Bez argumentów w Raciborzu

Nie pierwszy raz w tej rundzie balansująca formą drużyna MRKS-u Czechowice-Dziedzice straciła punkty z rywalem walczącym o uniknięcie degradacji. Tym razem podopieczni trenera Wojciecha Białka „podali tlen” Unii Racibórz, która na własnym terenie dzięki golom Dawida Migusa (8 min.) i Pawła Witta (90+2 min. – z rzutu wolnego) zwyciężyła 2:0 (1:0).

Prezent na wstępie, bez celnego strzału

Już w 8. minucie czechowiczanie sprezentowali gola rywalom, bowiem po stracie Jondy i przechwycie Plizgi pojedynek „oko w oko” z Riabowskim wygrał Migus. MRKS po stracie gola próbował zareagować, jednak w jego poczynaniach tego dnia było sporo niedokładności i prostych błędów, w efekcie czego uważnie grająca w defensywie Unia właściwie nie pozwoliła gościom poważniej zagrozić bramce Kurzanowskiego, a dość powiedzieć iż jedynie uderzenia Przewoźnika i Raszki z końcówki premierowej odsłony mijały cel.

Bili głową w mur, pogrążeni w doliczonym czasie

Po zmianie stron z racji korzystnego dla siebie rezultatu, gospodarze nieco cofnęli się do defensywy i liczyli na powodzenie w wyprowadzanych w liczebnej przewadze kontrach. W 49. minucie z lewego narożnika „szesnastki” nad poprzeczką uderzał Raszka, w odpowiedzi 240 sekund później szybką akcję swojego zespołu spuentować starał się Plizga, jego mocny strzał odbił golkiper czechowiczan, zaś dobitka Kłoska trafiła w boczną siatkę.

W 65. minucie po centrze z rzutu rożnego Kozioła bliski doprowadzenia do wyrównania był Kubica, jednak po jego „główce” piłka o centymetry minęła słupek. Po chwili ekipa z Raciborza przeprowadziła szybką kontrę, po której z dogodnego położenia strzałem po ziemi spudłował Rycka. Najlepszą okazję w szeregach stawiającego już wszystko na jedną kartę MRKS-u miał natomiast Raszka, bowiem w 88. minucie przedarł się on po szybkim rzucie wolnym i asyście Jonkisza prawą stroną pola karnego, lecz zmierzającą po jego uderzeniu do siatki futbolówkę niemal z linii bramkowej wybił asekurujący swojego golkipera Sobek.

To co nie udało się przyjezdnym, w doliczonym czasie zemściło się za sprawą fenomenalnego strzału Witta z rzutu wolnego, który z okolic czterdziestego (!) metra „zdjął pajęczynę” i zapewnił swojemu zespołowi arcyważny komplet punktów, pozwalający zachować raciborzanom matematyczne szanse na utrzymanie.

W przedostatnim spotkaniu sezonu 2022/23 piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice zmierzą na stadionie MOSiR z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała, a starcie to rozegrane zostanie w sobotę (3 czerwca) o godzinie 15:00.

Zdjęcia z meczu /fot. nowiny.pl/ >>

28. kolejka IV ligi śląskiej, gr.II (sezon 2022/23) – 27.05.2023r. /godz.16:00/
Stadion Miejski w Raciborzu, ul. Zamkowa 4

Unia Racibórz – MRKS Czechowice-Dziedzice 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Migus (8 min.), 2:0 Witt (90+2 min. – z wolnego)

Unia: 1. Mateusz Kurzanowski – 2. Maciej Kłosek, 5. Paweł Stępiński, 20. Bogusław Sobek, 90. Kamil Duda, 18. Dawid Plizga (61′ 10. Kamil Szlufarski), 8. Paweł Witt, 6. Adrian Kuczera (85′ 99. Patryk Goły), 11. Fabian Kaczor (90′ 3. Kamil Socha), 7. Dawid Migus, 9. Michał Rycka (87′ 79. Gabriel Szotek)
Trener: Dawid Plizga

MRKS: 91. Patryk Riabowski – 2. Oskar Zych (61′ 3. Kami Sobótka), 20. Szymon Kubica, 5. Wojciech Padło, 13. Bartłomiej Lorenc (61′ 19. Marcin Mizia), 7. Jakub Raszka, 6. Marek Jonda, 18. Jakub Przewoźnik, 8. Paweł Kozioł, 17. Filip Gajda (71′ 16. Bartosz Kus), 9. Kamil Szary (55′ 10. Kamil Jonkisz)
Trener: Wojciech Białek

Żółte kartki: Migus (23′), Szlufarski (76′) – Przewoźnik (58′), Raszka (69′), Kubica (70′), Kus (90+1′), Jonkisz (90+3′)
Widzów: 100
Skład sędziowski: Jakub Konicki oraz Wojciech Białowąs i Nicola Stokłosa (KS Opole)