„Dwójka” nie dała rady liderowi

Tylko w premierowej odsłonie kontakt z przewodzącym w tabeli bielsko-tyskiej „okręgówki” MKS-em Lędziny w wyjazdowej potyczce, utrzymywali gracze rezerw MRKS-u. Czechowiczanie od 31. minuty przegrywali po golu Grzegorza Kostrzewy, ale po zmianie stron gospodarze bardziej znacząco udowodnili swoją wyższość i dzięki trafieniom Sebastiana Rzepy (52 min.), Krzysztofa Józefusa (55 min.) i Łukasza Gardawskiego (78 min.), pokonali tegorocznego beniaminka rozgrywek aż 4:0 (1:0).

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II)Nasze wyjazdowe potyczki przybierają niestety taki sam scenariusz. W pierwszych połowach udaje się nam dotrzymywać kroku wyżej notowanym rywalom, zaś po przerwach szybko tracimy bramkę i nie jesteśmy już wówczas w stanie odwrócić losów spotkania. Podobnie było w Lędzinach, gdzie przez okres pół godziny lider nie miał na nas pomysłu. Dobrze wyglądaliśmy w obronie i udawało nam się wyprowadzać groźne kontry. Po jednej z nich powinniśmy objąć prowadzenie, lecz w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem gospodarzy spudłował Niemczyk. Kilka minut później zaspała defensywa mojego zespołu i do piłki wybitej po rzucie wolnym – egzekwowanym z 20. metra, najszybciej dobiegł napastnik gospodarzy i skutecznie dopełnił formalności. Niestety szybko po zmianie stron MKS dwukrotnie trafił do naszej bramki i było właściwie „po zawodach”. Druga odsłona to już całkowita dominacja piłkarzy z Lędzin, lider pokazał się z dobrej strony potwierdzając opinie, że oprócz bardzo dobrej fizyczności, umiejętnie konstruuje akcje w ofensywie.

8. kolejka klasy okręgowej „ZINA Bielsko-Tychy” gr.5 – 21.09.2019r. /godz.16:00/
Stadion w Lędzinach, ul. Stadionowa 1

MKS Lędziny – MRKS II Czechowice-Dziedzice 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kostrzewa (31 min.), 2:0 Rzepa (52 min.), 3:0 Józefus (55 min.), 3:1 Kołodziej (56 min.), 4:0 Gardawski (78 min.)

MKS: Mariusz Kuchta – Kamil Ingram, Michał Nagi, Krzysztof Józefus, Grzegorz Krakowiak – Grzegorz Bednarek (70′ Dawid Piekielny), Mateusz Śliwa, Łukasz Gardawski, Sebastian Rzepa – Grzegorz Kostrzewa (60′ Tomasz Nowicki), Bartosz Suszek (65′ Karol Nowrocki)
Trener: Adrian Napierała

MRKS II: Patryk Kopeć – Daniel Bryczek (70′ Maksymilian Praciak), Zbigniew Zdonek, Grzegorz Gąsiorek, Dominik Gałan – Patryk Matuszczak, Adrian Herok, Jakub Przewoźnik (30′ Arkadiusz Łukosz), Piotr Żemła, Jakub Niemczyk (83′ Marcin Sztorc) – Grzegorz Sztorc

Widzów: 120
Skład sędziowski: Bartosz Badowski oraz Tomasz Helewski i Tomasz Skrzek (KS Sosnowiec)