Po czwartą wygraną z rzędu sięgnęli w minioną sobotę piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy po ciężkim boju w ramach 22. kolejki V ligi śląskiej (gr.2) pokonali 2:1 (1:0) na stadionie MOSiR drużynę Drzewiarza Jasienica.
Gdyby nie ścisła końcówka, o pierwszej połowie starcia beskidzkich rywali można by napisać, że się odbyła… Choć delikatna inicjatywa należała do gospodarzy, to nie miało to większego przełożenia na klarowne okazje bramkowe. Poza nieudanymi próbami Jondy (7 min.), M.Byrtka (20 min.), czy Wróbla (40 min.) bramkarz gości – z resztą podobnie jak jego vis a vis, był właściwie bezrobotny. Wszystko zmieniło się w 42. minucie, kiedy to po centrze Pindery z lewego skrzydła w ogromnym zamieszaniu obrońcy jasieniczan nastrzelili Wójtowicza, a piłka ostatecznie trafiła pod nogi Wróbla, który z bliskiej odległości mimo ofiarnej interwencji defensorów wpakował ją do siatki. Riposta Drzewiarza mogła być niemal natychmiastowa, wszak już 120 sekund później po szybkiej kontrze swój rajd w „szesnastkę” mocnym uderzeniem w poprzeczkę zakończył Sobik. Z kolei jeszcze przed przerwą swoją szansę mieli również czechowiczanie, ale kąśliwy strzał Sz.Byrtka zdołał przed siebie odbić Góra.
W drugą część lepiej weszli gracze MRKS-u i już w 55. minucie podwyższyli rezultat – ostre i sprytne dośrodkowanie z rzutu wolnego Sz.Byrtka na słupek sparował co prawda golkiper przyjezdnych, ale wobec dobitki głową z najbliższej odległości Grygiera był on już bezradny. Podopieczni Tomasza Fijaka mogli pójść za ciosem, bo już po dwóch minutach przeprowadzili szybki atak – po długiej asyście Wróbla lewym sektorem boiska samotnie w pole karne wbiegł Sz.Byrtek, niestety jego płaska próba o centymetry minęła słupek. I zamiast 3:0, po chwili na tablicy wyników widniał już rezultat 2:1, gdyż po rzucie rożnym ekipy z Jasienicy i sporym zamieszaniu piłkę przejął Królak i mierzonym uderzeniem przy słupku z trzynastego metra nie dał żadnych szans Ł.Byrtkowi.
Drzewiarz wyraźnie po kontaktowym golu złapał „wiatr w żagle” i szukał okazji na wyrównanie stanu rywalizacji – w 65. minucie nieprzyjemny strzał Kudra z dystansu z problemami odbił bramkarz miejscowych, który też w 70. minucie najpierw świetnie sparował uderzenie Harężlaka, a potem tylko wzrokiem odprowadził fatalną dobitkę będącego w idealnym położeniu Piękosia. Także w 82. minucie Ł.Byrtek musiał błysnąć swoim kunsztem, tym razem broniąc strzał Shutaka. W końcówce rywal postawił wszystko na jedną kartę i czechowicki zespół mógł po szybkich kontratakach definitywnie rozwiać jego marzenia o korzystnym wyniku. Świetne okazje w szeregach gospodarzy marnowali jednak m.in. Wójtowicz, Sz.Byrtek, czy też Wróbel. Z kolei w ostatniej z sześciu doliczonych minut szczęście uśmiechnęło się do lidera tabeli, gdy kolejną świetną okazję zmarnował pudłujący z bliska Piękoś.
W kolejnym meczu piłkarze MRKS-u ponownie zagrają w roli gospodarza na stadionie MOSiR, gdzie w sobotę (25 kwietnia) o godzinie 17:00 podejmą Stal-Śrubiarnię Żywiec.
22. kolejka V ligi śląskiej, gr.2 (sezon 2025/26) – 18.04.2026r. /godz.13:30/
Główna płyta stadionu MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS Czechowice-Dziedzice – LKS Drzewiarz Jasienica 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Wróbel (42 min.), 2:0 Grygier (55 min. – głową), 2:1 Królak (60 min.)
MRKS: 1. Łukasz Byrtek – 2. Oskar Zych, 3. Marcin Studencki, 9. Adam Grygier, 14. Adrian Pindera, 7. Szymon Byrtek, 10. Marek Jonda, 6. Marcin Byrtek, 13. Mateusz Wiśniowski (65′ 15. Konrad Bukowczan), 19. Patryk Wójtowicz (90+1′ 18. Kacper Drewniak), 5. Marcin Wróbel
Trener: Tomasz Fijak
Drzewiarz: 12. Paweł Góra – 4. Patryk Smalcerz (46′ 22. Szymon Królak), 5. Maciej Marek, 8. Tomasz Drewniak (79′ 15. Kacper Moskała), 10. Marek Sobik (46′ 19. Jonasz Piękoś), 16. Konrad Kuder, 21. Kacper Czulak (65′ 7. Jakub Pach), 23. Patryk Łach, 29. Bartłomiej Lorenc, 47. Oscar Wadas (60′ 25. Davyd Shutak), 94. Maciej Kaczmarczyk (46′ 17. Filip Harężlak)
Trener: Konrad Kuder
Żółte kartki: Królak (59′), Piękoś (88′)
Widzów: 150
Skład sędziowski: Marek Kofin oraz Piotr Wach i Marcin Antoniak (KS Katowice)
Pozostałe wyniki 22. kolejki V ligi śląskiej, gr.2:
KP Beskid Skoczów – LKS Tworków 4:1 (2:0)
TS Stal-Śrubiarnia Żywiec – LKS Czaniec 3:0 (1:0)
GKS II Jastrzębie – BKS Stal Bielsko-Biała 0:3 (wo.)
TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała – MKS Lędziny 4:2 (2:1)
UKS APN Góral Istebna – KS Panattoni II Goczałkowice-Zdrój 0:2 (0:1)
GLKS Nacomi Wilkowice – BTS Rekord II Bielsko-Biała 1:4 (0:3)
LKS Forteca Świerklany – LKS Błyskawica Drogomyśl 2:1 (2:1)
OSTATNIE NEWSY:
Na bakier ze skutecznością, emocje do końca >>
Rollercoaster z happy endem w Tworkowie! >>