Plan przygotowań MRKS

Od poniedziałku – 8 lipca do nowego sezonu w rozgrywkach IV ligi śląskiej, gr.II przygotowywać będą się piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. W premierowym tygodniu czechowiczanie realizować będą jednak indywidualną rozpiskę zajęć ułożoną przez trenera Wojciecha Jarosza, a treningi na boisku wznowią 15 lipca. Nasza drużyna ma w planie rozegranie pięciu meczów testowych, a sezon 2019/20 zainauguruje 10 sierpnia wyjazdowym starciem z Wilkami Wilcza.

Do sztabu szkoleniowego MRKS-u dołączy tego lata trener bramkarzy, którym będzie Robert Mioduszewski, a oprócz zajęć z golkiperami skupiać się będzie także nad pozostałymi formacjami – głównie obronną. Jako zawodnik reprezentował on m.in. takie kluby jak Lech Poznań, Zagłębie Lubin, czy Ruch Chorzów, a po zakończeniu kariery pracował już jako opiekun bramkarzy m.in. w Podbeskidziu Bielsko-Biała, Odrze Opole, jak i we wspomnianych Ruchu Chorzów i Lechu Poznań.

Jeśli chodzi o aspekty kadrowe, na konkrety jest jeszcze zbyt wcześnie – obecnie trwają poszukiwania potencjalnych wzmocnień na wszystkich pozycjach. Kilku zawodników nosi się z kolei z zamiarem zmiany barw klubowych, a na ten moment z powodu kontuzji kolana i przebytego przed kilkoma dniami zabiegu z gry wykluczony na dłuższy okres będzie Damian Szczęsny, natomiast bliski objęcia funkcji grającego asystenta szkoleniowca w rezerwach bielskiego Podbeskidzia jest Tomasz Górkiewicz.

Tak jak zostało wspomniane na wstępie, zespół MRKS-u rozegra co najmniej 5 meczów kontrolnych, a rywalami czechowiczan będą m.in. spadkowicz z III ligi – Ruch Radzionków, czy też ligowy konkurent – GKS Radziechowy-Wieprz.

Plan przygotowań MRKS Czechowice-Dziedzice do sezonu 2019/20 (LATO 2019):

8-14.07 – zajęcia indywidualne

15.07 (poniedziałek) – I trening

20.07 (sobota) – sparing z GKS Radziechowy-Wieprz /IV liga śląska, gr.II/

24.07 (środa) – sparing z Ruchem Radzionków /IV liga śląska, gr.I/

27.07 (sobota) – sparing z Beskidem Andrychów /IV liga małopolska – gr. zachodnia/

31.07 (środa) – sparing z Podbeskidziem II Bielsko-Biała /IV liga śląska, gr.II/

3.08 (sobota) – sparing z Pasjonatem Dankowice /Liga Okręgowa – gr.5 Bielsko-Biała-Tychy/

10.08 (sobota – godz.17:00) – I mecz ligowy z Wilkami Wilcza

Godziny i miejsca rozgrywania spotkań kontrolnych ustalane będą na bieżąco.

ZOBACZ TAKŻE:

Czwartoligowy terminarz – na początek Wilcza >>

Plan przygotowań rezerw >>

MRKS z drugim miejscem w Pro Junior System! >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *