Pomyślnie tylko do przerwy

Po ubiegłotygodniowej wygranej z liderem, w sobotnie popołudnie piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice stoczyli kolejną konfrontację z beskidzkim rywalem, a tym razem podopieczni Wojciecha Jarosza w Wieprzu zmierzyli się z GKS-em Radziechowy-Wieprz. Po pierwszej części nieznacznie prowadzili goście, w szeregach których na listę strzelców wpisał się Jakub Raszka (28 min.), jednak po przerwie skuteczniejsi okazali się rywale. Najpierw celną „główką” do wyrównania doprowadził Szymon Byrtek (52 min. – głową), a decydującego o wygranej swojego zespołu gola zdobył Mikołaj Franusik (71 min.).

Do dzisiejszego meczu czechowiczanie przystąpili osłabieni brakiem m.in. pauzującego za żółte kartki Jakuba Wojtyły, czy Łukasza Szędzielarza, który podczas piątkowego treningu niefortunnie doznał złamania nosa, z kolei w 38. minucie z powodu kontuzji kolana boisko opuścić musiał kapitan MRKS-u Damian Szczęsny.

Jako pierwsi w sobotnim spotkaniu zaatakowali gospodarze, gdy już w 4. minucie Krausa do interwencji uderzeniem z piętnastego metra zmusił Janik, którego śladem chwilę później poszedł także Sz.Byrtek, lecz i tym razem golkiper MRKS-u był na posterunku. W 12. minucie o ofensywną ripostę pokusili się czechowiczanie, a po szybkiej kontrze próba Dzionski z prawej strony „szesnastki” okazała się minimalnie niecelna. Świetną okazję na otwarcie wyniku przyjezdni mieli także w 24. minucie – wówczas po sprytnie rozegranym rzucie wolnym Szczęsnego i strąceniu piłki przez Cichurę, z bliskiej odległości nad poprzeczką uderzył Żurek. W 27. minucie nieco zaskakujący strzał po przeciwległej stronie boiska w szeregach GKS-u oddał z kolei Janik, zaś zmierzającą w „okienko” futbolówkę efektowną paradą poza linię końcową sparował Kraus. Sześćdziesiąt sekund później czechowicki bramkarz dalekim wykopem szybko wznowił grę, pojedynek siłowy z rywalem wygrał Jonkisz, który na lewej stronie dostrzegł niepilnowanego Raszkę i ten po wejściu w pole karne mierzonym uderzeniem zmusił Ł.Byrtka do kapitulacji. Niestety w 38. minucie bez kontaktu z rywalem niefortunnie kontuzji kolana nabawił się kapitan beniaminka Szczęsny i zmuszony on był przedwcześnie opuścić plac gry. W samej końcówce premierowej odsłony dwukrotnie przed wybornymi szansami stanął Jonkisz, ale w obu przypadkach pojedynek „oko w oko” wygrał z nim golkiper miejscowych.

Po przerwie podopieczni Wojciecha Jarosza szybko stworzyli sobie dwie akcje, jednak „główki” Przemyka i Jonkisza nie znalazły drogi do celu. Skuteczniejsi w 52. minucie okazali się gracze z Radziechów-Wieprza, doprowadzając do wyrównania, po tym jak centrę Janika z głębi pola głową wykończył Sz.Byrtek, uprzedzając wychodzącego na przedpole Krausa. Po okresie wyrównanej gry, nastała decydująco o losach sobotniego starcia 71. minuta, w której do prostopadłego zagrania z głębi pola samotnie ruszył M.Franusik i po wejściu w „szesnastkę” strzałem po długim rogu wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do końcowego gwizdka goście starali się odmienić losy potyczki, niestety tego dnia nie byli już w stanie poważniej zagrozić bramce przeciwnika i musieli pogodzić się z porażką.

Z przebiegu całego meczu czechowiczanie na przegraną z pewnością nie zasłużyli, szczególnie szkoda niewykorzystanych okazji w końcówce pierwszej połowy, gdzie można było wypracować sobie bardziej pokaźną zaliczkę. Martwią kolejne kontuzje w drużynie MRKS-u, bo teraz przed czwartoligowcami intensywny tydzień. Już w najbliższą środę (29.05) podopieczni Wojciecha Jarosza o godzinie 18:00 zmierzą na wyjeździe z Dębem Gaszowice, natomiast w sobotę (1.06) o 17:00 na własnym stadionie podejmą Polonię Łaziska Górne.

27. kolejka „Haiz” IV ligi śląskiej, gr.II – 25.05.2019r. /godz.17:00/
Stadion w Wieprzu, ul. Szkolna

GKS Radziechowy-Wieprz – MRKS Czechowice-Dziedzice 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Raszka (28 min.), 1:1 Sz.Byrtek (52 min. – głową), 2:1 Franusik (71 min.)

GKS: 1. Łukasz Byrtek – 23. Adrian Widełka, 16. Mikołaj Stasica (46′ 9. Maciej Łącki), 6. Karol Kubieniec, 20. Jakub Krasny – 19. Tomasz Franusik, 10. Marcin Byrtek (35′ 13. Marcin Dudka), 4. Piotr Pindel, 7. Szymon Byrtek – 18. Mikołaj Franusik (84′ 15. Wojciech Płaza), 8. Tomasz Janik
Trener: Łukasz Błasiak

MRKS: 12. Dominik Kraus – 18. Ariel Dzionsko, 4. Marcin Zarychta, 20. Kamil Cichura, 13. Mateusz Wójcik – 11. Damian Szczęsny (38′ 2. Kamil Bezak), 16. Kacper Fujawa (67′ 3. Filip Matuszczyk), 14. Rafał Żurek , 17. Michał Przemyk (76′ 5. Mateusz Wajdzik), 7. Jakub Raszka – 17. Kamil Jonkisz
Trener: Wojciech Jarosz

Żółta kartka: Dudka (85′)