Na początek remis w Jaworznie

W pierwszym meczu sparingowym przygotowująca się do sezonu 2022/23 drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice zremisowała 1:1 (0:0) w Jaworznie z miejscową Szczakowianką – przedstawicielem I grupy IV ligi śląskiej.

Prowadzenie w testowej potyczce w 62. minucie objęli gospodarze, po tym jak piłkę głową do siatki skierował Jakub Sewerin. Podopieczni trenera Wojciecha Białka do wyrównania doprowadzili w 76. minucie, kiedy to mocnym uderzeniem pod poprzeczkę bramkarza rywali pokonał Kamil Jonkisz.

W następnej grze kontrolnej czechowiczanie sprawdzą się na tle trzecioligowego LKS-u Goczałkowice-Zdrój, z którym na jego terenie zmierzą się już w środę – 20 lipca o godzinie 18:00.

Sparing nr 1: Stadion w Jaworznie-Szczakowej, ul. Tadeusza Kościuszki 1 /16 lipca 2022r., godz.10:00/

JSP Szczakowianka Jaworzno – MRKS Czechowice-Dziedzice 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Sewerin (62 min. – głową), 1:1 Jonkisz (76 min.)

MRKS: Szczyrba – Zajączkowski, Mizia, testowany zawodnik I, Lorenc, testowany zawodnik II, Kozioł, Jonda, Matusz, testowany zawodnik III, testowany zawodnik IV oraz Kubica, Jonda, Zubrzycki, Padło, Jonkisz, trzech testowanych zawodników
Trener: Wojciech Białek