MRKS II deklasuje w derbach i zostaje liderem!

W niedzielne popołudnie na stadionie MOSiR doszło do derbowej konfrontacji w ramach 6. kolejki bielskiej A-klasy, w której rezerwy MRKS-u Czechowice-Dziedzice gościły drużynę Rotuza Bronów. W pierwszej odsłonie pomimo „niemrawej” postawy gospodarze zdołali zdobyć dwa gole, a ich autorami byli Błażej Adamiec (16 min. – z rzutu wolnego) i Grzegorz Sztorc (41 min.). Celowniki czechowicka „dwójka” znacznie podreperowała za to po przerwie, gdy aż siedmiokrotnie zmusiła bramkarza rywali do kapitulacji. Hat-tricka w szeregach MRKS-u II zanotował Mateusz Wajdzik, kolejną bramkę dołożył także Grzegorz Sztorc, pozostałe trafienia zaliczyli natomiast Krzysztof Chrapek (z rzutu wolnego) i Mateusz Stanclik. Rezultat niedzielnego spotkania na 9:0 (2:0), niefortunnym „samobójem” w doliczonym czasie gry ustalił Jarosław Papkoj. Dzięki efektownej wygranej podopieczni trenera Marcina Sztorca zostali samodzielnym liderem tabeli bielskiej A-klasy,

Wobec sobotniej porażki dotychczasowego lidera tabeli – Pioniera Pisarzowice, stawką derbowego pojedynku rezerw MRKS-u z beniaminkiem z Bronowa dla czechowiczan była pozycja samodzielnego przodownika A-klasowej stawki. I choć to gospodarze – wzmocnieni kilkoma graczami z pierwszej drużyny, byli zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia, to szczególnie w pierwszej części nie prezentowali zbyt wyrachowanego futbolu, aczkolwiek mimo to zdołali na przerwę zejść z dwubramkową zaliczką.

W 16. minucie z rzutu wolnego ładnie przymierzył Adamiec i golkiper przyjezdnych nawet nie zareagował, z kolei w 41. minucie po centrze Chrapka piłka odbiła się od jednego z defensorów Rotuza i spadła pod nogi osamotnionego G.Sztorca, który mocnym strzałem podwyższył prowadzenie „dwójki”. Poza tymi sytuacjami, ekipa dowodzona przez trenera Marcina Sztorca w kilku przypadkach mogła pokusić się nieco okazalsze łupy, jednak na przeszkodzie stawała słaba skuteczność, bądź strzegący „świątyni” bronowian Krysta. Już w 2. minucie po dośrodkowaniu D.Kopcia „główka” G.Sztorca zawisła na górnej siatce, zaś w 11. minucie po centrze Zarychty i zgraniu klatką piersiową przez G.Sztorca, z dogodnej pozycji wysoko nad poprzeczką uderzył Raszka. Ten sam zawodnik w jeszcze lepszym położeniu znalazł się 180 sekund później, gdy jego próbę głową po wrzutce Przemyka w ostatniej chwili wyekspediował asekurujący bramkarza obrońca gości. W 21. minucie przed szansą wpisania się do protokołu meczowego stanął natomiast Ciosek, jednak po prostopadłej asyście Raszki przegrał on pojedynek „oko w oko” z Krystą. Również on ratował swój zespół od utraty gola w 33. i 36. minucie, broniąc strzały Chrapka i G.Sztorca ze środkowej strefy pola karnego.

