Emocje w końcówce, remis z Bełkiem

Wszystko, co najistotniejsze w kontekście wyniku niedzielnego starcia MRKS-u Czechowice-Dziedzice z drużyną Decoru Bełk miało miejsce w jego ścisłej końcówce.

W 84. minucie po centrze Pawła Kozioła z rzutu wolnego prowadzenie gospodarzom dała celna „główka” Wojciecha Padło, niestety raptem 180 sekund później rywale doprowadzili do wyrównania, po tym jak rzut karny podyktowany za faul Kamila Sobótki na Michale Stryczku wykorzystał Dawid Jarka i spotkanie 11. kolejki IV ligi śląskiej, gr.II zakończyło się remisem 1:1 (0:0).

W przyszłą sobotę (22.10) podopieczni trenera Wojciecha Białka wyjadą do Tychów, gdzie o godzinie 11:00 na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Stadionie Miejskim zmierzą się z rezerwami pierwszoligowego GKS-u.

Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem wspólnego badania sił, w szeregach gospodarzy dwukrotnie z dystansu niecelnie uderzał jedynie Kozioł. Zespół z Bełku nieco wycofany po tym okresie zaczął śmielej, a przede wszystkim groźniej atakować, a pierwszy raz Szczyrbę „zatrudnił” Fabian, uderzający z boku pola karnego. Ten sam zawodnik w 18. minucie dośrodkował z lewej flanki, zaś „główka” Jarki z siódmego metra nieznacznie minęła słupek. Po chwili ponownie w ofensywie znaleźli się bardziej aktywni goście, lecz po wycofaniu piłki przez Stryczka wysoko nad bramką uderzył Reguła, z kolei w 22. minucie indywidualną szarżę nieco zbyt wysokim strzałem zakończył Rasek. MRKS na moment „przebudził się” w 34. minucie, jednakże próba Raszki zza „szesnastki” była zbyt lekka, aby zaskoczyć Bodysa. Po kolejnych sześćdziesięciu sekundach powodzenie drużynie Decoru mógł przynieść rzut wolny egzekwowany przez Fabiana, na szczęście dla czechowiczan po delikatnym rykoszecie Szczyrba zdążył w porę zareagować.

O ile w premierowej części dużo lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni, to obraz gry po przerwie wyrównał się, bo czechowiczanie poprawili kilka elementów gry. Już w 46. minucie mieli oni sposobność, by złamać defensywę rywala, ale indywidualny rajd mocno niecelnym uderzeniem zamknął Gajda. W odpowiedzi świetną szansę miał Decor, lecz z bliskiej odległości strzał Jarki instynktownie sparował Szczyrba. W 48. minucie z dystansu w szeregach MRKS-u spudłował także Jonkisz, zaś w 52. minucie po przeciwległej stronie boiska próba Semeniuka z prawej strony pola karnego minęła słupek. Dwie minuty później pod bramkę czechowiczan przedarł się z kolei Stryczek, a futbolówka po interwencji Szczyrby trafiła w boczną siatkę. W 60. minucie w podbramkowym zamieszaniu w dogodnym położeniu znalazł się Dzida, ale jego strzał zdołali zablokować obrońcy z Bełku. Po krótko rozegranym kornerze w pole karne zacentrował jeszcze Jonda, a „główka” Kusa minęła słupek bramki gości. W 63. minucie w narożniku boiska ostrym wejściem wyprostowaną nogą Stryczek powalił Zycha, który kilka minut później zmuszony był opuścić boisko z kontuzją, a zawodnik Decoru ukarany został „tylko” żółtą kartką. Po centrze z podyktowanego przez sędziego rzutu wolnego w wykonaniu Kozioła, bramkarz gości wypiąstkował piłkę wprost pod nogi Dzidy, ale zdołał naprawić swój błąd, odbijając strzał gracza MRKS-u. 69. minuta mogła przynieść gola dla ekipy z Bełku, na szczęście po asyście Stryczka uderzenie Raska z bliskiej odległości odbił Szczyrba. W 77. minucie po długim zagraniu z głębi pola pojedynek fizyczny z przeciwnikiem wygrał natomiast Jonkisz, któremu zabrakło jednak odrobiny precyzji bo futbolówka zatrzymała się na bocznej siatce. Emocje na dobre rozgorzały wreszcie w ścisłej końcówce, najpierw po centrze Kozioła z rzutu wolnego skuteczną „główką” z ósmego metra prowadzenie gospodarzom zapewnił Padło, niestety cieszyli się oni z niego ledwie 3 minuty, wszak w obrębie pola karnego faulu na Stryczku dopuścił się Sobótka i arbiter bez wahania wskazał na tzw. „wapno”, z którego w środek bramki trafił Jarka, jak się później okazało – ustalając końcowy wynik meczu na 1:1 (0:0), bo więcej klarownych okazji obie drużyny tego dnia już sobie nie stworzyły.

11. kolejka IV ligi śląskiej, gr.II (sezon 2022/23) – 16.10.2022r. /godz.15:00/
Główna płyta stadionu MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS Czechowice-Dziedzice – KS Decor Bełk 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Padło (84 min. – głową), 1:1 Jarka (87 min. – z karnego)

MRKS: 1. Miłosz Szczyrba – 13. Bartłomiej Lorenc, 5. Wojciech Padło, 16. Bartosz Kus, 2. Oskar Zych (71′ 11. Kamil Sobótka), 7. Jakub Raszka (57′ 18. Adam Zubrzycki), 6. Marek Jonda, 8. Paweł Kozioł, 17. Filip Gajda (57′ 9. Łukasz Szczurek), 14. Tomasz Dzida (89′ 3. Kamil Szary), 10. Kamil Jonkisz
Trener: Wojciech Białek

Decor: 30. Michał Bodys – 4. Michał Stryczek, 3. Piotr Pacholski, 15. Bartosz Wójcik, 18. Dominik Jakubowski, 16. Patryk Fabian (71′ 17. Bartosz Smyla), 6. Patryk Timochina, 9. Tomasz Reguła, 11. Bartosz Semeniuk (81′ 19. Paweł Ziaja), 10. Wojciech Rasek (81′ 14. Kamil Giera), 23. Dawid Jarka
Trener: Marcin Domagała

Żółte kartki: Lorenc (39′), Jonkisz (64′), Kozioł (65′) – Wójcik (59′), Stryczek (63′), Timochina (74′), Pacholski (83′), Reguła (90+1′)
Widzów: 130
Skład sędziowski: Mariusz Goriwoda oraz Krzysztof Postulka i Artur Grzesiuk (KS Zabrze)