Nie przełamali czarnej serii

Trzeci raz z rzędu z boiska pokonani schodzili w sobotę piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy tym razem nie sprostali na własnym stadionie rezerwom ekstraklasowego Piasta Gliwice, ulegając przeciwnikom 2:3 (1:1).

Prowadzenie w 23. minucie objęli goście, po tym jak własnego bramkarza niefortunnie przelobował Mateusza Wrana. Podopieczni Jarosława Kupisa zdołali jednak jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania, gdy w 37. minucie pod poprzeczkę mocnym uderzeniem trafił Rafał Żurek.

Sześć minut po wznowieniu gry to czechowiczanie wyszli na przodownictwo w meczu, wszak po rzucie rożnym z bliskiej odległości futbolówkę do siatki skierował Wojciech Padło. Niestety zespół z Gliwic bardzo szybko – bo pomiędzy 56. a 60. minutą wykorzystał defensywne błędy miejscowych i za sprawą goli Kacpra Noworyty, oraz Gabriela Kirejczyka ponownie dysponował korzystnym dla siebie rezultatem, który „obronił” do końcowego gwizdka arbitra.

Szósty w sezonie mecz na własnym stadionie nie przyniósł niestety upragnionego zwycięstwa czechowickiego zespołu, który choć rozegrał przyzwoite zawody i na wstępie drugiej odsłony objął nawet prowadzenie, to jednak znów nie ustrzegł się prostych błędów w defensywie, kosztujących bardzo drogo.

Już w 4. minucie po dwakroć drogi do siatki w szeregach gospodarzy szukał Żurek, lecz wpierw został on ofiarnym wślizgiem zablokowany przez obrońcę Piasta II, a następnie jego strzał zza linii pola karnego wyłapał Jelonek. W 7. minucie okazję mieli z koli gracze z Gliwic, po tym jak piłka uderzona z rzutu wolnego odbiła się od muru i trafiła pod nogi Podgórskiego, który na szczęście z prawej strony „szesnastki” posłał ją wysoko nad poprzeczką. Sześćdziesiąt sekund później MRKS egzekwował rzut rożny, a po płaskim dograniu Przemyka uderzenie Mizi okazało się dość znacznie niecelne. W 12. minucie po raz kolejny tego dnia dał o sobie znać doświadczony Podgórski, jednak po wbiegnięciu na czternasty metr jego plasowany strzał zdołał poza linię końcową sparować Świerczek. Po 120. sekundach czechowiczanie wyszli z szybką kontrą, którą zakończyła próba Kozioła z dystansu, odbita w boczny sektor boiska przez golkipera przyjezdnych.

W 19. minucie po centrze Fabiana z bliskiej odległości strzał Kirejczyka instynktownie odbił bramkarz MRKS-u, zaś płaska poprawka Niedbały z okolic dwudziestego metra nieznacznie minęła słupek. Niestety w 23. minucie do prostopadłego zagrania z głębi pola ruszył Kirejczyk i po wbiegnięciu w „szesnastkę” usiłujący wybić piłkę Wrana niefortunnie przelobował wychodzącego na przedpole Świerczka, a piłki zatrzymała się dopiero w siatce. W 26. minucie Czernek – wprowadzony na murawę za kontuzjowanego Jonkisza, miał sposobność do wyrównania stanu rywalizacji, ale uderzył wprost golkipera rezerw Piasta, a futbolówka choć trafiła jeszcze w rękę jednego z obrońców, to wedle zdania arbitra nie kwalifikowała się od odgwizdania „jedenastki”. Wreszcie w 37. minucie ostrą centrę w pole karne Kozioła świetnie wykończył Żurek, który atomowym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans Jelonkowi. Przed przerwą obie ekipy miały jeszcze po jednej okazji do zdobycia bramki, jednak wpierw w 39. minucie płaski strzał Gołucha z lewej strony pola karnego znów bez zarzutu sparował bramkarz gości, zaś w 44. minucie z rzutu wolnego dość znacznie nad poprzeczką przymierzył Podgórski.

