Hit sezonu w Bestwinie?

Już w sobotę – 7 kwietnia dojdzie do hitowego starcia w Ap-Sport Bielskiej Lidze Okręgowej. Wicelider LKS Bestwina na własnym stadionie podejmie przewodzących w tabeli piłkarzy MRKS-u Czechowice-Dziedzice, a spotkanie „na szczycie” rozpocznie się punktualnie o godzinie 16:00.

fot.  Szymon Szwajkowski

Po szesnastu rozegranych meczach bieżącego sezonu, czechowicka drużyna posiada 9 punktów przewagi nad swoim bezpośrednim rywalem. W rundzie jesiennej obie „jedenastki” rywalizowały na boisku w Zabrzegu, gdzie po dramatycznym meczu i dzięki bramce Rafała Żurka w 90. minucie, podopieczni Marcina Biskupa zwyciężyli 3:2 (1:2).

Czołowe ekipy tegorocznych rozgrywek zaliczyły udaną inaugurację rundy wiosennej. MRKS na stadionie MOSiR pewnie pokonał Pasjonata Dankowice 4:0 (2:0), z kolei gracze z Bestwiny skromnie wygrali z Góralem Żywiec 1:0 (1:0).

W przerwie zimowej w zespole prowadzonym przez szkoleniowca Sławomira Szymalę doszło do kilku roszad kadrowych. Szeregi wicelidera zasilili bramkarz Adrian Granatowski (Gwarek Zabrze), oraz obrońcy Jakub Krawczyk (GLKS Wilkowice) i Wojciech Buczek (Brzezina Osiek). Bestwinę opuścili z kolei Artur Sawicki (Drzewiarz Jasienica), Mateusz Kal, Sebastian Niemczyk i Jan Francuz (wszyscy Przełom Kaniów), a także Maciej Sternal (Znicz Sułkowice).

Podczas okresu przygotowawczego do rundy wiosennej sobotni przeciwnik czechowiczan rozegrał 7 potyczek kontrolnych, w których odniósł 2 zwycięstwa (8:2 z Podhalanką Milówka i 2:1 z Niwą Nowa Wieś), zanotował jeden remis (2:2 ze Skawą Wadowice), oraz poniósł 4 porażki (1:2 z GKS Radziechowy-Wieprz, 1:3 z Tempem Białka, 0:4 z Drzewiarzem Jasienica i 2:6 z Kuźnią Ustroń).

W sobotnim pojedynku obaj szkoleniowcy na pewno nie będą mieli do dyspozycji wszystkich zawodników. Po stronie gospodarzy za nadmiar żółtych kartek pauzować będzie Szymon Skęczek, z kolei w szeregach MRKS-u zabraknie m.in. kontuzjowanych Dawida Goli i Krzysztofa Chrapka.

Reasumując – w sobotnie popołudnie zapowiada się niezwykle interesujące widowisko, które może mieć niebagatelne znaczenie w kontekście dalszej rywalizacji w sezonie 2017/18. Wszystkich kibiców gorąco zachęcamy do wyjazdu na to spotkanie, jednak jeżeli ktoś nie będzie w stanie pojawić się na stadionie w Bestwinie, relację LIVE na swojej stronie przeprowadzi serwis beskidzkapilka.pl.

Zapraszamy do wsparcia naszej drużyny – nie może Cię tam zabraknąć!

19. kolejka Ap-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej
LKS Bestwina – MRKS Czechowice-Dziedzice

Stadion w Bestwinie, ul. Podzamcze 18

Sobota, 7 kwietnia – godz.16:00

Sędziuje: Tomasz Kuźniarz (Tychy)

Zestaw par 19. kolejki Ap-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej:

Sobota – 7 kwietnia (godz.16:00):

TS Koszarawa Żywiec – LKS Pasjonat Dankowice
GKS Czarni Jaworze – LKS Błyskawica Drogomyśl

LKS Orzeł Łękawica – LKS 99 Pruchna

KS Góral 1956 Żywiec – GLKS Wilkowice

LKS Bestwina – MRKS Czechowice-Dziedzice

Niedziela – 8 kwietnia (godz.16:00):

KKS Spójnia Zebrzydowice – WSS Wisła
LKS Tempo Punców – RKS Cukrownik Chybie

LKS Leśna – LKS Metal W.G. Skałka Żabnica (godz.17:00)

ZOBACZ TAKŻE:

Kuźniarz poprowadzi mecz w Bestwinie >>

„Dwójka” z Międzyrzeczem na sztucznym >>

VIDEO: Inauguracyjny triumf >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *