„Dwójka” wreszcie zwycięska

Dopiero w przedostatnim meczu rundy jesiennej, smaku zwycięstwa zaznała drużyna rezerw MRKS Czechowice-Dziedzice. Podopieczni Marcina Sztorca na głównej płycie stadionu MOSiR zmierzyli się w niedzielę z LKS Wisła Wielka, której zaaplikowali pięć goli i nie tracąc żadnego.

Po dwa trafienia w szeregach gospodarzy zanotowali Mateusz Tomko (1 min. i 45 min.) i Grzegorz Sztorc (57 min. i 71. min. – z rzutu karnego), zaś jedną bramkę zdobył Rafał Adamczyk (32 min.).

Już w pierwszej akcji spotkania czechowiczanie objęli prowadzenie, po tym jak asystę Loranca uderzeniem po dalszym słupku z okolic linii pola karnego spożytkował Tomko. Dobrą okazję na podwyższenie wyniku w 12. minucie miał z kolei D.Kopeć, którego płaski strzał z dwunastego metra ofiarnie nogami sparował Woźniczka. Jeszcze bliżej szczęścia MRKS II był w 16. minucie, wówczas po podaniu Loranca najpierw Adamczyk trafił wprost w golkipera przyjezdnych, zaś poprawka Raszki poszybowała nad poprzeczką. Zespół z Wisły Wielkiej „odgryźć” mógł się natomiast sześćdziesiąt sekund później, na szczęście dla czechowiczan z kąśliwą próbą Kotasa poradził sobie Bazin.

Po okresie mało ciekawej gry w środkowej strefie boiska, w 32. minucie rezerwy zdołały uzyskać drugiego gola – po krótko rozegranym rzucie rożnym strzał Raszki wybronił co prawda Woźniczka, ale wobec dobitki Adamczyka do pustej bramki był on już bezradny. Tuż przed pauzą miejscowi po raz trzeci mogli fetować powodzenie, wszak po „klepce” z D.Kopciem przy słupku z szesnastu metrów celnie przymierzył Tomko.

Po zmianie stron dogodne okazje szybko wypracowali sobie czechowiczanie, ale „główka” G.Sztorca po centrze Szędzielarza w 48. minucie poszybowała nad bramką, zaś w 50. minucie po asyście Raszki przy udziale interweniującego golkipera gości w poprzeczkę wcelował Adamczyk.

„Dwójka” skuteczniejsza była już za to w 57. minucie, gdy dogranie Raszki z lewej flanki w pełnym biegu bezbłędnie zamknął G.Sztorc. W 60. minucie z szóstego metra spudłował jeszcze Żurek, a w 71. minucie po faulu na Adamczyku arbiter wskazał na tzw. „wapno”, zaś z jedenastu metrów nie pomylił się G.Sztorc, podwyższając rezultat na 5:0.

W końcowym fragmencie niedzielnej potyczki miejscowi mieli jeszcze kilka dobrych okazji, a wspomnieć w tym miejscu należy m.in. o poprzeczce i słupku, w którego trafiał Tomko.

W przyszłą niedzielę – 22 listopada drużyna trenera Marcina Sztorca rozegra ostatnie spotkanie w tym roku, a na własnym terenie w zaległym starciu gościć będzie LKS Rudołtowice-Ćwiklice (godz.13:00).

18. kolejka Śląskiej Klasy Okręgowej, gr.5 /Bielsko-Biała-Tychy – podgrupa I/ (sezon 2020/21)
15.11.2020r. /godz.13:30/

MRKS II Czechowice-Dziedzice – LKS Wisła Wielka 5:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Tomko (1 min.), 2:0 Adamczyk (32 min.), 3:0 Tomko (45 min.), 4:0 G.Sztorc (57 min.), 5:0 G.Sztorc (71 min. – z karnego)

MRKS II: 1. Roman Bazin – 15. Konrad Gondko, 5. Rafał Żurek, 13. Mateusz Kubica, 14. Wojciech Loranc (46′ 3. Piotr Witkowski) – 7. Jakub Raszka (64′ 17. Kamil Kuśmierczyk), 2. Mateusz Tomko, 4. Łukasz Szędzielarz, 20. Dominik Kopeć (60′ 11. Michał Adamus) – 10. Rafał Adamczyk (73′ 8. Dominik Gałan), 9. Grzegorz Sztorc (73′ 6. Marcin Chrobak)

Wisła Wielka: 12. Eryk Woźniczka – 15. Michał Żupa (46′ 16. Paweł Stebel), 14. Radosław Tabiś, 6. Jan Gołek, 2. Krzysztof Janowski (68′ 9. Sebastian Wilk) – 10. Kamil Walecki (76′ 19. Gabriel Król), 7. Adam Ploch, 17. Radosław Kotas, 3. Mateusz Gołek, 5. Mateusz Ploch – 11. Marcin Spek (65′ 20. Sebastian Pinocy)
Trener: Radosław Kotas

Żółta kartka: Żurek (36′)
Widzów: bez udziału publiczności
Skład sędziowski: Szymon Duda oraz Artur Kasoń i Rafał Międzybrodzki (KS Żywiec)