MRKS II kontynuuje zwycięską serię

Równolegle ze spotkaniem pierwszej drużyny w Radziechowach, także zaległą konfrontację w środę toczyły rezerwy MRKS-u Czechowice-Dziedzice, mierząc się na stadionie MOSiR z LKS-em Rudołtowice-Ćwiklice.

Podbudowani świetnymi wynikami w tej rundzie gospodarze prowadzenie objęli w 21. minucie, gdy rzut karny skutecznie wyegzekwował Grzegorz Sztorc. Rywale odpowiedzieli z kolei dziesięć minut później, gdy piłkę do siatki skierował Mateusz Jędrysik i do przerwy rezultat brzmiał 1:1.

Po zmianie stron skuteczniejsi okazali się już czechowiczanie, a drugie tego dnia trafienie Grzegorza Sztorca (52 min. – głową) i gol Rafała Adamczyka (83 min.) przesądziły o wygranej „dwójki” 3:1 (1:1), notującej tym samym czwarty komplet punktów z rzędu.

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II): W przekroju całego meczu byliśmy bez wątpienia drużyną lepszą i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Na prowadzenie wyszliśmy po „jedenastce” egzekwowanej przez G.Sztorca po faulu na Ryrychu, ale rywal zdołał odpowiedział bramką już po dziesięciu minutach. Przed przerwą ponownie powinniśmy objąć przodownictwo, ale G.Sztorc przegrał pojedynek „sam na sam” z bramkarzem gości. Skuteczniejszy już był za to w drugiej połowie po dośrodkowaniu D.Kopcia, głową pakując piłkę do siatki. Wynik w końcówce ustalił Adamczyk, który po strzale G.Sztorca sprytnie znalazł się na piątym mecze pola karnego i bez problemu trafił do celu. Szkoda, że wygrana została okupiona kontuzjami D.Kopcia i Adamczyka, który z tego powodu będzie musiał opuścić kilka spotkań. Mam nadzieję, że zespół będzie jednak kontynuował świetną passę zwycięstw, choć na pewno z każdą kolejką poprzeczka pójdzie w górę.

W najbliższą sobotę (15 maja) rezerwy MRKS-u czeka wyjazdowa przeprawa z Pionierem Pisarzowice, która zaplanowana została na godzinę 17:00.

20. (zaległa) kolejka Śląskiej Klasy Okręgowej, gr.5 /Bielsko-Biała-Tychy – gr.spadkowa/ (sezon 2020/21 – runda jesienna)
12.05.2021r. /godz.18:00/

MRKS II Czechowice-Dziedzice – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 G.Sztorc (21 min. – z karnego), 1:1 Jędrysik (31 min.), 2:1 G.Sztorc (52 min. – głową), 3:1 Adamczyk (83 min.)

MRKS II: 12. Jakub Filapek – 14. Dominik Gałan, 7. Marcin Sztorc (46′ 19. Grzegorz Gąsiorek), 4. Piotr Witkowski, 2. Kamil Walczyszyn, 11. Kamil Ryrych (83′ 13. Szymon Adamiec), 10. Rafał Adamczyk, 8. Adrian Herok, 20. Dominik Kopeć (54′ 18. Patryk Matuszczak), 6. Romain Bazin, 9. Grzegorz Sztorc (89′ 17. Szymon Strączek)

LKS Rudołtowice-Ćwiklice: 82. Wojciech Czmok – 8. Michał Czmajduch, 16. Kacper Beberok, 14. Przemysław Wyrobek, 17. Kacper Paprota, 18. Maciej Mizera, 6. Wojciech Kremza, 9. Piotr Kolny (46′ 10. Marek Kątny), 20. Kamil Braś, 10. Mateusz Jędrysik, 11. Michał Puchała (78′ 7. Mateusz Kur)
Trener: Stanisław Gaża

Żółte kartki: Bazin (78′) – Beberok (70′)
Widzów: bez udziału publiczności
Skład sędziowski: Wojciech Sajbor oraz Mateusz Oczkowski i Kacper Wojtyła (KS Żywiec)