MRKS II górą w derbach!

Równolegle z pojedynkiem pierwszej drużyny, derbową konfrontację na boisku w Kaniowie toczyli gracze A-klasowych rezerw MRKS-u. Czechowiczanie na przerwę udali się nieznacznie prowadząc, dzięki bramce Filipa Hadydonia (42 min.). Swoją wyższość nad drużyną Przełomu goście zdecydowanie udokumentowali pomiędzy 60. a 80. minutą, kiedy to drogę do siatki znajdywali kolejno Dominik Gałan, Mateusz Stanclik i Grzegorz Sztorc.

Okiem kapitana:

Szymon Światłowski (MRKS II) – Okres pierwszych dwudziestu minut w naszym wykonaniu był dobry, chociaż pomimo kilku sytuacji nie udało się zdobyć bramki. Potem inicjatywę przejęli gospodarze, którzy zanotowali m.in. uderzenie w słupek. W końcowej fazie premierowej odsłony wyszliśmy na prowadzenie, kiedy po moim zagraniu technicznym strzałem w samo „okienko” bramkarza Przełomu do kapitulacji zmusił Hadydoń. W drugiej połowie optyczna przewaga należała do drużyny z Kaniowa, jednak graliśmy uważnie w defensywie i nie daliśmy się zaskoczyć. Równo po upływie godziny spotkania, centrę Adamusa z bocznej strefy boiska świetnym wolejem w długi róg sfinalizował Gałan i mogliśmy nieco się cofnąć, licząc na powodzenie w kontratakach. Po jednym z nich w sytuacji „sam na sam” znalazł się Stanclik i pewnym strzałem podwyższył rezultat. Ten sam zawodnik dziesięć minut przed końcem meczu ponownie stanął „oko w oko” z golkiperem rywala i choć ten zdołał odbić jego uderzenie, to ze skuteczną dobitką do pustej bramki pospieszył G.Sztorc. W trudnych warunkach drużyna zostawiła na boisku sporo zdrowia i za to chwała chłopakom, moim zdaniem zasłużyliśmy na ten derbowy triumf.

19. kolejka bielskiej A-klasy – 3.05.208r. /godz.15:00/
Stadion w Kaniowie, ul. Batalionów Chłopskich 23

LKS Przełom Kaniów – MRKS II Czechowice-Dziedzice 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Hadydoń (42 min.), 0:2 Gałan (60 min.), 0:3 Stanclik (68 min.), 0:4 G.Sztorc (80 min.)

Przełom: Krzysztof Bucki – Wojciech Kubies, Wojciech Czulak (67′ Patryk Nazim), Marek Faruga, Sławomir Głombek (46′ Kornel Ryszka) – Kamil Góra (62′ Michał Kóska), Szymon Kóska, Mateusz Grygierzec, Szymon Dunat (71′ Sebastian Niemczyk) – Robert Jurczyga, Dominik Domka (60′ Krzysztof Jarosz)
Trener: Radosław Maciejewski

MRKS II: Patryk Kopeć – Wojciech Szal, Zbigniew Zdonek, Filip Hadydoń, Patryk Matuszczak (67′ Arkadiusz Łukosz) – Dominik Gałan (62′ Mateusz Stanclik), Szymon Światłowski, Błażej Adamiec (69′ Grzegorz Kocierz), Romain Bazin – Michał Adamus (75′ Maksymilian Praciak), Grzegorz Sztorc
Trener: Marcin Sztorc

Żółte kartki: Hadydoń (44′), Adamus (64′), Adamiec (69′)
Widzów: 170

Skład sędziowski: Adam Targowski oraz Adam Moskwik i Radosław Zgliczyński (KS Skoczów)