Kabaret w Buczkowicach

Tylko 58. minut trwało sobotnie spotkanie 9. kolejki bielskiej A-klasy, w którym na boisku w Buczkowicach miejscowy Sokół rywalizował z drużyną rezerw MRKS Czechowice-Dziedzice. 120 sekund wcześniej po faulu bramkarza na Grzegorzu Sztorcu arbiter przyznał „dwójce” rzut karny, zamieniony na gola przez Dominika Kopcia. Gospodarze nie mogli pogodzić się jednak z decyzją sędziego i po ostrych protestach za dwie żółte kartki plac gry wpierw opuścił Mohamed Omran, a następnie Tomasz Korszyłowski. Ich koledzy za namową kierownika zespołu nie podjęli dalszej walki i postanowili zejść z boiska, w związku z czym najpewniej podopieczni Marcina Sztorca wygrają to spotkanie walkowerem (3:0).

Na ciężkim boisku w Buczkowicach przyszło rywalizować liderującym w tabeli rezerwom MRKS-u, w kolejnym meczu bielskiej A-klasy. Pierwsza odsłona nie była porywającym widowiskiem, inicjatywę posiadali goście, ale żadna z ich ofensywnych akcji nie przyniosła powodzenia. Swoje szanse miała także drużyna Sokoła, m.in. w 4. minucie po rzucie rożnym i niepewnej reakcji defensywy czechowiczan, z bliskiej odległości spudłował Tracz. W 9. minucie po zagraniu z głębi pola w sytuacji „sam na sam” znalazł się G.Sztorc, jednak i jemu zabrakło odrobiny precyzji. 180 sekund później ten sam zawodnik „główkował” nad poprzeczką po dośrodkowaniu Heroka z bocznej strefy boiska. W kolejnej akcji po asyście Adamca, w „szesnastkę” przedarł się z kolei Chrapek, którego mocne uderzenie poza linię końcową zdołał sparować Łopata. Z rzutu rożnego zacentrował następnie Chrapek i ponownie przed szansą stanął G.Sztorc, którego „główka” z dziesiątego metra minęła słupek. W 17. minucie z rzutu wolnego nad bramką uderzył również Chrapek, a w dalszym fragmencie bliscy powodzenia byli miejscowi. W 22. minucie z dystansu zbyt wysoko strzelał Jaszczurowski, zaś w 25. minucie z błędu Kowalczyka nie skorzystał znacznie pudłujący Tracz. W 31. minucie do ostrego zagrania Foriasza z rzutu wolnego nie dopadł żaden z jego kolegów i skończyło się na strachu w szeregach czechowickiej „dwójki”. W 35. minucie odpowiedział zespół MRKS-u II, kiedy to po prostopadłym podaniu Chrapka zbyt długo z decyzją zwlekał chyba Adamczyk i uprzedzić zdołał go wychodzący go na przedpole golkiper gospodarzy.

Jeśli chodzi o aspekty sportowe w drugiej części, można opisać tylko sytuację z 56. minuty – wówczas po długim zagraniu Adamca w pole karne wbiegł G.Sztorc, który został zdaniem arbitra nieprzepisowo powstrzymany przez bramkarza Sokoła i rezerwy egzekwowały „jedenastkę”, zamienioną na gola przez D.Kopcia. Zawodnicy gospodarzy nie mogli pogodzić się z decyzją sędziego i po głośnych protestach wpierw drugie „żółtko” otrzymał Omran, a chwilę później jego los podzielił Korszyłowski. W tym momencie na boisko wbiegł mocno wzburzony kierownik drużyny z Buczkowic, który nakazał swoim graczom opuścić plac gry. Wobec takiego – niecodziennego rozwoju wypadków, arbiter główny w 58. minucie odgwizdał koniec zawodów.

Decyzję co do losów potyczki w Buczkowicach na swoim posiedzeniu podejmie Wydział Gier Podokręgu Bielsko-Biała, choć wydaje się iż walkower na korzyść czechowiczan jest tylko formalnością. W gwoli ścisłości dodajmy jeszcze, że w następnej kolejce podopieczni Marcina Sztorca na własnym terenie zmierzą się z Sołą Kobiernice, a spotkanie to rozegrane zostanie dzień wcześniej, aniżeli pierwotnie było planowane – w sobotę (13 października) o godzinie 15:00.

9. kolejka bielskiej A-klasy – 6.10.2018r. /godz.16:00/
Stadion w Buczkowicach, ul. Wyzwolenia 256

GLKS Sokół Buczkowice – MRKS II Czechowice-Dziedzice 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 D.Kopeć (56 min. – z rzutu karnego)


Sokół:
21. Mateusz Łopata – 6. Mirosław Stec, 2. Tomasz Tracz, 15. Mariusz Foriasz, 5. Wojciech Kaczmarczyk – 4. Maciej Mieszczak, 17. Mohamed Omran, 16. Tomasz Korszyłowski, 8. Kacper Jaszczurowski – 14. Damian Tracz, 10. Łukasz Muras
Trener: Zbigniew Urbańczyk

MRKS II: 1.Patryk Kopeć – 20. Dominik Kopeć, 14. Dawid Kowalczyk, 4. Filip Hadydoń, 2. Kamil Cichura – 15. Adrian Herok (46′ 16. Kacper Fujawa), 18. Błażej Adamiec, 11. Rafał Adamczyk, 17. Michał Przemyk (46′ 8. Michał Adamus) – 19. Krzysztof Chrapek, 9. Grzegorz Sztorc
Trener: Marcin Sztorc

Żółte kartki: Omran – 2 (16′ i 56′), Korszyłowski – 2 (56′ i 58′), Łopata (56′)
Czerwone kartki: Omran (56′ – za dwie żółte), Korszyłowski (58′ – za dwie żółte)
Widzów: 30
Skład sędziowski:
Dawid Ozimina oraz Andrzej Listowski i Łukasz Glądys (KS Bielsko-Biała)

Pozostałe wyniki 9. kolejki bielskiej A-klasy:

LKS Pionier Pisarzowice – LKS Zapora Wapienica 4:2 (1:2)
LZS Beskid Godziszka – KS Międzyrzecze 1:5 (1:2)

KS Bystra – LKS Sokół Hecznarowice 1:2 (0:0)

LKS Żar Międzybrodzie Bialskie – UKS Rotuz Bronów 0:3 (0:2)

Soła Kobiernice – GLKS Wilkowice 2:2 (2:0
)
LKS Przełom Kaniów – pauzował

Aktualna tabela bielskiej A-klasy >>

ZOBACZ TAKŻE:

Żar zdobyty, rezerwy odzyskują fotel >>

Karny daje zwycięstwo >>

Bez goli w Bełku >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *