Ostre strzelanie z Gwarkiem

7 goli padło w czwartym meczu sparingowym czechowickiego MRKS-u, w którym na sztucznym boisku MOSiR podopieczni Wojciecha Białka rywalizowali z Gwarkiem Ornontowice – przedstawicielem IV ligi śląskiej, gr.I.

Co ciekawe, po premierowej – bardzo wyrównanej odsłonie, to gospodarze dysponowali dwubramkową zaliczką, bowiem duet Raszka-Jonkisz w przeciągu 120. sekund wzajemnie wymienili się dobrymi asystami, popisując się przy tym skuteczną finalizacją celnymi uderzeniami.

Po przerwie i kilku roszadach, oraz „przemeblowaniu” bloku defensywnego, czechowiczanie nie ustrzegli się prostych błędów m.in. przy stałych fragmentach gry rywala, wobec czego w niespełna kwadrans (pomiędzy 61. a 74. minutą) stracili aż trzy gole i zmuszeni byli „gonić wynik”.

Sztuka ta udała się im z „nawiązką”, przy bacznym udziale nowego nabytku MRKS-u rodem z Hiszpanii. W 81. i 84. minucie Peral ładnymi uderzeniami przechylił szalę zwycięstwa na stronę czechowickiego zespołu, notującego tym samym trzeci już tej zimy triumf w grze kontrolnej.

W kolejnym test-meczu podopieczni Wojciecha Białka skonfrontują siły z Odrą Wodzisław Śląski – beniaminkiem III ligi (gr.3), a konfrontacja ta rozegrana zostanie w sobotę – 12 lutego o godzinie 12:00 ponownie na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR.

Sparing nr 4: Boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią, ul. Legionów 145 /5 luty 2022r., godz.12:00/

MRKS Czechowice-Dziedzice – GKS Gwarek Ornontowice 4:3 (2:0)

Bramki: 1:0 Raszka (30 min.), 2:0 Jonkisz (32 min.), 2:1 (61 min. – głową), 2:2 (68 min.), 2:3 (74 min.), 3:3 Peral (81 min.), 4:3 Peral (84 min.)

MRKS: testowany bramkarz – Lorenc, Padło, testowany zawodnik I, testowany zawodnik II, Raszka, Jonda, Mizera, Kozioł, testowany zawodnik III, Jonkisz oraz Wandzel, Kania, Zajączkowski, Peral, Czernek, Przemyk
Trener: Wojciech Białek