Awans z pewną wygraną w Bronowie

Dwa zespoły z naszej Gminy zmierzyły się ze sobą w pojedynku I rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu bielskiego, rozegranym w niedzielne popołudnie na boisku w Bronowie. Miejscowa drużyna Rotuza – występująca od roku na poziomie A-klasy, nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki z czwartoligowym MRKS-em Czechowice-Dziedzice, ulegając mu aż 0:6 (0:3).

Dwukrotnie na listę strzelców w szeregach gości wpisał się Mateusz Wajdzik (15 min. i 38 min.), a po jednym golu „dorzucili” także Łukasz Szędzielarz (35 min.), Kacper Polakowski (69 min.), Rafał Żurek (78 min.) i Jakub Niemczyk (86 min.).

Po czterech meczach sparingowych, „przetarciem” przed zmaganiami o ligowe punkty była dla czechowiczan pucharowa batalia z występującą od zeszłego roku w bielskiej A-klasie drużyną Rotuza Bronów. Piłkarze MRKS-u potrzebowali równo kwadransa gry, aby wyjść na prowadzenie – wówczas z prostego błędu rywala skorzystał Wajdzik, uderzając z okolic linii pola karnego nad wychodzącym na przedpole Filapkiem. Dosłownie po chwili strzelec pierwszego gola stanął przed kolejną szansą na wpisanie się do protokołu meczowego, ale tym razem jego próbę zdołał nogami odbić golkiper miejscowych. W 30. minucie niewiele do szczęścia w szeregach czwartoligowca zabrakło Wójcikowi, którego płaski strzał z dystansu nieznacznie minął słupek. Pięć minut później futbolówka zatrzepotała już w siatce Rotuza, bowiem po dograniu Przemyka z lewego skrzydła przejął ją Szędzielarz i schodząc tuż przed linię „szesnastki”, technicznym uderzeniem przy słupku nie dał żadnych szans bramkarzowi z Bronowa. W 38. minucie pełniący rolę kapitana Szędzielarz egzekwował natomiast rzut wolny i choć z jego mocnym strzałem poradził sobie jeszcze parujący piłkę przed siebie Filapek, to wobec dobitki Wajdzika z siódmego metra był on już bezradny. Jeszcze przed przerwą gospodarzy od utraty kolejnego gola uratował słupek, w który z lewej strony pola karnego wcelował Szędzielarz.

W przerwie i kilka minut po wznowieniu spotkania, trener przyjezdnych Wojciech Jarosz dokonał łącznie aż 6 roszad w składzie, jednak obraz gry się nie zmienił. W dalszym ciągu stroną dyktującą warunki był MRKS, a dwukrotnie z niemal identycznego położenia nad poprzeczką pomiędzy 54. a 60. minutą uderzał Wójcik. Wreszcie w 69. minucie znaczącą przewagę czechowiczanie okrasili czwartym trafieniem, a swoją debiutancką bramkę w naszym zespole zdobył Polakowski, wykańczając ze środkowej strefy pola karnego centrę Wójcika z rzutu rożnego. Również po stałym fragmencie gry padł gol numer 5 w niedzielnym spotkaniu, a tym razem po dośrodkowaniu Heroka z kornera, w dosyć ekwilibrystyczny sposób na dalszym słupku, kolanem piłkę w sieci umieścił Żurek. W 80. minucie z rzutu wolnego nieznacznie pomylił się też Zarychta, zaś w 85. minucie kolejny debiutant w barwach MRKS-u ustalił rezultat jednostronnego pojedynku. Został nim Niemczyk, delikatną podcinką nad wychodzącym Filapkiem finalizujący prostopadłą asystę Polakowskiego. W 87. minucie gospodarzy jeszcze bardziej pogrążyć mógł Wajdzik, lecz po kolejnym podaniu Polakowskiego trafił tylko w boczną siatkę, zaprzepaszczając jednocześnie skompletowanie hat-tricka. Drużynie Rotuza tego dnia nie można było co prawda odmówić ambicji i woli walki, jednak w przeciągu dziewięćdziesięciu minut właściwie nie zagroziła ona poważniej czechowickiej bramce.

Losowanie par II rundy pucharowej rywalizacji ma nastąpić niebawem w siedzibie Podokręgu Bielsko-Biała, pewne jest póki co iż dojdzie do niej w środę – 21 sierpnia. Tymczasem już w najbliższą sobotę – 10 sierpnia podopieczni trenera Wojciecha Jarosza zainaugurują sezon 2019/20 w IV lidze śląskiej, gr.II, a w premierowej konfrontacji czechowiczanie zmierzą się na wyjeździe z drużyną Wilki Wilcza (godz.17:00).

I runda Pucharu Polski (podokręg Bielsko-Biała) – 04.08.2019r. /godz.17:00/
Boisko w Bronowie, ul. Kolorowa 2

UKS Rotuz Bronów – MRKS Czechowice-Dziedzice 0:6 (0:3)

Bramki: 0:1 Wajdzik (15 min.), 0:2 Szędzielarz (35 min.), 0:3 Wajdzik (38 min.), 0:4 Polakowski (69 min.), 0:5 Żurek (78 min.), 0:6 Niemczyk (85 min.)

Rotuz: 12. Jakub Filapek – 8. Bartłomiej Bieńko (20′ 10. Tomasz Sosna), 19. Jakub Kubica, 2. Patryk Szczelina, 17. Jakub Banet – 6. Bartłomiej Świerkot, 18. Jarosław Papkoj (57′ 16. Bartosz Jarek), 7. Klaudiusz Mencnarowski, 14. Krystian Cyroń, 11. Konrad Dzida – 15. Łukasz Miszczak (76′ 20. Witold Szczepanik)
Trener: Witold Szczepanik

MRKS: 1. Dominik Kraus (46′ 12. Kacper Mioduszewski) – 2. Kamil Cichura, 3. Piotr Noga, 4. Marcin Zarychta, 13. Mateusz Wójcik – 6. Damian Rodak (46′ 11. Jakub Niemczyk), 8. Łukasz Szędzielarz (52′ 14. Rafał Żurek), 20. Mateusz Kubica (52′ 19. Łukasz Mąka), 7. Jakub Raszka (46′ 15. Adrian Herok), 10. Michał Przemyk (46′ 16. Kacper Polakowski) – 5. Mateusz Wajdzik
Trener: Wojciech Jarosz

Żółta kartka: Cichura (33′)
Widzów: 110
Skład sędziowski: Mateusz Szczepańczyk oraz Adrian Pietera i Szymon Naglik (KS Bielsko-Biała)

Pozostałe wyniki I rundy Pucharu Polski /podokręg Bielsko-Biała/:

LKS Groń Bujaków – LKS Zamek Grodziec Śląski 1:2 (1:1)
LKS Pasjonat Dankowice – LKS Drzewiarz Jasienica 1:2 (1:0)
LKS Sokół Hecznarowice – LKS Pionier Pisarzowice 0:3 (0:0)
LKS Orzeł Kozy – KS Bestwinka 2:4 (2:1)
LKS Ligota – TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała 0:4 (0:2)
LKS Słowian Łodygowice – BKS Stal Bielsko-Biała 0:3 wo. (Słowian zrezygnował z meczu)
BTS Rekord II Bielsko-Biała – KS Spójnia Landek 1:4 (1:2)
GLKS Wilkowice – MRKS II Czechowice-Dziedzice 3:1 (3:1)
KS Międzyrzecze – GKS Czarni Jaworze 1:3 (0:2)
KS Soła Kobiernice – LKS Czaniec (06.08)
LKS Bestwina – BTS Rekord Bielsko-Biała (14.08)