„Dwójka” zdobywa Wolę

Dobrą formę na początku rundy wiosennej, prezentuje walcząca w grupie spadkowej bielsko-tyskiej ligi okręgowej drużyna rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Podopieczni Marcina Sztorca po inauguracyjnej wygranej z Ogrodnikiem Cielmice, w sobotę zainkasowali kolejny komplet punktów – tym razem wysoko ogrywając na wyjeździe Sokoła Wola.

Do przekonującego zwycięstwa 5:2 (1:0), gości w dużej mierze „poprowadzili” notujący po przerwie klasycznego hat-tricka Grzegorz Sztorc i Rafał Adamczyk – autor dwóch trafień.

W niemrawej w wykonaniu gości pierwszej odsłonie, długo nie zanosiło się na bramkowe łupy żadnej ze stron. Dopiero gdy boiskowy zegar zbliżał się do 45. minuty, G.Sztorc obsłużył podaniem Adamczyka, a ten z okolic prawego narożnika pola karnego mocnym uderzeniem po ziemi przy bliższym słupku, zaskoczył bramkarza rywali.

180 sekund po przerwie Sokół zdołał wyrównać stan rywalizacji, kiedy to po zagraniu z lewej strony „szesnastki”, najprzytomniej na siódmym metrze zachował się pakujący piłkę do siatki Pochopień. Paradoksalnie to trafienie nie dodało animuszu drużynie z Woli, a wręcz przeciwnie – nieco uśpiło chyba ich czujność, zaś czechowiczan wyraźnie podrażniło.

W 57. minucie rezerwy przeprowadziły szybką kontrę, którą lewym skrzydłem napędził Bazin i na wysokości pola karnego dograł futbolówkę w kierunku Adamczyka, który ze stoickim spokojem zwodem „położył” obrońcę i mierzonym strzałem ponownie wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie.

Na tym „dwójka” bynajmniej nie zamierzała poprzestawać i w 69. minucie po kolejnej kontrze Adamczyk z prawego sektora dograł piłkę do wbiegającego samotnie G.Sztorca i ten bez trudu rozpoczął swój strzelecki popis tego dnia. W 77. minucie duet Adamczyk-G.Sztorc wykonał niemal kopię poprzedniej akcji sfinalizowanej golem, z tą tylko różnicą iż snajper MRKS-u II oddał tym razem uderzenie z „pierwszej piłki” z okolic linii pola karnego. 4 minuty później znów Adamczyk popędził prawą flanką i po jego dośrodkowaniu – dla odmiany celną „główką”, klasycznego hat-tricka zanotował G.Sztorc.

Na „otarcie” łez miejscowym pozostało jedynie drugie trafienie już w doliczonym czasie, gdy centrę z rzutu wolnego głową sfinalizował uprzedzający blok defensywny czechowiczan Więckowski.

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II): – O premierowej odsłonie nie można powiedzieć właściwie nic dobrego, oprócz tego że mimo kiepskiej gry, schodziliśmy do szatni z bramkową zaliczką. Na domiar złego po kilku minutach drugiej odsłony gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Na szczęście jak się później okazało – był to kubeł zimnej wody, który pobudził drużynę do lepszej postawy. Od tego momentu całkowicie zdominowaliśmy rywali, a prawdziwy popis dał duet G.Sztorc-Adamczyk, który wzajemnymi asystami, wypracował łącznie 4 gole, przy jednym swoją cegiełkę dołożył też Bazin. Wygraliśmy w pełni zasłużenie i przekonująco, a życzyłbym sobie zawsze oglądać swój zespół grający tak, jak w drugiej części.

W następnej serii MRKS II na własnym stadionie rozegra derbową konfrontację z ostatnim w stawce Przełomem Kaniów, a została ona zaplanowana na niedzielę – 9 maja (godz.17:00).

Bramki z meczu /sokolwolaofficial/ >>

2. kolejka Śląskiej Klasy Okręgowej, gr.5 /Bielsko-Biała-Tychy – gr.spadkowa/ (sezon 2020/21 – runda wiosenna)
01.05.2021r. /godz.17:00/

Stadion w Woli, ul. Pszczyńska 7

LKS Sokół Wola – MRKS II Czechowice-Dziedzice 2:5 (0:1)

Bramki: 0:1 Adamczyk (45 min.), 1:1 Pochopień (48 min.), 1:2 Adamczyk (57 min.),  1:3 G.Sztorc (69 min.), 1:4 G.Sztorc (77 min.), 1:5 G.Sztorc (81 min. – głową), 2:5 Więckowski (90+1 min. – głową),

MRKS II: 12. Piotr Woźnica – 14. Dominik Gałan, 4. Marcin Zarychta, 6. Piotr Witkowski, 2. Kamil Walczyszyn (72′ 13. Kamil Ryrych) – 10. Rafał Adamczyk, 8. Adrian Herok, 18. Jakub Przewoźnik, 20. Dominik Kopeć (81′ 11. Kamil Kozłowski) – 17. Michał Przemyk (46′ 16. Romain Bazin), 9. Grzegorz Sztorc (82′ 15. Szymon Strączek)

Sokół: 12. Piotr Kwaśniewski – 4. Filip Niesyto (84′ 17. Kamil Przewoźnik), 5. Gabriel Pala (70′ 19 Jakub Faruga), 7. Kacper Kudyba, 8. Tobiasz Kubeczko, 9. Adrian Sosna, 10. Michał Pochopień, 11. Bartłomiej Więckowski, 14. Michał Janosz, 15. Michał Bała, 20. Jakub Szmidt (84′ 16. Szymon Pukas)
Trener: Rafał Kula

Żółte kartki: Janosz (70′) – Przemyk (21′), Kopeć (29′), Przewoźnik (74′)
Widzów: bez udziału publiczności
Skład sędziowski: Grzegorz Szymanek oraz Bogdan Drobot i Rafał Benke (KS Katowice)

Pozostałe wyniki 2. kolejki Klasy Okręgowej, gr.5 (Bielsko-Tychy – gr.spadkowa):
LKS Przełom Kaniów – BKS Stal Bielsko-Biała 0:1 (0:0)
LKS Pionier Pisarzowice – OKS Zet Tychy 1:0 (0:0)
KS Piast Bieruń Nowy – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 1:0 (1:0)
KS Bestwinka – LKS Wisła Wielka 0:4 (0:4)