MRKS II wygrywa w Międzyrzeczu

Komplet punktów z wyjazdowego starcia z KS Międzyrzecze przywieźli w sobotę gracze rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice. W meczu trzeciej serii gier bielskiej A-klasy zespół dowodzony przez Marcina Sztorca pokonał gospodarzy 3:1 (2:1), a bramkowym łupem w szeregach „dwójki” podzielili się Adrian Herok (5 min.), Mateusz Ciosek (20 min.) i Jakub Raszka (60 min.). Jedynego gola czechowiczanie stracili w 43. minucie, po skutecznie wyegzekwowanym rzucie karnym przez Jakuba Denysa (43 min.).

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II): – Uważam, że odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo i cieszy również styl, w jakim tego dokonaliśmy. Szczególnie premierowa odsłona była bardzo dobra w naszym wykonaniu, a pierwszą bramkę po asyście Grzegorza Sztorca zdobył Adrian Herok, pewnym – plasowanym strzałem z 12. metra. Wynik w 20. minucie podwyższył z kolei technicznym uderzeniem nad bramkarzem Mateusz Ciosek, po kolejnym dograniu Grzegorza Sztorca. Szkoda, iż nie udało się nam tego meczu „zamknąć” jeszcze przed przerwą, bo doskonałe okazje ku temu mieli również Jakub Raszka i dwukrotnie Grzegorz Sztorc. Tymczasem tuż przed zejściem do szatni, kontaktowego gola z rzutu karnego zanotowali gospodarze. Na szczęście nie wprowadziło to nerwowych ruchów w naszych poczynaniach, a trzecie trafienie dla MRKS-u II padło po trójkowej akcji, gdy Grzegorz Sztorc zagrał piłkę do Michała Adamusa, zaś ten idealnie wyłożył ją do Jakuba Raszki, który z kilku metrów sfinalizował wszystko celnym strzałem. W końcowym fragmencie rywala mógł dobić jeszcze Jakub Kwaśny, lecz nie wykorzystał on sytuacji „sam na sam” z bramkarzem Międzyrzecza, uderzając obok słupka.

3. kolejka bielskiej A-klasy – 25.08.2018r. /godz.17:00/
Stadion w Międzyrzeczu, Międzyrzecze Dolne 214

KS Międzyrzecze – MRKS II Czechowice-Dziedzice 1:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Herok (5 min.), 0:2 Ciosek (20 min.), 1:2 Denys (43 min. – z karnego), 1:3 Raszka (60 min.)