Derby z Kaniowem dla rezerw

W trzecim meczu rundy wiosennej, piłkarze rezerw MRKS-u zainkasowali kolejny komplet punktów. Czechowiczanie na głównej płycie stadionu MOSiR tym razem „odprawili z kwitkiem” drużynę Przełomu Kaniów, zwyciężając 3:1 (1:0).

Bramki dla gospodarzy w niedzielnej konfrontacji derbowej zdobywali kolejno: Dominik Kopeć (14 min. – głową), Grzegorz Sztorc (72 min.) i Szymon Strączek (90+2′ min.), zaś jedyne trafienie dla pokonanych na swoje konto zapisał Kamil Góra (90+1 min.).

W spotkanie nieco lepiej weszli co prawda goście, którzy już w 3. minucie za sprawą centry Ciućki i niecelnej „główki” niepilnowanego Jachera mogli objąć prowadzenie, ale potem do głosu zaczęli już dochodzić czechowiczanie. Jeszcze w 12. minucie po długiem zagraniu Heroka lob G.Sztorca poszybował nad poprzeczką, ale 120 sekund później rezerwy dopięły już swego. Dośrodkowaną przez Heroka futbolówkę na przedpolu wypiąstkował Twardowski, ale dopadł do niej D.Kopeć i celnym strzałem głową skierował do siatki.

W 20. minucie Przełom miał dogodną okazję do wyrównania stanu rywalizacji, jednak po szybkiej kontrze zimnej krwi nie zachował samotnie wbiegający w „szesnastkę” Góra. Po upływie czterech minut kolejne dogranie Heroka tym razem sfinalizować mógł Bazin, lecz uderzenie gracza rodem z Francji okazało się zbyt mało precyzyjne. Przed przerwą na uwagę zasługuje jeszcze minimalnie niecelna – płaska próba G.Sztorca z osiemnastego metra.

Na wstępie drugiej odsłony szansę na trafienie do protokołu meczowego w szeregach MRKS-u II miał Wandzel, ale jego strzał po ziemi z prawej strony pola karnego nieznacznie minął słupek. Z biegiem czasu coraz śmielej poczynała sobie drużyna z Kaniowa, ale poza kilkoma stałymi fragmentami nie zagroziła ona poważniej bramce strzeżonej przez Filapka.

Nieco ospałym w tym fragmencie czechowiczanom udało się paradoksalnie w 72. minucie podwyższyć prowadzanie i wprowadzić nieco więcej spokoju. Po wrzutce Wandzla piłkę głową na dwunasty metr zgrał Walczyszyn, zaś uderzenie Przewoźnika nieco przypadkowo trafiło po drodze w G.Sztorca i zdezorientowany golkiper przyjezdnych nie był w stanie zareagować.

Gdy wydawało się, iż niedzielne derby zakończą się wynikiem 2:0, emocje przyniósł jeszcze doliczony czas gry. Wpierw bardzo ładnym uderzeniem z osiemnastu metrów z pomocą słupka, kontaktowego gola dla Przełomu zdobył Góra, a tuż po wznowieniu gry po zagraniu D.Kopcia z głębi pola Herok przelobował wychodzącego daleko Twardowskiego, zaś formalności strzałem do pustej bramki dopełnił wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Strączek.

Podobnie jak czwartoligowcy, nadchodzący tydzień będzie intensywny dla podopiecznych Marcina Sztorca. W środę – 12 maja o godzinie 18:00 na własnym terenie „dwójka” stoczy zaległą batalię z LKS-em Rudołtowice-Ćwiklice, natomiast w w sobotę – 15 maja o godzinie 17:00 na wyjeździe zmierzy się Pionierem Pisarzowice.

3. kolejka Śląskiej Klasy Okręgowej, gr.5 /Bielsko-Biała-Tychy – gr.spadkowa/ (sezon 2020/21 – runda wiosenna)
09.05.2021r. /godz.17:00/

Główna płyta stadionu MOSiR – Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145

MRKS II Czechowice-Dziedzice – LKS Przełom Kaniów 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 D.Kopeć (14 min. – głową), 2:0 G.Sztorc (72 min.), 2:1 Góra (90+1 min.), 3:1 Strączek (90+2 min.)

MRKS II: 1. Jakub Filapek – 14. Dominik Gałan, 4. Marcin Zarychta, 5. Piotr Witkowski, 16. Paweł Wandzel, 20. Dominik Kopeć, 8. Adrian Herok, 15. Jakub Przewoźnik, 10. Rafał Adamczyk (80′ 11. Kamil Ryrych), 18. Romain Bazin (67′ 2. Kamil Walczyszyn), 9. Grzegorz Sztorc (89′ 17. Szymon Strączek)
Trener: Marcin Sztorc

Przełom: 13. Rafał Twardowski – 21. Damian Klimczak, 4. Dariusz Siwek, 17. Wojciech Czulak, 14. Wojciech Kubies, 48. Tomasz Jacher (48′ 20. Volodymyr Zavadka), 8. Mateusz Grygierzec, 10. Marek Faruga, 7. Patryk Ciućka (78′ 18. Grzegorz Maron), 6. Kornel Ryszka, 30. Kamil Góra
Trener: Tomasz Świderski

Widzów: bez udziału publiczności
Skład sędziowski: Szymon Łoboziak oraz Mateusz Samsel i Leszek Pacyna (KS Żywiec)

Pozostałe wyniki 3. kolejki Klasy Okręgowej, gr.5 (Bielsko-Tychy – gr.spadkowa):
BKS Stal Bielsko-Biała – LKS Pionier Pisarzowice 3:1 (1:0)
OKS Zet Tychy – KS Piast Bieruń Nowy 4:2 (3:2)
LKS Rudołtowice-Ćwiklice – KS Bestwinka 0:1 (0:0)
LKS Wisła Wielka – LKS Ogrodnik Cielmice 1:1 (0:0)