MRKS – Unia Turza Śląska: Zapowiedź

Długi weekend majowy bynajmniej nie jest czasem odpoczynku dla śląskich czwartoligowców, którzy już w świąteczną środę – 3 maja rozegrają 24. kolejkę.

Podbudowani dwoma kolejnymi zwycięstwami piłkarze MRKS-u, o godzinie 17:00 ponownie na własnym stadionie stoczą batalię z głównym pretendentem do mistrzostwa – drużyną Unii Turza Śląska, dzielącą obecnie pozycję lidera z Polonią Łaziska Górne.

Zawirowania trenerskie u faworyta

Tuż przed startem rundy wiosennej z powodu wypadku z funkcji szkoleniowca turzan zmuszony był zrezygnować Marek Hanzel, którego zastąpił świetnie znany w kraju Ryszard Wieczorek. Jednak i on długo nie zagrzał miejsca na ławce Unii, bowiem po ledwie miesiącu pracy na czwartoligowym szczeblu skorzystał on z propozycji przejęcia pierwszoligowej Arki Gdynia. Schedę po nim przejął były reprezentant PolskiSeweryn Gancarczyk, w przeszłości zawodnik m.in. Metalista Charków, Lecha Poznań, czy Górnika Zabrze, a w ostatnim czasie asystent Marcina Prasola w Górniku Łęczna.

Pod wodzą obu trenerów najbliższy rywal czechowiczan łącznie odniósł wiosną 5 zwycięstw (3:1 z LKS Czaniec, 5:1 z Kuźnią Ustroń, 3:2 z Gwarkiem Ornontowice, 4:2 z Błyskawicą Drogomyśl i 4:0 z MKS-em Lędziny), zanotował 2 remisy (1:1 ze Spójnią Landek i 2:2 z ROW-em 1964 Rybnik), oraz poniósł jedną porażkę z Orłem Łękawica (1:3).

Najskuteczniejszymi strzelcami ekipy z Turzy Śląskiej są obecnie Kamil Kucharski (9 goli) i Sławomir Musiolik (8 goli).

Tak jak zostało już wspomniane na wstępie, Unia po 23. kolejkach tylko gorszym bilansem bramkowym i pierwszym bezpośrednim meczem (przegranym 2:4) ustępuje w tabeli Polonii Łaziska Górne, która również zgromadziła dotąd 47 punktów.

Utrzymać zwycięski kurs, pokrzyżować plany pretendentowi

Po gorszym okresie domowy maraton spotkań podopieczni Wojciecha Białka rozpoczęli od dwóch wygranych bez straty gola (4:0 z Gwarkiem Ornontowice i 1:0 z ROW-em 1964 Rybnik) i miejmy nadzieję uważna gra w defensywie, połączona ze skutecznością w ataku pozwoli drużynie MRKS-u na dłużej pozostać w dobrej dyspozycji.

W środę czechowiczan bez wątpienia czeka bardzo trudne zadanie, wszak rywal przez wielu stawiany jest w roli głównego faworyta do miejsca premiowanego udziałem w barażach o III ligę, jednak gospodarze podbudowani ostatnimi rezultatami będą chcieli pokusić się o kolejny komplet punktów, co zwiastuje już teraz emocjonujące widowisko.

W historii bez wygranej z Unią

MRKS w środowym pojedynku będzie walczył także o pierwsze zwycięstwo z tym „niewygodnym” dla siebie rywalem, albowiem w dotychczasowych pięciu spotkaniach czechowiczanie ponieśli aż 4 porażki i zanotowali jeden remis, przy niekorzystnym bilansie bramkowym 4:12.

W rundzie jesiennej tego sezonu na stadionie w Turzy Śląskiej po bramkach Wojciecha Orła i Patryka Dudzińskiego gospodarze wygrali 2:0 (0:0).

Zestawienie par 24. kolejki IV ligi śląskiej, gr.II (03.05.2023r.):

KS Polonia Łaziska Górne – KS Spójnia Landek

Unia Racibórz – KS Kuźnia Ustroń

GKS II Tychy – GKS Gwarek Ornontowice

MKS Lędziny – LKS Błyskawica Drogomyśl

LKS Drzewiarz Jasienica – LKS Czaniec

MRKS Czechowice-Dziedzice – KS Unia Turza Śląska

TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała – LKS Orzeł Łękawica (przełożony na 17.05)

KS Decor Bełk – KS ROW 1964 Rybnik (przełożony na 17.05)

MRKS Czechowice-Dziedzice – KS Unia Turza Śląska, środa 3 maja, godzina 17:00 – Stadion MOSiR, Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

ZOBACZ TAKŻE:

VIDEO: ROW poległ w końcówce >>

„Swojak” dał trzy punkty >>

VIDEO: Czwórka z Gwarkiem >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *