Ambitna „dwójka” poległa w doliczonym

Sporą dawkę emocji dostarczyło niedzielne spotkanie 10. serii bielsko-tyskiej „okręgówki”, w którym drużyna rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice rywalizowała z aspirującą w tym sezonie do awansu Iskrą Pszczyna. Gospodarze zanotowali zły początek, bo po ledwie dziesięciu minutach i golach Michała Pruska (5 min.), oraz Tomasza Zawadzkiego (10 min.) przegrywali już 0:2. W 23. minucie kontaktowe trafienie celną „główką” w szeregach czechowiczan zanotował co prawda Grzegorz Sztorc, jednak w 40. minucie po raz kolejny nie popisała się defensywa „dwójki” i do siatki piłkę posłał Kamil Komraus.

Pomimo niekorzystnego rezultatu podopieczni trenera Marcina Sztorca w drugiej części „podjęli rękawice” i w 57. minucie golkipera rywali do kapitulacji zmusił Kacper Polakowski, zaś w 84. minucie po zagraniu ręką obrońcy Iskry rzut karny wykorzystał Michał Przemyk, doprowadzając tym samym do wyrównania. Niestety już w doliczonym czasie obrońcy MRKS-u nie upilnowali w obrębie „szesnastki” Michała Pruska i ten skutecznym strzałem głową, „rzutem na taśmę” zapewnił swojemu zespołowi wygraną 4:3 (3:1).

Kolejnym przeciwnikiem MRKS-u II w derbowym – wyjazdowym starciu będzie Pasjonat Dankowice, a zostało ono zaplanowane na sobotę – 12 października (godz.15:00).

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II)Za nami bardzo dobre widowisko, jakie zafundowały obie drużyny. Było wszystko czego oczekuje wymagający kibic – ładna dla oka gra, emocje i zwroty akcji. Niestety z naszego punktu widzenia zabrakło najważniejszego, czyli zdobyczy punktowej. Uważam, że jeśli nie byliśmy dziś zespołem lepszym, to na pewno równorzędnym rywalem dla faworyzowanych pszczynian. Nie jest łatwo podnieść się i to dwukrotnie, kiedy przeciwnik odjeżdża na dwie bramki. Nam się to udało i brawa dla „dwójki” za ambitną postawę, wszak były momenty, w których zdominowaliśmy ekipę z czuba tabeli, rozgrywającą także dobre zawody. Wielka szkoda straconego gola w doliczonym czasie, bo w takich okolicznościach porażka zawsze boli podwójnie, a na remis moi zawodnicy dziś bez wątpienia zasłużyli.

10. kolejka klasy okręgowej „ZINA Bielsko-Tychy” gr.5 – 06.10.2019r. /godz.15:00/

MRKS II Czechowice-Dziedzice – MKS Iskra Pszczyna 3:4 (1:3)

Bramki: 0:1 Prusek (5 min.), 0:2 Zawadzki (10 min.), 1:2 G.Sztorc (23 min. – głową), 1:3 Komraus (40 min.), 2:3 Polakowski (57 min.), 3:3 Przemyk (84 min. – z karnego), 3:4 Prusek (90+1 min. – głową)

MRKS II: 1. Dominik Kraus – 14. Dominik Gałan, 5. Zbigniew Zdonek, 3. Grzegorz Gąsiorek (17′ 4. Szymon Światłowski), 7. Jakub Raszka – 15. Jakub Niemczyk (46′ 18. Kacper Polakowski), 17. Jakub Przewoźnik, 2. Błażej Adamiec (85′ 11. Piotr Żemła), 10. Mateusz Ciosek (46′ 6. Damian Rodak), 8. Michał Przemyk – 9. Grzegorz Sztorc

Iskra 1. Mateusz Tkacz – 3. Dawid Szromek, 4. Paweł Zjawiński, 6. Mateusz Pławecki, 10. Kamil Kułagowski (63′ 13. Sławomir Piech) – 11. Tomasz Zawadzki (85′ 15. Fabian Pustelnik), 20. Michał Wiera (46′ 9. Andrzej Żur), 7. Tomasz Cempura, 16. Bartosz Gogol (46′ 19. Wojciech Pośpiech) – 5. Michał Prusek, 17. Kamil Komraus (76′ 14. Radosław Rakowski)
Trener: Janusz Iłczyk

Żółte kartki: Światłowski (20′), Przemyk (85′), Przewoźnik (88′) – Zjawiński (63′), Piech (90+2′)
Widzów: 50
Skład sędziowski: Artur Kasoń oraz Łukasz Matras i Mateusz Oczkowski (KS Żywiec)