Porażka w opóźnionym starcie rezerw

Z trzytygodniowym poślizgiem, związanym ze stanem epidemicznym i sporą ilością narzuconej na czechowickich zawodników kwarantanny, sezon 2020/21 w bielsko-tyskiej „okręgówce” zainaugurowali wreszcie gracze rezerw MRKS-u.

Rywalem „dwójki” był rewelacyjnie spisujący się do tej pory LKS Studzienice, który z kompletem dziewięciu punktów w trzech premierowych kolejkach, przewodził stawce podzielonej w tym roku na dwie mniejsze podgrupy.

Na trudnego rywala, opierającego swoją grę na aspektach czysto fizycznych i będącego na starcie sezonu na zwycięskim szlaku, w mocno opóźnionej inauguracji trafili gracze czechowickiej „dwójki”. Niestety już w 3. minucie przystępujący do niedzielnego pojedynku po ledwie dwóch jednostkach treningowych gospodarze, musieli pogodzić się ze stratą gola, bowiem po centrze z rzutu rożnego „główka” M.Tomaszczyka odbiła się wpierw od słupka, a następnie próbujący ofiarnie interweniować P.Kopeć wygarnął piłkę już zza linii bramkowej, co zasygnalizował asystent sędziego.

Pomimo złego początku, piłkarze MRKS-u II w dalszej fazie premierowej odsłony prezentowali się całkiem poprawnie, dłużej operując futbolówką i próbując tworzyć okazję do wyrównania stanu pojedynku. W 13. minucie uderzenie G.Sztorca z dystansu otarło się o górną siatkę, w 18. minucie strzał Kuśmierczyka z lewej strony „szesnastki” padł łupem Króla, z kolei w 29. minucie nieco precyzji zabrakło Polakowskiemu.

I jak to często bywa, to co nie udało się czechowiczanom, w 37. minucie z powodzeniem wykonał zespół ze Studzienic, który szybką kontrę sfinalizował celnym strzałem z dwunastego metra uprzedzającego defensorów miejscowych Dąbrowieckiego. W 44. minucie z rzutu wolnego w szeregach przyjezdnych w boczną siatkę wcelował jeszcze Kumor, z kolei chwilę później po przeciwległej stronie boiska z bliskiej odległości strzał Kuśmierczyka ofiarną interwencją nogami sparował golkiper LKS-u, choć arbiter i tak zasygnalizował jeszcze pozycję spaloną.

Drugą część nieco lepiej rozpoczęły rezerwy MRKS-u i choć w jeszcze w 48. minucie dobrą okazję zmarnował uderzający zbyt wysoko Adamczyk, to 9 minut później po asyście Witkowskiego z lewego sektora boiska, futbolówkę do siatki skierował Kuśmierczyk i gospodarze uwierzyli, iż są w stanie tego dnia zapunktować.

W 69. minucie po centrze Heroka z rzutu rożnego nieznacznie głową spudłował Adamczyk, podobnie jak w 82. minucie G.Sztorc, który starał się wykończyć centrę Gałana. Niestety w międzyczasie czerwoną kartkę w szeregach „dwójki” ujrzał bramkarz P.Kopeć, który zdaniem arbitra ze zbyt dużym impetem po wcześniejszym gwizdku arbitra przerywającym grę, powalił rywala i między słupki z konieczności stanąć musiał Witkowski.

W 89. minucie losy niedzielnego starcia zostały już rozstrzygnięte, gdyż po faulu Zdonka w polu karnym sędzia wskazał na tzw. „wapno”, a po chwili z 11. metrów nie pomylił się Dąbrowiecki i komplet punktów pojechał do Studzienic.

W następnej kolejce MRKS II czeka wyjazdowa konfrontacja z LKS-em Rudołtowice-Ćwiklice, która zaplanowana została na sobotę – 22 sierpnia (godz.17:00).

4. kolejka Śląskiej Klasy Okręgowej, gr.5 /Bielsko-Biała-Tychy – podgrupa I/ (sezon 2020/21)
16.08.2020r. /godz.17:00/

MRKS II Czechowice-Dziedzice – LKS Studzienice 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Tomaszczyk (3 min. – głową), 0:2 Dąbrowiecki (37 min.), 1:2 Kuśmierczyk (57 min.), 1:3 Dąbrowiecki (89 min. – z rzutu karnego)

MRKS II: 1. Patryk Kopeć – 14. Dominik Gałan, 4. Marcin Zarychta (46′ 2. Daniel Bryczek), 3. Zbigniew Zdonek, 6. Marcin Chrobak – 7. Kamil Kuśmierczyk (86′ 13. Arkadiusz Łukosz), 5. Kacper Polakowski (35′ 8. Adrian Herok), 11. Jakub Przewoźnik, 15. Kamil Kozłowski (55′ 17. Piotr Witkowski), 10. Rafał Adamczyk – 9. Grzegorz Sztorc

Studzienice: 24. Mariusz Król – 16. Mateusz Tomaszczyk, 21. Jan Tomaszczyk, 14. Paweł Janosz, 20. Kamil Sornowski – 7. Dawid Wybrańczyk (46′ 8. Dawid Janosz), 13. Franciszek Janosz, 19. Franciszek Kumor, 11. Patryk Śleziona (67′ 3. Grzegorz Furtok) – 10. Łukasz Dąbrowiecki (89′ 5. Krystian Węglarz), 2. Marcin Pęszor (72′ Dawid Pilar)
Trener: Tomasz Malcharek

Żółte kartki: Kozłowski (51′), Kuśmierczyk (83′), Łukosz (90+3′) – J.Tomaszczyk (62′), Pęszor (69′)
Czerwona kartka: P.Kopeć (74′)
Widzów: 80
Skład sędziowski: Andrzej Gorzawski oraz Bartosz Jeż i Krzysztof Kula (KS Rybnik)