Michał Czernek zawodnikiem MRKS!

Niezwykle miło jest nam poinformować, iż w dniu dzisiejszym kierownictwo czechowickiego klubu dokonało finalizacji jeszcze jednego transferu definitywnego, o który zaciekle zabiegało już od dwóch miesięcy.

Po niezwykle długich i trudnych negocjacjach, na kilka dni przed inauguracją rundy wiosennej udało się wreszcie zawrzeć porozumienie z włodarzami ligowego rywala – GKS Radziechowy-Wieprz, na mocy którego nowym zawodnikiem MRKS-u został niespełna 24-letni Michał Czernek.

Piłkarz o mocno ofensywnych inklinacjach jest wychowankiem Słowiana Łodygowice, skąd jednak jeszcze w czasie nauki w szkole podstawowej trafił do Rekordu Bielsko-Biała, z którym notabene związany był przez lwią część dotychczasowej kariery (z krótkim epizodem w BBTS Podbeskidzie). Już w wieku 17. lat zadebiutował on w trzecioligowej drużynie ekipy z „Cygańskiego Lasu”, gdzie w trakcie niemal sześciu sezonów rozegrał aż 97 spotkań ligowych (4 gole). Jesienią 2016 roku na pół roku trafił on do czwartoligowego GKS-u Radziechowy-Wieprz, z którym notabene związany był także ponownie od początku bieżących rozgrywek, występując w trzynastu meczach w pełnym wymiarze czasowym.

Nowy nabytek czechowiczan z krótkimi przerwami przygotowywał się do rundy wiosennej z MRKS-em i wystąpił w większości potyczek sparingowych. Podjął on także pracę zawodową w firmie z siedzibą nieopodal stadionu MOSiR i cały czas przejawiał mocną chęć zmiany barw klubowych, jednak bardzo długo na przeszkodzie stawał brak realnej chęci porozumienia z byłym już klubem z Radziechów-Wieprza.

Dzięki nieustępliwości i determinacji zarówno kierownictwa naszego klubu, jak i prowadzącego także żmudne rozmowy z ligowym rywalem trenera czechowiczan Jarosława Kupisa, udało się w końcu osiągnąć konsensus, dzięki któremu w tym momencie możemy oficjalnie przywitać Michała Czernka w szeregach MRKS-u i życzyć mu udanych występów, oraz wielu goli!

Tym samym Czernek jest szóstym zawodnikiem, który tej zimy dołączył do naszej drużyny, by wspomóc ją w walce o zachowanie statusu czwartoligowca. Przypomnijmy, iż nieco wcześniej czechowiczan zasilili już Karol Lewandowski (powrót z zagranicy), Wojciech Padło (Beskid Skoczów), Damian Zajączkowski (Pniówek Pawłowice Śląskie), Piotr Woźnica (KS Chełmek), oraz Paweł Wandzel (UMKS „Trójka” Czechowice-Dziedzice).

Po kolejnym przełożeniu zaległego starcia z GKS Radziechowy-Wieprz, podopieczni Jarosława Kupisa wedle nowego terminarza walkę o ligowe punkty w rundzie wiosennej rozpoczną wyjazdową batalią z Decorem Bełk, która zostanie rozegrana już w najbliższą sobotę – 13 marca o godzinie 15:00.

ZOBACZ TAKŻE:

Zaległy znów przełożony >>

Z nowym bramkarzem i obrońcą >>

Nowy terminarz rundy wiosennej >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *