Nadal w kryzysie

Z głębokiego dołku nie mogą w końcowej fazie rundy jesiennej wyjść piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Tym razem podopieczni Jarosława Kupisa z „pustymi rękoma” wrócili z Turzy Śląskiej, gdzie przegrali 0:2 (0:1) z tamtejszą Unią.

Gole dla zwycięzców w sobotnie popołudnie zdobywali Sławomir Musiolik (15 min.) i Maciej Gaszka (64 min.).

Od początku spotkania rozgrywanego na niezwykle grząskim boisku w Turzy Śląskiej widać było, iż to gospodarze są nieco bardziej zdeterminowani, by wywalczyć zdobycz punktową. I choć jako pierwszy szansę już w 4. minucie stworzył sobie MRKS, gdy nieczysty strzał Adamca trafił do Wrany, którego próbę wyłapał Cieśla, to w dalszej fazie meczu ofensywnych akcentów po stronie czechowiczan próżno było szukać.

Z kolei Unia najwięcej zagrożenia stwarzała sobie po stałych fragmentach gry, egzekwowanych przez rutynowanego Dariusza Pawlusińskiego. Jeszcze w 12. minucie po jego asyście z rzutu rożnego „główkę” Gaszki świetnie sparował Świerczek, to już 180 sekund później golkiper gości był bezradny, gdy po kolejnym kornerze piłka wycofana została tuż za linię pola karnego, skąd mocno uderzył Musiolik, zaś futbolówka odbiła się rykoszetem od jednego z defensorów przyjezdnych i znalazła drogę do siatki.

W 20. minucie ponownie z narożnika boiska w szeregach zespołu z Turzy Śląskiej dośrodkował Dariusz Pawlusiński, a tym razem strzał głową Staniczka efektownie wybronił Świerczek. Przed przerwą bezproduktywnych czechowiczan drugi raz tego dnia mógł skarcić jeszcze Musiolik, lecz w 43. minucie po kolejnej asyście Dariusza Pawlusińskiego uderzenie rywala w sobie tylko znany sposób odbił bramkarz MRKS-u, będący bez wątpienia najjaśniejszą postacią swojej ekipy.

Drugą część co prawda nieco lepiej rozpoczęli czechowiczanie, jednak poza minimalnie niecelnym strzałem Wrany z rzutu wolnego, nie potrafili oni sforsować szczelnej obrony przeciwnika. Ten natomiast w 64. minucie zanotował drugie trafienie, po tym jak sprzed linii końcowej piłkę dorzucił Musiolik, a niepilnowany Gaszka ze stoickim spokojem mierzonym uderzeniem przy słupku nie dał żadnych szans Świerczkowi.

Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło gospodarzom kontrolować przebieg meczu, a goście nie kwapili się zbytnio do podjęcia rękawic, bo jedyna próba Jonkisza w 71. minucie – wyłapana „na raty” przez Cieślę to było za mało, by móc marzyć o jakiejkolwiek zdobyczy. Unia już w doliczonym czasie mogła z kolei jeszcze bardziej pogrążyć czechowiczan, a znów zapobiegł temu Świerczek, który odbił zarówno próbę Glenca, jak i poprawkę Gaszki.

W następnej kolejce czechowicki zespół będzie pauzował, natomiast w Święto Niepodległości11 listopada na stadionie MOSiR w zaległym meczu podejmie Odrę Wodzisław Śląski Sp. z o.o. (godz.14:00).

15. kolejka IV ligi śląskiej, gr.II (sezon 2020/21) – 31.10.2020r. /godz.14:00/
Stadion w Turzy Śląskiej, ul. Bogumińska 17

KS Unia Turza Śląska – MRKS Czechowice-Dziedzice 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Musiolik (15 min.), 2:0 Gaszka (64 min.)

Unia: 1. Przemysław Cieśla – 4. Kacper Krupiński, 82. Piotr Szymiczek, 6. Kamil Kuczok, 17. Piotr Glenc – 5. Paweł Staniczek, 9. Dariusz Pawlusiński (88′ 20. Dominik Zganiacz), 16. Kamil Tront, 97. Dawid Pawlusiński (63′ 8. Michał Mazur), 77. Sławomir Musiolik – 14. Maciej Gaszka (90+2′ 3. Szymon Kunina)
Trener: Marek Hanzel

MRKS: 21. Jakub Świerczek – 11. Konrad Gondko (63′ 7. Jakub Raszka), 5. Mateusz Wrana, 20. Mateusz Kubica, 19. Wojciech Loranc – 13. Mateusz Wójcik, 3. Daniel Bryczek, 2. Błażej Adamiec, 8. Łukasz Szędzielarz, 10. Michał Przemyk (76′ 15. Mateusz Wajdzik) – 17. Kamil Jonkisz
Trener: Jarosław Kupis

Żółte kartki: Dawid Pawlusiński (26′), Tront (81′) – Szędzielarz (25′), Adamiec (38′), Bryczek (54′)
Widzów: bez udziału publiczności
Skład sędziowski: Sebastian Frenke oraz Dariusz Piaścik i Mateusz Patla (KS Rybnik)