MRKS przegrywa po raz pierwszy

W siódmej serii gier IV ligi śląskiej, gr.II swojego pogromcę znaleźli niestety gracze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy na własnym stadionie 0:2 (0:0) ulegli drużynie Kuźni Ustroń. Bramki dla gości w sobotnie popołudnie zdobywali Konrad Kuder (55 min.) i Tomasz Gomola (72 min.).

Premierowa odsłona derbowego starcia beskidzkich czwartoligowców przebiegała co prawda pod dyktando gospodarzy, ale ponownie brakowało im tego – co w futbolu najważniejsze, czyli wykończenia ofensywnych akcji bramkowym łupem. Już w 3. minucie na płaski strzał zza narożnika pola karnego zdecydował się Pawlusiński, lecz bez trudu interweniował Pawela. Znakomitą okazję na otwarcie rezultatu czechowiczanie mieli za to w 7. minucie, kiedy to dogranie Gołucha na dalszy słupek uderzenie Lorenca instynktownie odbił golkiper Kuźni, a dobitkę Szędzielarza ofiarnym wślizgiem zablokował jeden z defensorów ustronian. W 13. minucie niewiele do szczęścia zabrakło z kolei Czernkowi, który nieznacznie spudłował z prawego obrębu „szesnastki”, zaś w 23. minucie kolejna próba Pawlusińskiego – tym razem z dystansu, poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Przyjezdni groźniej zaatakowali dopiero w 25. minucie i od razu mogło zakończyć się to golem, na szczęście po asyście z głębi pola samotny rajd Chmiel zakończył strzałem w boczną siatkę. W 34. minucie ekipa dowodzona przez trenera Mateusza Żebrowskiego egzekwowała natomiast rzut wolny z okolic 25. metra, po którym mocne uderzenie Ferfeckiego w bok sparował Świerczek. Miejscowi do głosu ponownie doszli w końcówce pierwszej części, jednakże znów ich „piętą achillesową” była skuteczność. W 39. minucie po centrze Czernka zbyt lekko „główkował” Pawlusiński i bramkarz z Ustronie pewnie wyłapał piłkę, następnie w 42. minucie Szędzielarz z rzutu wolnego uderzył wysoko nad bramką, wreszcie 120 sekund później po kolejnej wrzutce Szędzielarza w polu karnym powstało spore zamieszanie, a ostatecznie futbolówka trafiła pod nogi Padły, który niestety z 16. metra nie „dokręcił” jej odpowiednio i skończyło się na strachu w szeregach rywali.

To czego nie potrafili przez 45 minut uczynić podopieczni Jarosława Kupisa, bardzo szybko po przerwie zrealizowali goście. Gdy zegar boiskowy wskazywał 55. minutę Chmiel wycofał piłkę z pola karnego na siedemnasty metr, skąd samotnie nabiegający Kuder mocnym i mierzonym strzałem na półgórnej wysokości zmusił golkipera MRKS-u do kapitulacji. Czechowiczanie po stracie gola mogli pokusić się o rychłą odpowiedź tuż po wznowieniu gry, ale po centrze Lorenca z lewego skrzydła precyzji zabrakło uderzającemu głową Gołuchowi. W 67. minucie z dystansu w szeregach gospodarzy próbował z kolei Szędzielarz, niestety trafił wprost w miejsce gdzie dobrze ustawiony był Pawela. Sytuacja czechowickiego zespołu jeszcze bardziej skomplikowała się w 72. minucie, bowiem choć wpierw szarżę Chmiela i jego płaski strzał nogami odbił golkiper MRKS-u, to wobec dobitki Gomoli był już bezradny. Podopieczni Jarosława Kupisa starali się jeszcze coś „wskórać”, lecz uderzenie Pawlusińskiego w 76. minucie odbił Pawela, podobnie jak strzał Mizery w 79. minucie. Kuźnia mogła także definitywnie pogrążyć swojego przeciwnika, gdyż w 87. minucie uderzenie Chmiela zza pola karnego otarło się o poprzeczkę.

Za tydzień (25.09) podopieczni Jarosława Kupisa wyruszą w niedaleką drogę do Bielska-Białej, gdzie na tzw. „Górce” – czyli boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Młyńskiej 52 stoczą o godzinie 14:00 batalię z rezerwami pierwszoligowego Podbeskidzia.

7. kolejka IV ligi śląskiej, gr.II (sezon 2021/22) – 18.09.2021r. /godz.16:00/

MRKS Czechowice-Dziedzice – KS Kuźnia Ustroń 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Kuder (55 min.), 0:2 Gomola (72 min.)

MRKS: 1. Jakub Świerczek – 6. Wojciech Padło, 4. Marcin Zarychta, 5. Mateusz Wrana, 11. Damian Zajączkowski (69′ 3. Daniel Bryczek), 8. Łukasz Szędzielarz (75′ 16. Patryk Mizera), 20. Paweł Kozioł, 13. Bartłomiej Lorenc, 9. Dawid Pawlusiński (82′ 14. Rafał Żurek), 7. Szymon Gołuch, 18. Michał Czernek (57′ 10. Michał Przemyk)
Trener: Jarosław Kupis

Kuźnia: 12. Patryk Pawela – 5. Arkadiusz Jaworski, 19. Konrad Pala, 15. Kacper Nowak, 22. Cezary Ferfecki, 23. Jakub Chmiel, 16. Konrad Kuder (89′ 4. Szymon Wojciechowski), 7. Daniel Dobrowolski, 8. Zachariasz Mucha (90+2′ 17. Piotr Wojnar), 21. Tomasz Gomola, 99. Michał Pietraczyk
Trener: Mateusz Żebrowski

Żółte kartki: Zarychta (32′) – Pala (17′), Jaworski (43′), Kuder (81′)
Widzów: 110
Skład sędziowski: Łukasz Jakubski oraz Krzysztof Miler i Adam Kuczera (KS Rybnik)