Po zmianie stron MRKS II był już bardziej skuteczny, a ostre strzelanie w tej połowie rozpoczął Wajdzik, dokładając nogę i uderzając pod poprzeczkę przy dośrodkowaniu D.Kopcia. W 53. minucie w sytuacji „sam na sam” z Filapkiem znalazł się z kolei Chrapek i były golkiper czechowiczan wyszedł z opresji obronną ręką. Nie miał on już jednak nic do powiedzenia w 63. minucie – wówczas po zagraniu Adamca i strzale Przemyka, ze skuteczną dobitką z dwunastego metra pospieszył G.Sztorc i wynik w tym momencie brzmiał już 4:0. Czechowiczanie nie zamierzali na tym bynajmniej poprzestawać i w 71. minucie swego dopiął Chrapek, po którego uderzeniu z rzutu wolnego futbolówka lekko otarła się o mur graczy z Bronowa i znalazła się w siatce. W 77. minucie włączający się do akcji ofensywnej Żurek dorzucił piłkę w kierunku Wajdzika, ten ładnie się z nią obrócił i strzałem po tzw. „dalszym słupku” dołożył kolejne trafienie. 9 minut później ponownie w rolę asystenta wcielił się Żurek, który prostopadłym podaniem „uruchomił” Stanclika, zaś ten po wejściu w „szesnastkę” pewnym uderzeniem po ziemi zdobył siódmego gola dla rezerw. Minutę przed upływem regulaminowego czasu gry „hat-tricka” upolował jeszcze Wajdzik, a ostateczny rezultat na 9:0 (2:0) w pierwszej z doliczonych minut niefortunnym trafieniem samobójczym ustalił Papkoj. W całym spotkaniu Rotuz właściwie tylko raz groźniej zagroził bramce strzeżonej przez P.Kopcia, ale w 60. minucie po solowej akcji nieznacznie spudłował Miszczak.

Tak jak zostało wspomniane już na wstępie, dzięki efektownemu zwycięstwu czechowicka „dwójka” została samodzielnym liderem rozgrywek bielskiej A-klasy, a w kolejnym spotkaniu dojdzie do arcyciekawej potyczki z drugim w stawce Pionierem Pisarzowice. Zostanie ono rozegrane na terenie rywala w najbliższą sobotę – 22 września o godzinie 16:00.

6. kolejka bielskiej A-klasy – 16.09.208r. /godz.16:00/

MRKS II Czechowice-Dziedzice – UKS Rotuz Bronów 9:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Adamiec (16 min. – z wolnego), 2:0 G.Sztorc (41 min.), 3:0 Wajdzik (51 min.), 4:0 G.Sztorc  (63 min.), 5:0 Chrapek (71 min. – z wolnego), 6:0 Wajdzik (77 min.), 7:0 Stanclik (86 min.), 8:0 Wajdzik (89 min.), 9:0 Papkoj (90+1 min. – sam.)

MRKS II: 12. Patryk Kopeć – 3. Rafał Żurek, 4. Filip Hadydoń (68′ 2. Maksymilian Praciak), 5. Marcin Zarychta – 17. Michał Przemyk (77′ 19. Arkadiusz Łukosz), 11. Błażej Adamiec, 8. Dominik Kopeć (74′ 14. Mateusz Stanclik), 7. Jakub Raszka (46′ 15. Adrian Herok), 16. Krzysztof Chrapek – 9. Grzegorz Sztorc (68′ 6. Marcin Chrobak), 10. Mateusz Ciosek (46′ 18. Mateusz Wajdzik)

Rotuz: 1. Łukasz Krysta (46′ 12. Jakub Filapek) – 2. Patryk Szczelina, 21. Jakub Janik, 20. Witold Szczepanik, 8. Bartłomiej Bieńko – 14. Krystian Cyroń, 7. Mateusz Wronka, 6. Bartłomiej Świerkot (75′ 18. Jarosław Papkoj), 5. Kamil Falewski (46′ 9. Kamil Ciesielczyk) – 11. Konrad Dzida (82′ 16. Marek Kopeć), 15. Łukasz Miszczak
Trener: Łukasz Szklarski

Żółte kartki: Chrapek (65′) – Bieńko (71′)
Widzów: 70

Skład sędziowski: Kamil Kliś oraz Łukasz Zioło i Michał Mioduchowski (KS Bielsko-Biała)