Druga część rozpoczęła się wyśmienicie dla czechowiczan, bowiem już w 51. minucie po dośrodkowaniu Kozioła z rzutu rożnego tor lotu piłki przedłuż Mizia, zaś na dalszym słupku głową z bliska do siatki skierował ją Padło. W 53. minucie gospodarze mogli jeszcze bardziej podreperować wynik, jednak po asyście Gołucha wbiegający w „szesnastkę” Czernek zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie dopuścił się on faulu na defensorze rywali. W 56. minucie na tablicy wyników ponownie widniał już remis, po tym jak po stracie na własnej połowie piłka trafiła do Noworyty, który „na zamach” zwiódł linię obronną MRKS-u i płaskim strzałem przy słupku trafił do siatki. Na tym jednak nie skończył się pasmo nieszczęść miejscowych, gdyż równo w 60. minucie Kirejczyk otrzymał dobrą asystę w tempo od Buchty i w sytuacji „sam na sam” ze stoickim spokojem ponownie wyprowadził rezerwy Piasta na prowadzenie. Podopieczni Jarosława Kupisa mając jeszcze sporo czasu na odwrócenie losów rywalizacji zaczęli angażować w ofensywne akcje coraz większą liczbę graczy i mieli kilka okazji, by przynajmniej uniknąć porażki – niestety po raz wtóry ich „piątą achillesową” okazała się skuteczność. W 68. minucie po centrze Kozioła z rzutu rożnego piłka trafiła na linię pola karnego, skąd wolej Mizery nieznacznie minął słupek, z kolei w 70. minucie wpierw Pawlusiński, a następnie Kozioł napotkali na opór w postaci dobrze interweniującego między słupkami Jelonka. Najbliżej powodzenia czechowiczanie byli jednak w 86. minucie, gdy po centrze Kozioła sprzed linii końcowej „główkę” Zajączkowskiego w ostatniej chwili na drugim metrze wyekspediował obrońca przyjezdnych. Pomimo ofiarnych starań i doliczonych przez arbitra sześciu minut, gospodarze nie byli już w stanie poważniej zagrozić bramce przeciwnika i fatum domowych pojedynków bez kompletu punktów nadal na nich pozostało…

W przedostatnim meczu rundy jesiennej MRKS na wyjeździe zmierzy się z drużyną Drzewiarza Jasienica, a konfrontacja ta zaplanowana została na sobotę – 6 listopada (godz. 14:00).

13. kolejka IV ligi śląskiej, gr.II (sezon 2021/22) – 30.10.2021r. /godz.14:00/

MRKS Czechowice-Dziedzice – GKS Piast Gliwice 2:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Wrana (23 min. – samobójcza), 1:1 Żurek (37 min.), 2:1 Padło (51 min. – głową), 2:2 Noworyta (56 min.), 2:3 Kirejczyk (60 min.)

MRKS: 1. Jakub Świerczek – 19. Marcin Mizia, 6. Wojciech Padło, 5. Mateusz Wrana, 14. Rafał Żurek (63′ 16. Patryk Mizera), 3. Daniel Bryczek (70′ 15. Dominik Kania), 20. Paweł Kozioł, 13. Bartłomiej Lorenc (37′ 11. Damian Zajączkowski), 7. Szymon Gołuch, 17. Kamil Jonkisz (18′ 18. Michał Czernek), 10. Michał Przemyk (63′ 9. Dawid Pawlusiński)
Trener: Jarosław Kupis

Piast II: 1. Bartłomiej Jelonek – 16. Dawid Kamiński (46′ 19. Jakub Mika), 20. Bartosz Łuczak (46′ 5. Dominik Świetlicki), 14. Michał Zachciał, 22. Krzysztof Dankowski (46′ 17. Piotr Liszewski), 8. Jakub Niedbała (90+3′ 12. Damian Skowronek), 7. Patryk Fabian, 11. Maksym Gendera, 10. Tomasz Podgórski (46′ 18. Kacper Noworyta), 9. Wojciech Kędziora (46′ 6. Igor Buchta), 21. Gabriel Kirejczyk (83′ 15. Dawid Brych)
Trener: Jarosław Wójcik

Żółte kartki: Świerczek (60′), Padło (90+1′) – Fabian (30′), Liszewski (71′)
Widzów: 100
Skład sędziowski: Sebastian Szczotka oraz Jakub Leszczewski i Szymon Łoboziak (KS Żywiec)