BKS wygrywa przy Legionów

Gorycz kolejnej porażki przełknąć musieli znów gracze rezerw MRKS Czechowice-Dziedzice, którzy w niedzielne popołudnie na stadionie MOSiR gościli drużynę BKS-u Stal Bielsko-Biała.

Pomimo, iż ponownie podopieczni Marcina Sztorca nawiązywali równorzędną walkę z wyżej notowanym rywalem, to niestety proste błędy w defensywie i brak skuteczności w ataku spowodowały, iż gospodarze ulegli bielszczanom aż 0:3 (0:1).

Gole dla zwycięzców zdobywali kolejno Tomasz Gala (43 min.), Szymon Jastrzębski (54 min. – głową), a samobójcze trafienie zanotował Zbigniew Zdonek (90+3 min.).

Już w 2. minucie powodzenie gospodarzom przynieść mogła próba Heroka z dystansu, która odbiła się kozłem tuż przed Sycem i ten ofiarną interwencją zdołał sparować futbolówkę poza linię końcową. Bielszczanie z ripostą pospieszyli w 14. minucie, kiedy to pojedynek „oko w oko” z Bazinem przegrał Szlosek.

W dalszej fazie premierowej odsłony gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a więcej emocji przyniosło dopiero ostatnie dziesięć minut. Najpierw doskonałą okazję mieli czechowiczanie, bowiem po długim zagraniu Tomki w sytuacji „sam na sam” z golkiperem BKS-u stanął G.Sztorc, niestety ten zdołał powstrzymać napastnika MRKS-u II. Skuteczniejsi byli za to przyjezdni i choć uderzenie Sekuły trafiło w słupek, to po chwili z narożnika pola karnego celnie przymierzył mający zbyt dużo swobody Gala.

Po zmianie stron miejscowi starali się doprowadzić do wyrównania, dogodną okazję ku temu miał Adamczyk, który po asyście G.Sztorca zastopowany został w 52. minucie przez Syca. Niestety większą precyzją 120 sekund później po przeciwległej stronie boiska wykazał się Jastrzębski, który głową sfinalizował centrę Gali z rzutu rożnego, dodajmy – przy biernej postawie bloku defensywnego MRKS-u II.

Pomimo niekorzystnego rozwoju zdarzeń, podopieczni Marcina Sztorca ambitnie starali się poszukać dającego jeszcze nadzieję na zdobycz punktową kontaktowego trafienia. Niestety „piętą achillesową” czechowiczan była tego dnia skuteczność, a właściwie jej brak – co w połączeniu z dobrą dyspozycją bramkarza rywali, nie mogło przynieść sukcesu. W 65. minucie z obrębu „szesnastki” uderzeniem po ziemi spudłował G.Sztorc, w 75. minucie zmierzający niemal w „okienko” strzał Heroka z rzutu wolnego świetnie odbił Syc, zaś w 77. minucie techniczna próba Tomki nieznacznie minęła słupek. W końcówce drugi raz tego dnia pojedynek z golkiperem BKS-u przegrał G.Sztorc, zaś kolejne uderzenie Heroka z rzutu wolnego otarło się jedynie o górną siatkę.

W ostatniej akcji meczu sprzed linii końcowej dośrodkowywał z kolei Szlosek, zaś usiłujący przeciąć tor lotu piłki Zdonek niefortunnie skierował ją do własnej bramki i niedzielne spotkanie zakończyło się wysokim triumfem zespołu z Bielska-Białej.

Ciągle zamykającym tabelę graczom rezerw MRKS-u pozostały jeszcze tej jesieni do rozegrania dwa domowe pojedynki – 15 listopada z LKS-em Wisła Wielka i 22 listopada zaległe z LKS-em Rudołtowice-Ćwiklice.

16. kolejka Śląskiej Klasy Okręgowej, gr.5 /Bielsko-Biała-Tychy – podgrupa I/ (sezon 2020/21)
08.11.2020r. /godz.14:00/

MRKS II Czechowice-Dziedzice – BKS Stal Bielsko-Biała 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Gala (43 min.), 0:2 Jastrzębski (54 min. – głową), 0:3 Zdonek (90+3 min. – samobójcza)

MRKS II: 1. Roman Bazin – 19. Dominik Kopeć (80′ 3. Michał Adamus), 20. Rafał Żurek, 2. Daniel Bryczek (46′ 13. Zbigniew Zdonek), 14. Dominik Gałan (63′ 6. Marcin Chrobak) – 7. Dawid Gurawski (46′ 17. Kamil Kuśmierczyk), 8. Adrian Herok, 16. Jakub Przewoźnik (62′ 4. Piotr Witkowski), 11. Mateusz Tomko, 10. Rafał Adamczyk – 9. Grzegorz Sztorc

BKS: 1. Jan Syc – 17. Grzegorz Kalamus, 20. Mateusz Małaczek, 6. Szymon Jastrzębski, 13. Mateusz Maciążka – 14. Ryszard Borutko, 4. Kamil Sekuła (72′ 21. Łukasz Smok), 10. Tomasz Gala (80′ 7. Jarek Frydel), 11. Jakub Maj (89′ 18. Adrian Szoblik), 9. Adrian Szwarc (83′ 5. Adrian Grabowski) – 8. Jakub Szlosek
Trener: Mirosław Szymura

Żółte kartki: Bryczek (45′), Herok (88′), G.Sztorc (88′) – Szlosek (60′)
Widzów: bez udziału publiczności
Skład sędziowski: Dawid Wehsoly oraz Piotr  Fundanicz i Mateusz Nowak (KS Bielsko-Biała)

Pozostałe wyniki 16. kolejki Klasy Okręgowej, gr.5 (Bielsko-Tychy – Podgrupa I):
OKS Zet Tychy – LKS Studzienice 1:0 (1:0)
LKS Łąka – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 2:0 (0:0)
LKS Wisła Wielka – GKS Czarni Jaworze 0:1 (0:1)