Porazili Błyskawicę

Po ubiegłotygodniowej inauguracji w zimowej aurze, tym razem przy korzystnych warunkach toczyła się batalia w Drogomyślu, gdzie miejscowa drużyna Błyskawicy mierzyła się z MRKS-em Czechowice-Dziedzice.

Na bramkowe łupy faworyzowanych gości przyszło poczekać do ścisłej końcówki pierwszej części, kiedy to najpierw fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Paweł Kozioł (41 min.), a 180 sekund później po kolejnym stałym fragmencie autora gola na 0:1, najlepiej w „szesnastce” odnalazł się podwyższający rezultat Szymon Kubica.

Krótko po przerwie koronkową akcję czechowiczan sprytną „piętką” zakończył Damian Zajączkowski (52 min.), a rywali ostatecznie pogrążył Kamil Jonkisz (81 min.) i podopieczni Wojciecha Białka odnieśli zasłużoną i przekonującą wygraną 4:0 (2:0).

Pierwsze pół godziny sobotniego starcia miało dosyć wyrównany przebieg, a na jego wstępie lepsze okazje mieli nawet gospodarze. W 6. minucie po centrze Ułasewicza nieznacznie głową spudłował B.Bawoł, z kolei 120 sekund później piłkę z linii bramkowej w sporym zamieszaniu wybił Zych. Nie licząc uderzenia Jondy z 12. minuty, po którym przyjezdni domagali się rzutu karnego za zagranie ręką, MRKS dopiero w 22. minucie poważniej zagroził bramce rywala, po tym jak z rzutu wolnego dośrodkowywał Kozioł, zaś „główka” Kubicy poszybowała dość znacznie nad poprzeczką.

Równo w 30. minucie czechowiczanie mieli już „setkę”, jednak po długim zagraniu Kozioła pojedynek „oko w oko” z Pońcem przegrał Szary. Przewaga gości rosła i choć jeszcze w 39. minucie po szybkim wyrzucie z autu i asyście Zajączkowskiego zbyt lekko po ziemi uderzał Kozioł, to ten sam zawodnik w roli głównej wystąpił w 41. minucie. Podszedł on bowiem do rzutu wolnego w okolicy dwudziestego metra i pięknym strzałem niemal w samo „okienko” otworzył rezultat beskidzkich derbów. Ekipa trenera Wojciecha Białka jeszcze przed przerwą poszła za ciosem i po upływie 180. sekund tym razem z bocznej strefy boiska centrę z rzutu wolnego wykonał Kozioł, a na siódmym metrze piłkę przyjął Kubica i pewnie skierował ją do siatki.

Drugą odsłonę czechowicki zespół rozpoczął, tak… jak zakończył pierwszą – czyli zdobyciem gola. Co prawda jeszcze w 48. minucie po dalekim wyrzucie z autu Ułasewicza bliski kontaktowego trafienia w szeregach Błyskawicy był Krzempek, ale skuteczniejsi w 52. minucie okazali się przyjezdni. Po szybkim wznowieniu gry z autu, Szary wypuścił lewą flanką Lorenca, który zagrał płasko w pole karne, gdzie sprytną „piętką” nabiegający Zajączkowski zaskoczył zupełnie zdezorientowanego bramkarza z Drogomyśla i było niemal jasne, że losy meczu są przesądzone.

W 65. minucie MRKS przeprowadził szybką akcję, po której z lewej strony piłkę dorzucił Kozioł, zaś „główkę” Zajączkowskiego z linii bramkowej wyekspediował jeden z obrońców, natomiast 120 sekund później po asyście Lorenca i delikatnym rykoszecie nad poprzeczką z dwunastego metra strzelał Jonkisz. Napastnik czechowiczan dopiął jednak w końcu swego w 81. minucie, gdy przechwycił futbolówkę w pojedynku fizycznym z rywalem i po przebiegnięciu kilku metrów silnym strzałem z ponad 25. metrów przy słupku, przypieczętował pewną i zasłużoną wiktorię swojej drużyny.

W następnej kolejce (25 marca) czechowiczanie na stadionie MOSiR podejmą kolejnego – beskidzkiego przeciwnika, którym od godziny 15:30 będzie LKS Czaniec.

Skrót meczu >>

Zdjęcia z meczu I /ox.pl/ >>

Zdjęcia z meczu II /beskidzka24.pl/ >>

17. kolejka IV ligi śląskiej, gr.II (sezon 2022/23) – 18.03.2023r. /godz.15:00/
Stadion w Drogomyślu, ul. Modrzewiowa 1

LKS Błyskawica Drogomyśl – MRKS Czechowice-Dziedzice 0:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Kozioł (41 min. – z rzutu wolnego), 0:2 Kubica (44 min.), 0:3 Zajączkowski (52 min.), 0:4 Jonkisz (81 min.)

Błyskawica: 99. Mateusz Pońc – 6. Marcin Jasiński (55′ 5. Patryk Szołtys), 15. Patryk Ułasewicz, 19. Mateusz Wowra, 4. Dawid Wałaski, 14. Bartłomiej Szołtys, 22. Daniel Krzempek, 10. Damian Król, 21. Sebastian Rychlik (61′ 18. Mateusz Bawoł), 11. Volodymyr Varvarynets, 9. Błażej Bawoł (75′ 8. Marcin Wysiński)
Trener: Krystian Papatanasiu

MRKS: 91. Patryk Riabowski – 2. Oskar Zych (87′ 19. Marcin Mizia) , 20. Szymon Kubica, 5. Wojciech Padło, 13. Bartłomiej Lorenc, 11. Damian Zajączkowski, 8. Paweł Kozioł, 6. Marek Jonda, 18. Jakub Przewoźnik (72′ 4. Adam Matusz), 9. Kamil Szary (87′ 3. Kamil Sobótka), 10. Kamil Jonkisz
Trener: Wojciech Białek

Żółte kartki: Król (30′)
Widzów: 200
Skład sędziowski: Jakub Bielecki oraz Sebastian Buchta i Sebastian Hutny (KS Tychy / Skoczów)