Kolejna wygrana rezerw w cieniu kontuzji

Drugi zespół MRKS-u Czechowice-Dziedzice już przed tygodniem zapewnił sobie awans do ligi okręgowej, ale jak na mistrza przystało – podopieczni Marcina Sztorca chcieli podtrzymać dobrą dyspozycję w wyjazdowym starciu z Sołą Kobiernice. Już po 26. minutach goście legitymowali się trzybramkową zaliczką, gdy golkipera rywali pokonali kolejno Grzegorz Sztorc, Mateusz Ciosek i Patryk Kopeć (z rzutu karnego). Po przerwie miejscowi zdołali co prawda „złapać kontakt” z rywalem, dwukrotnie trafiając do siatki, jednak „ostatnie słowo” należało do lidera tabeli, który w doliczonym czasie za sprawą celnego uderzenia Grzegorza Sztorca zapewnił sobie zwycięstwo 4:2 (3:0).

Niestety radość gości mocno zmąciła kontuzja Michała Adamusa, który w 68. minucie przy próbie strzału poczuł mocny ból nogi, a już po odwiezieniu do szpitala potwierdzone zostało złamanie jego dolnej kończyny. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

W następnej kolejce czechowicka „dwójka” po raz ostatni w sezonie wystąpi na własnym stadionie, gdzie w sobotę – 1 czerwca o godzinie 13:30 podejmie Beskid Godziszka.

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II) – Prowadzenie w dzisiejszym spotkaniu objęliśmy po akcji Heroka, który z głębi pola zagrał do G.Sztorca, a ten wpierw przerzucił piłkę nad wychodzącym golkiperem Soły, a następnie głową skierował ją do pustej bramki. Gol na 0:2 padł z kolei po płaskim uderzeniu Cioska z okolic piętnastego metra, zaś rezultat podwyższył… Patryk Kopeć, popisując się pewnym strzałem z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Heroku. Po okresie naszej zdecydowanej dominacji przez 30 minut, obraz gry nieco się wyrównał, natomiast druga odsłona była już dużo słabsza w wykonaniu mojej drużyny. Do głosu zaczęli dochodzić z kolei gospodarze, którzy dwukrotnie po stałych fragmentach ulokowali futbolówkę w bramce P.Kopcia. W ostatniej akcji dzisiejszego pojedynku asystę Światłowskiego wykorzystał jednak G.Sztorc i wywieźliśmy z Kobiernic pełną pulę. Należy wspomnieć, że gospodarze przed rozpoczęciem spotkania popisali się miłym gestem – tworząc nam tzw. „szpaler”, zaś po ostatnim gwizdku poczęstowali nas złocistym napojem z pianką. Niestety fatalnie ten mecz będzie wspomniał Michał Adamus, który przy próbie strzału został tak niefortunnie zblokowany, że doznał złamania nogi. Dzisiejsze zwycięstwo dedykujemy właśnie jemu, życząc szybkiego powrotu do zdrowia!

23. kolejka bielskiej A-klasy – 25.05.2019r. /godz.16:00/
Stadion w Kobiernicach, ul. Sportowa 4

KS Soła Kobiernice – MRKS II Czechowice-Dziedzice 2:4 (0:3)

Bramki: 0:1 G.Sztorc (6 min. – głową), 0:2 Ciosek (19 min.), 0:3 P.Kopeć (26 min. – z karnego), 1:3 Kojder (50 min.), 2:3 Laszczak (82 min. – głową), 2:4 G.Sztorc (90+4 min.)

Soła: Emilian Jurzak – Jakub Bułka, Radosław Laszczak, Tomasz Pałosz, Przemysław Wróbel – Kacper Suski, Jakub Zoń, Michał Osierda, Dominik Bałys – Maciej Lubański, Oskar Kojder
Trener: Mariusz Wadoń

MRKS II: Patryk Kopeć – Arkadiusz Łukosz, Zbigniew Zdonek, Filip Hadydoń, Patryk Matuszczak – Mateusz Ciosek, Błażej Adamiec (85′ Marcin Sztorc), Szymon Światłowski, Michał Adamus (68′ Piotr Witkowski) – Adrian Herok, Grzegorz Sztorc
Trener: Marcin Sztorc

Żółte kartki: Herok – 2 (61′ i 88′)
Czerwona kartka: Herok (88′ – za dwie żółte)