MRKS II znów zwycięski

W poprzedniej kolejce bielskiej A-klasy zespół MRKS-u II dosłownie w ostatniej chwili „wyszarpał” komplet punktów, stąd też podopieczni grającego trenera Marcina Sztorca do Hecznarowic wyjechali z zamiarem wywalczenia kolejnej zdobyczy.

Wynik pojedynku z miejscowym Sokołem w 40. minucie otworzył Grzegorz Sztorc, ale rywale zdołali doprowadzić do wyrównania dokładnie 10. minut przed upływem regulaminowego czasu gry, za sprawą trafienia Adriana Pająka. Czechowicka „dwójka” nie podłamała się jednak tym zdarzeniem i po ledwie 180. sekundach ponownie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Sztorc, co jak się później okazało zaważyło na końcowym triumfie rezerw 2:1 (1:0).

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II) – Spotkanie stało na przeciętnym poziomie, a obie drużyny popełniały proste i niewymuszone błędy. Pierwsza połowa to głównie walka w środku pola, z której to my byliśmy górą. Na prowadzenie wyszliśmy po wykorzystaniu nieporozumienia w rozgrywaniu piłki przez blok defensywny gospodarzy, gdy w 40. minucie G.Sztorc minął golkipera i skierował piłkę do pustej bramki. Po zmianie stron mogliśmy „zamknąć mecz”, ale zabrakło skutecznego wykończenia. Niestety gospodarze w końcówce wykorzystali naszą nieudaną pułapkę ofsajdową i doprowadzili do wyrównania. Na szczęście dość szybko zdołaliśmy odpowiedzieć trafieniem G.Sztorca, który sfinalizował świetne zagranie Stanclika, uderzając nad wychodzącym bramkarzem. Trzy punkty pojechały więc do Czechowic, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

17. kolejka bielskiej A-klasy – 21.04.208r. /godz.12:00/
Stadion w Hecznarowicach, ul.Strażacka 12

LKS Sokół Hecznarowice – MRKS II Czechowice-Dziedzice 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 G.Sztorc (40 min.), 1:1 Pająk (80 min.), 1:2 G.Sztorc (83 min.)

Sokół: Szymon Naglik – Sebastian Pudełko, Piotr Moś, Rafał Tlałka, Artur Mynarski (75′ Dawid Pudełko) – Michał Mynarski, Łukasz Janik, Adrian Pająk, Mateusz Markiel (60′ Andrzej Merta) – Dominik Adamczyk, Szymon Rozner (80′ Artur Więzik)
Trener: Mariusz Naglik

MRKS II: Patryk Kopeć – Arkadiusz Łukosz (62′ Mateusz Stanclik), Marcin Sztorc, Zbigniew Zdonek, Patryk Matuszczak – Maksymilian Praciak (65′ Romain Bazin), Filip Hadydoń, Szymon Światłowski (60′ Grzegorz Kocierz), Błażej Adamiec – Grzegorz Sztorc

Żółte kartki: Adamczyk (18′), Rozner (57′) – Adamiec (66′)
Widzów: 70

Skład sędziowski: Mateusz Lis oraz Piotr Katana i Adam Gilowski (KS Bielsko-Biała)