„Dwójka” znów gromi!

Kolejną wysoką wygraną na swoim koncie zapisały rezerwy MRKS-u Czechowice-Dziedzice, które w meczu 5. kolejki bielskiej A-klasy na stadionie MOSiR rywalizowały z drużyną Zapory Wapienica. Gospodarze niedzielnej potyczki pokonali swojego rywala 7:3 (5:1), a bramki dla podopiecznych Marcina Sztorca zdobywali Rafał Adamczyk2 (10 min. i 40 min.), Błażej Adamiec (6 min. – z wolnego), Grzegorz Sztorc (28 min. – głową), Damian Oczko (52 min.), Jakub Raszka (57 min.), natomiast samobójcze trafienie w szeregach gości zanotował Grzegorz Wojnicz (42 min.).

Na listę strzelców w ekipie z Wapienicy wpisali się kolejno Jacek Wojtyłko (35 min.), Jeremiasz Barański (76 min. – głową) i Damian Rodak (90+2 min.).

Po efektownym triumfie przed tygodniem w Wilkowicach, czechowicka „dwójka” ponownie pokazała swoją ofensywna siłę, a tym razem niemal bezradna wobec dobrej formy MRKS-u II okazała się drużyna Zapory Wapienica. Worek z bramkami już w 6. minucie „rozwiązał” Adamiec, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego, egzekwowanego tuż zza linii pola karnego. 4 minuty później prowadzenie miejscowych podwyższył z kolei Adamczyk, korzystając z dobrej asysty Heroka i wygrywając pojedynek „oko w oko” z golkiperem Zapory. Na kolejne trafienie kibice czekali do 28. minuty – wówczas po centrze Matuszczaka z lewego sektora boiska, skuteczną „główką” piłkę do siatki posłał G.Sztorc. Przy pewnym prowadzeniu w szeregi gospodarzy na moment wdarło się nieco rozluźnienia, co w 35. minucie wykorzystał Wojtyłko i płaskim strzałem zmusił wychodzącego na przedpole P.Kopcia do kapitulacji. Kontakt z przeciwnikiem przyjezdni mogli złapać już chwilę później, na szczęście dogodnej okazji nie wykorzystał Rodak i jak to często w futbolu bywa, zespół z Wapienicy został za to pokarany i to podwójnie… Wpierw w 40. minucie z uderzeniem Adamczyka z linii „szesnastki” nie poradził sobie Sanchez-Medina, który też 120 sekund później niefortunnie trafił w plecy Wojnicza i futbolówka wtoczyła się do jego bramki.

Już 7 minut po wznowieniu gry rezerwy zadały rywalowi kolejny cios, a tym razem długie zagranie z głębi pola głową przedłużył G.Sztorc, zaś bramkarza Zapory uprzedził Oczko i skierował piłkę do tzw. „pustaka”. Dokładnie po pięciu minutach wynik brzmiał już 7:1, gdyż po asyście Fujawy samotnie w pole karne wbiegł Raszka i pewnym strzałem po ziemi wpisał się do protokołu meczowego. Choć do końcowego gwizdka pozostawało w tym momencie nieco ponad pół godziny, to podopieczni Marcina Sztorca zakończyli swe ofensywne popisy, dając jeszcze w końcówce rywalom nieco zmniejszyć rozmiary porażki. W 76. minucie dośrodkowanie Wojtyłki celną „główką” sfinalizował Barański, natomiast w doliczonym czasie z bliskiej odległości rezultat niedzielnej potyczki ustalił Rodak.

Za tydzień, a więc w niedzielę – 16 września ponownie na własnym terenie, czechowicka „dwójka” rozegra gminne derby z Rotuzem Bronów, a starcie to zaplanowane zostało na godzinę 16:00.

5. kolejka bielskiej A-klasy – 9.09.208r. /godz.17:00/
Główna płyta stadionu MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS II Czechowice-Dziedzice – LKS Zapora Wapienica 7:3 (5:1)

Bramki: 1:0 Adamiec (6 min. – z wolnego), 2:0 Adamczyk (10 min.), 3:0 G.Sztorc (28 min. – głową), 3:1 Wojtyłko (35 min.), 4:1 Adamczyk (40 min.), 5:1 Wojnicz (42 min. – sam.), 6:1 Oczko (52 min.), 7:1 Raszka (57 min.), 7:2 Barański (76 min. – głową), 7:3 Rodak (90+2 min.)

MRKS II: 12. Patryk Kopeć – 6. Marcin Chrobak, 4. Filip Hadydoń, 2. Kamil Cichura, 18. Patryk Matuszczak (60′ 14. Maksymilian Praciak) – 8. Damian Oczko (55′ 3. Dominik Kopeć), 15. Adrian Herok (72′ 19. Arkadiusz Łukosz), 13. Błażej Adamiec (38′ 16. Kacper Fujawa), 10. Mateusz Ciosek – 9. Grzegorz Sztorc (63′ 11. Mateusz Stanclik), 17. Rafał Adamczyk (46′ 17. Rafał Adamczyk)
Trener: Marcin Sztorc

Zapora: 1. Diego Sanchez-Medina – 14. Dominik Hałat (71′ 15. Damian Dymek), 2. Michał Brańka (46′ 17. Patryk Adamczyk), 19. Grzegorz Wojnicz (79′ 8. Patryk Góralczyk), 4. Adam Żyrek – 5. Rafał Pezda (46′ 16. Piotr Jeziorski), 13. Jacek Wojtyłko, 6. Łukasz Pierlak (71′ 10. Marcin Godniak), 3. Daniel Kędziak (46′ 11. Daniel Caniboł) – 20. Damian Rodak, 7. Jeremiasz Barański
Trenerzy: Grzegorz Wojnicz i Jarosław Motyka

Żółta kartka: Jeziorski (89′)
Widzów: 60

Skład sędziowski: Wojciech Ogiegło oraz Oskar Harężak i Daniel Kubaczka (KS Bielsko-Biała)