MRKS – LKS CZANIEC: ZAPOWIEDŹ

Kolejny już tej wiosny beskidzki przedstawiciel czwartoligowych zmagań, będzie w nadchodzącej kolejce rywalem drużyny MRKS-u Czechowice-Dziedzice.

Solidność, młodość i stabilność

LKS Czaniec po spadku z III ligi w 2016 roku, występuje już siódmy sezon w rozgrywkach śląskiej IV ligi. W ostatnich latach włodarze klubu znacząco odmłodzili kadrę pierwszego zespołu, stawiając w dużej mierze na młodych zawodników, których wspiera jedynie kilku bardziej doświadczonych obcokrajowców, jak choćby białorusin Ilya Nazdryn-Platnitski, czy ukraińscy bracia Oleksandr i Andriy Apanchuk.

W przerwie zimowej poza kontuzjowanym Sebastianem Wiśniowskim, nikt nie opuścił szeregów sobotniego konkurenta czechowiczan, natomiast podopiecznych trenera Szymona Waligóry zasili obrońca Samuel Colik z Siódemki Tychy i bramkarz Maciej Szkucik z Podbeskidzia Bielsko-Biała (obaj rocznik 2004).

Ekipa z Czańca dopiero przed tygodniem zainaugurowała rundę rewanżową, przegrywając na własnym stadionie 1:3 z faworyzowaną Unią Turza Śląska. Mając do rozegrania zaległą konfrontację z ROW-em 1964 Rybnik, w tabeli LKS plasuje się obecnie na siódmej lokacie z dorobkiem 24. punktów (7 zwycięstw, 3 remisy, 6 porażek – bramki 26:23).

Pozostać na zwycięskiej ścieżce

MRKS do derbowego starcia przystąpi podbudowany dobrym startem po wygranych z Drzewiarzem Jasienica (2:0) i Błyskawicą Drogomyśl (4:0), choć nie popadając w hurraoptymizm bo tym razem należy się spodziewać, iż poprzeczka zawieszona będzie dużo wyżej. Czechowiczanom zajmującym obecnie 4. pozycję w stawce przyświeca cel pościgu za ligowym podium i tylko komplet punktów pozwoli na zachowanie dystansu do prowadzących zespołów z Łazisk Górnych, Turzy Śląskiej i Ornontowic.

Starzy, dobrzy znajomi

Od momentu wojewódzkiej reorganizacji rozgrywek w 2000 roku, piłkarze z Czechowic-Dziedzic i Czańca stoczyli ze sobą mnóstwo pojedynków zarówno na szczeblu czwartoligowym, jak i bielskiej „okręgówki”, wobec czego nie sposób przytaczać w tym miejscu wszystkie rezultaty i historyczne statystyki, nie mające teraz rzecz jasna większego znaczenia. Przypomnijmy tylko, iż w rundzie jesiennej górą był MRKS, który na terenie rywala zwyciężył 2:0 (1:0) po samobójczym golu Daniela Stwory i trafieniu Kamila Jonkisza.

Zestawienie par 18. kolejki IV ligi śląskiej, gr.II:

Unia Racibórz – Polonia Łaziska Górne

GKS II Tychy – Drzewiarz Jasienica

MKS Lędziny – Podbeskidzie II Bielsko-Biała

Decor Bełk – Błyskawica Drogomyśl

Gwarek Ornontowice – Kuźnia Ustroń

ROW 1964 Rybnik – Orzeł Łękawica

Unia Turza Śląska – Spójnia Landek

MRKS Czechowice-Dziedzice – LKS Czaniec, sobota 25 marca – godzina 15:30, Główna płyta Stadionu MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

ZOBACZ TAKŻE:

VIDEO: Przekonująco w Drogomyślu >>

Porazili Błyskawicę >>

Delegacja u beniaminka >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *