„Dwójka” na remis z Bronowem

W piątkowy wieczór na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR pierwszy mecz kontrolny stoczyli gracze rezerw MRKS Czechowice-Dziedzice, mierząc się z występującym szczebel niżej rywalem „zza miedzy” – Rotuzem Bronów.

Prowadzenie w testowej potyczce objęli goście, po tym jak celnym uderzeniem w 12. minucie popisał się były zawodnik naszego klubu Łukasz Miszczak. Czechowiczanie odpowiedzieli z kolei w 23. minucie, gdy piłkę do siatki z okolic dziesiątego metra skierował Jakub Przewoźnik, lecz już po kolejnych 240. sekundach ponownie przodownictwo Rotuzowi dała bramka Bartłomieja Ferugi.

Po przerwie czechowiczanie do remisu ponownie doprowadzili w 62. minucie, wówczas po prostopadłym zagraniu Jakuba Przewoźnika golkipera rywali minął Grzegorz Sztorc i bez problemu umieścił futbolówkę w pustej bramce. MRKS II miał co prawda dwukrotnie sposobność, by w końcówce meczu przechylić szalę na swoją stronę, bowiem Rafał Adamczyk i Kamil Kozłowski „ostemplowali” słupek i poprzeczkę, ale rezultat nie uległ już zmianie i premierowy sparing podopiecznych trenera Marcina Sztorca zakończył się wynikiem 2:2 (1:2).

Czechowice-Dziedzice – sztuczne boisko MOSiR, 3 lipca 2020r. (godz.18:30)

MRKS II Czechowice-Dziedzice – UKS Rotuz Bronów 2:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Miszczak (12 min.), 1:1 Przewoźnik (23 min.), 1:2 Feruga (27 min.), 2:2 G.Sztorc (62 min.)

MRKS II: P.Kopeć – Gałan, Bryczek, Zdonek, Chrobak – Adamus, Przewoźnik, Herok, Adamczyk – Bazin G.Sztorc oraz testowany zawodnik, Kozłowski, Sz.Strączek, Sz. Adamiec, Witkowski

Rotuz: Filapek – Cyroń, Urbanek, Bieńko, Jarek – Świerkot, Papkoj, Wronka, Szczepanik – Feruga, Miszczak oraz testowany bramkarz – Dzida, Banet, Mencnarowski, Gaszczyk, Iskrzycki, Szczelina, Sosna
Trener: Jakub Kubica