec, 14. Rafał Żurek (66′ 3. Daniel Bryczek), 6. Mateusz Tomko, 7. Jakub Raszka (58′ 10. Michał Przemyk) – 16. Kacper Polakowski (46′ 15. Mateusz Wajdzik)
Trener: Jarosław Kupis

Żółte kartki: Gajda (77′), Krzanowski (90′)
Czerwona kartka: Mika (84′)
Widzów: 100
Skład sędziowski: Piotr Szypuła oraz Paweł Susek i Sebastian Przewoźnik (KS Bielsko-Biała)