MRKS II z Wapienicy „z tarczą”

Wyborną formę utrzymują gracze rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy w Wielką Sobotę odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo w rundzie wiosennej. Zdecydowany lider bielskiej A-klasy pomimo iż od 3. minuty przegrywał w wyjazdowym starciu z Zaporą Wapienica, ostatecznie pewnie pokonał rywala 4:1 (1:1), a bohaterem spotkania był bez wątpienia Dominik Kopeć, który skompletował hat-tricka (37 min., 63 min. i 67 min.). Na wspomniane – premierowe trafienie gospodarzy autorstwa Jacka Wojtyłki, w 13. minucie w szeregach „dwójki” odpowiedział z kolei Grzegorz Sztorc.

Niepomyślnie dla hegemona tegorocznych rozgrywek bielskiej A-klasy rozpoczął się pojedynek w Wapienicy, bowiem już w 3. minucie po prostym błędzie Szala i centrze w okolice siódmego metra, nogę dostawił tylko Wojtyłko, a golkiper czechowiczan był bez szans. Na szczęście MRKS II zdołał odpowiednio zareagować na gola rywala, a wyrównujące trafienie na swoje konto już w 13. minucie zapisał niezawodny G.Sztorc, który odebrał piłkę rywalowi i w sytuacji „sam na sam” pewnym uderzeniem obok Kamińskiego skierował ją do siatki. Jeszcze przed gwizdkiem arbitra kończącym premierową część, rezerwy po raz drugi tego dnia mogły fetować powodzenie, gdy do sparowanego przez bramkarza Zapory strzału Adamusa ze skuteczną dobitką z piątego metra pospieszył D.Kopeć.

Przysłowiowy „dzień konia” na boisku w Wapienicy miał w Wielką Sobotę bez wątpienia D.Kopeć, który w 63. minucie po asyście G.Sztorca efektownym wolejem z dystansu w samo „okienko” podwyższył rezultat na 3:1 dla gości, a swój wyczyn powielił także ledwie po 240. sekundach. Po kolejnym podaniu G.Sztorca, młody zawodnik „dwójki” tym razem po tzw. „koźle” z ósmego metra znalazł drogę do siatki, kompletując jednocześnie na swym koncie hat-tricka.

W następnej serii gier podopieczni trenera Marcina Sztorca stoczą derbową konfrontację z Rotuzem Bronów, która na terenie przeciwnika rozpocznie się w sobotę – 27 kwietnia o godzinie 17:00.

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II) – Z pewnością źle weszliśmy w ten mecz, a piłkarze Zapory zdominowali środkową strefę boiska, przez co mieliśmy problemy zarówno w ofensywie, jak i grze obronnej. Mimo szybkiego wyrównania stanu rywalizacji, grało się nam naprawdę ciężko. Dopiero po drugim trafieniu mój zespół zaczął „grać piłką”, przejmując inicjatywę. Po przerwie potyczka przebiegała już pod nasze dyktando i po zdobyciu kolejnych bramek, do końca kontrolowaliśmy przebieg gry. Choć brawa należą się całej drużynie, to na indywidualne wyróżnienie zasłużył D. Kopeć, który zagrał bardzo dobre zawody – okraszone notabene hat-trickiem. Pomimo wysokiego zwycięstwa, Zapora zrobiła na mnie pozytywne wrażenie – grając odważnie i próbując długimi fragmentami składnie rozgrywać futbolówkę.

18. kolejka bielskiej A-klasy – 20.04.2019r. /godz.11:00/
Stadion w Wapienicy, ul. Jaworzańska 120

LKS Zapora Wapienica – MRKS II Czechowice-Dziedzice 1:4 (1:1)

Bramki: 1:0 Wojtyłko (3 min.), 1:1 G.Sztorc (13 min.), 1:2 D.Kopeć (37 min.), 1:3 D.Kopeć (63 min.), 1:4 D.Kopeć (67 min.)