MRKS ponownie zwycięski

Szósty zespół bielsko-tyskiej ligi okręgowej – Iskra Pszczyna, dowodzona przez byłego trenera czechowiczan Jarosława Kupisa, była środowym sparingpartnerem piłkarzy MRKS-u Czechowice-Dziedzice.

Pierwsza część zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem wyżej notowanych gospodarzy, w szeregach których oba trafienia zanotował Tomasz Dzida, korzystający z asyst testowanego zawodnika i Kamila Szarego.

W przerwie szkoleniowiec czechowiczan dokonał aż dziewięciu roszad w składzie, zaś ambitna postawa rywali przyniosła im kontaktowego gola w 57. minucie, gdy po szybkim wyrzucie z autu drogę do siatki uderzeniem głową znalazł jeden z testowanych graczy Iskry. W 73. i 81. minucie skutecznym egzekutorem rzutów karnych w ekipie MRKS-u okazał się Jakub Raszka, a że w międzyczasie ze szkolnego błędu defensywy miejscowych skorzystał jeszcze Wojciech Dragon (75 min.), testowa potyczka rozgrywana na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR zakończyła się wygraną podopiecznych Wojciecha Białka 4:2 (2:0).

W najbliższą sobotę (11.02) czechowicką drużynę czeka kolejna gra kontrolna z przedstawicielem bielsko-tyskiej „okręgówki”, a ściślej – jej liderem. O godzinie 17:00 na tzw. „Górce” w Bielsku-Białej piłkarze MRKS-u zmierzą się z rezerwami Rekordu.

Sparing nr 5: Boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią, ul. Legionów 145 /8 luty 2023r., godz.17:30/

MRKS Czechowice-Dziedzice – MKS Iskra Pszczyna 4:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Dzida (25 min.), 2:0 Dzida (34 min.), 2:1 testowany zawodnik (57 min. – głową), 3:1 Raszka (73 min. – z karnego), 3:2 Dragon (75 min.), 4:2 Raszka (81 min. – z karnego)

MRKS: Riabowski – Lorenc, Mizia, Kubica, Zych, testowany zawodnik I, Kozioł, testowany zawodnik II, Gajda, Dzida, Szary oraz testowany bramkarz – Sobótka, Zajączkowski, Matusz, Raszka, Mizera, Jonkisz, dwóch testowanych zawodników
Trener: Wojciech Białek