Historyczny triumf rezerw

W niedzielne popołudnie po raz pierwszy od momentu powstania, drużyna rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice stoczyła pojedynek w zreformowanej od tego sezonu klasie okręgowej (gr.5 bielsko-tyska), goszcząc na stadionie MOSiR Piasta Bieruń Nowy.

Tegoroczny beniaminek stosunkowo szybko wypracował sobie dwubramkową zaliczkę, bo już w 8. minucie rzut karny wykorzystał Dominik Kopeć, a w 19. minucie po minięciu bramkarza rywali piłkę do siatki skierował Grzegorz Sztorc. Na kolejnego gola kibice czekać musieli do 55. minuty, wówczas rezultat w szeregach gospodarzy podwyższył Kacper Polakowski. Pomimo kilku dogodnych szans czechowickiej „dwójki” na ostateczne rozstrzygnięcie losów inauguracyjnego spotkania, to zespół z Bierunia Nowego w 67. minucie zanotował celne trafienie, którego autorem został Kacper Grzywa. Ten sam zawodnik już w doliczonym czasie mógł nieco zmniejszyć rozmiary porażki Piasta, ale jego uderzenie z tzw. „wapna” zdołał wybronić Patryk Kopeć, wobec czego miejscowi zainkasowali historyczną pełną pulę w „okręgówce” za wygraną 3:1 (2:0).

Premierowe spotkanie nowego sezonu gospodarze rozpoczęli z wysokiego „C”, bo już w 8. minucie po faulu Kachela na G.Sztorcu w obrębie pola karna arbiter bez namysłu wskazał na jedenasty metr boiska, skąd po chwili nie pomylił się D.Kopeć. W 19. minucie MRKS II prowadził już 2:0, wszak po dalekim wykopie P.Kopcia pojedynek fizyczny z obrońcą Piasta wygrał G.Sztorc i mijając wychodzącego na przedpole Wielgusa, bez problemów umieścił piłkę w siatce. Pierwsze zagrożenie pod bramką rywala zespół z Bierunia Nowego stworzył w 21. minucie, na szczęście dla rezerw po centrze Koconia z prawego skrzydła nieczysto „głową” z dziesiątego metra uderzył pozostawiony bez opieki Grzywa. W końcowej fazie tej części „dwójka” mogła jeszcze podreperować wynik, ale wpierw po dośrodkowaniu Adamca z rzutu rożnego próbę G.Sztorca niemal z linii bramkowej wyekspediował jeden z defensorów przyjezdnych, zaś chwilę później po podaniu Polakowskiego mocny strzał D.Kopcia z okolic osiemnastego metra poszybował tuż nad poprzeczką.

180 sekund po wznowieniu gry czechowiczanie mieli wyborną okazję na definitywne „zamknięcie meczu”, bowiem po asyście Heroka niemal z linii oznaczającej środek boiska samotnie pognał G.Sztorc, jednak po wejściu w pole karne jego uderzenie zatrzymało się tylko na bocznej siatce. Co się odwlecze, to nie uciecze… W 55. minucie bardzo dobrym – prostopadłym zagraniem Przewoźnik „uruchomił” Polakowskiego i ten z prawej strony „szesnastki” płaskim strzałem po dalszym słupku wpisał się do protokołu meczowego jako zdobywca gola numer 3. Goście pomimo niekorzystnego rezultatu usiłowali coś wskórać i choć jeszcze w 58. minucie z rzutu wolnego nieznacznie spudłował Handzlik, to już w 67. minucie po przekątnym zagraniu z głębi pola futbolówkę przyjął Grzywa i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę skorygował rezultat na 3:1. W 70. minucie MRKS II mógł ponownie prowadzić różnicą trzech bramek, ale z dogodnej pozycji w poprzeczkę wcelował Ciosek. Już w doliczonym czasie gry ręką we własnym polu karnym zagrał Światłowski i sędzia tym razem przyznał „jedenastkę” drużynie Piasta, jednakże intencje Grzywy wyczuł P.Kopeć, który efektowną paradą sparował piłkę w bok.

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II)Na inaugurację sezonu zagraliśmy dobre zawody i praktycznie przez pełne 90 minut moja drużyna była stroną dyktującą warunki. Udało się nam dobrze „wejść w mecz” i w miarę szybko wypracować dającą komfort gry zaliczkę. Cieszy na pewno fakt, iż były momenty w których płynnie wymienialiśmy piłkę, choć przy lepszej skuteczności wynik powinien być bardziej okazały. Nie ma co jednak narzekać – premierową batalię w roli beniaminka wygraliśmy w pełni zasłużenie, aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że w następnych kolejkach poprzeczka zawieszona będzie nieco wyżej i musimy poprawić wiele elementów.

W następnej kolejce już w najbliższy czwartek (15 sierpnia – godz.15:00) podopiecznych Marcina Sztorca czeka wyjazdowa konfrontacja z Ogrodnikiem Cielmice.

1. kolejka klasy okręgowej „ZINA Bielsko-Tychy” gr.5 – 11.08.2019r. /godz.16:00/
Główna płyta stadionu MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS II Czechowice-Dziedzice – KS Piast Bieruń Nowy 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 D.Kopeć (8 min. – z karnego), 2:0 G.Sztorc (19 min.), 3:0 Polakowski (55 min.), 3:1 Grzywa (67 min.)

MRKS II: 3. Patryk Kopeć – 14. Dominik Gałan, 4. Szymon Światłowski, 5. Zbigniew Zdonek (65′ 6. Patryk Matuszczak), 20. Dominik Kopeć (87′ 19. Arkadiusz Łukosz) – 18. Kacper Polakowski (82′ 16. Wojciech Zieleźnik), 2. Błażej Adamiec, 13. Jakub Przewoźnik, 10. Mateusz Ciosek (72′ 11. Piotr Żemła), 15. Adrian Herok – 9. Grzegorz Sztorc
Trener: Marcin Sztorc

Piast: 12. Maciej Wielgus – 5. Mariusz Włoch, 16. Szymon Lukowiec, 3. Robert Kachel, 9. Przemysław Włoch – 17. Konrad Handzlik, 15. Tomasz Kocoń, 11. Kacper Grzywa, 7. Robert Jurecki, 13. Kacper Śmigiel – 10. Adam Tracz (4. Daniel Maj)
Trener: Kamil Ozimina

Żółte kartki: Adamiec (57′), Przewoźnik (88′) – D.Włoch (90+1′)
Widzów: 70

Skład sędziowski: Daniel Kruczyński oraz Hugo Mikołajczyk i Bartłomiej Gruszecki (KS Żywiec)