Ambicja nie wystarczyła – koniec pucharowej przygody

Na trzeciej rundzie zmagania w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu bielskiego podokręgu, zakończyli piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Pomimo ambitnej postawy – szczególnie w pierwszej części, na stadionie w Zabrzegu podopieczni Wojciecha Jarosza musieli uznać wyższość trzecioligowego Rekordu Bielsko-Biała, przegrywając 0:3 (0:1). Bramki dla gości w środowe popołudnie zdobywali kolejno Dariusz Rucki (9 min. – z rzutu wolnego), Marcin Czaicki (60 min.) i Mateusz Gleń (71 min.).

Choć faworytem pucharowej konfrontacji był Rekord, to już w 4. minucie czechowiczanie mogli objąć niespodziewane prowadzenie, gdy świetny rajd przez ponad połowę boiska przeprowadził Jonkisz, który jednak po wejściu w pole karne uderzył płasko tuż obok słupka. Riposta gości była dosłownie piorunująco, albowiem już w 9. minucie efektownym strzałem z rzutu wolnego w samo „okienko” popisał się Rucki. Trzecioligowiec co prawda dłużej operował piłką, jednak w premierowej odsłonie nie przekładało się to na klarowne okazje, w czym duża zasługa czujnej tym razem linii defensywnej MRKS-u. W 24. minucie czechowiczanie wyszli z kolejna kontrą, a po asyście Jonkisza futbolówkę w siatce umieścił nawet Raszka, niestety arbiter boczny dopatrzył się pozycji spalonej. 5 minut później ponownie Raszka miał sposobność do wyrównania stanu meczu, lecz tym razem po asyście Polakowskiego jego uderzenie sparował Żerdka. Przed przerwą nominalni gospodarze raz jeszcze zaatakowali, a w 44. minucie po podaniu Jonkisza z dogodnego położenia spudłował Raszka.

Po zmianie stron i licznych roszadach w szeregach obu drużyn, nieco większą przewagę osiągnęli bielszczanie, choć to MRKS w 58. minucie za sprawą Nogi miał sposobność doprowadzić do wyrównania, jednak stoper miejscowych uderzył silno z powietrza tuż nad poprzeczką. Niestety w 60. minucie po dograniu Wyroby z prawego skrzydła, próbę Koziny zdołał jeszcze przed siebie odbić Mioduszewski, ale wobec poprawki Czaickiego był on już bezradny. Losy potyczki definitywnie rozstrzygnięte zostały z kolei w 71. minucie – wówczas sprytnym lobem z okolic dwudziestego metra popisał się rezerwowy Gleń. Do końcowego gwizdka rezultat 0:3 nie uległ już zmianie, a rozmiary przegranej gospodarzy m.in. zmniejszyć mogli jeszcze Jonkisz i uderzający dwukrotnie z dystansu bez efektu Żurek.

Szkoda trochę pierwszej odsłony dzisiejszego pojedynku, bo była duża szansa na nawiązanie walki z trzecioligowcem. Mimo wszystko ambitna postawa z silnym rywalem i widoczna poprawa jakości względem sobotniego meczu w Wieprzu mogą dawać nadzieję, iż w najbliższym starciu o ligowe punkty z rewelacyjnym beniaminkiem, podopieczni Wojciecha Jarosza będą w stanie pokazać się z korzystnej strony, szczególnie w defensywie. Wspomniana batalia z nieoczekiwanym liderem tabeli – Unią Książenice rozegrana zostanie już w najbliższą sobotę – 14 września o godzinie 16:00 na stadionie MOSiR.

Skrót filmowy z meczu (beskidzkapilka.pl) >>

III runda Pucharu Polski (podokręg Bielsko-Biała) – 11.09.2019r. /godz.16:30/
Stadion w Zabrzegu, ul. Stadionowa 30

MRKS Czechowice-Dziedzice – BTS Rekord Bielsko-Biała 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Rucki (9 min. – z wolnego), 0:2 Czaicki (60 min.), 0:3 Gleń (71 min.)

MRKS: 21. Kacper Mioduszewski – 18. Ariel Dzionsko, 4. Marcin Zarychta, 3. Piotr Noga, 13. Mateusz Wójcik (79′ 11. Jakub Niemczyk) – 17. Kamil Jonkisz (71′ 6. Damian Rodak), 8. Łukasz Szędzielarz (46′ 10. Michał Przemyk), 19. Łukasz Mąka (46′ 20. Mateusz Kubica), 16. Kacper Polakowski (46′ 2. Kamil Cichura), 14. Rafał Żurek – 7. Jakub Raszka (46′ 5. Mateusz Wajdzik)
Trener: Wojciech Jarosz

Rekord: 12. Krzysztof Żerdka – 22. Mateusz Gaudyn, 2. Dawid Jampich, 4. Dariusz Rucki (46′ 30. Konrad Kareta), 18. Seweryn Caputa (72′ 11. Mateusz Waliczek) – 7. Bartosz Nowotnik, 3. Mateusz Madzia (46′ 6. Piotr Wyroba), 20. Marcin Czaicki, 10. Marek Sobik – 23. Marcin Kozina (63′ 13. Mateusz Gleń), 9. Marcin Wróbel (46′ 14. Michał Czernek)
Trener: Piotr Jaroszek

Żółte kartki: Żurek (30′), Zarychta (74′) – Sobik (74′)
Widzów: 50
Skład sędziowski: Wojciech Szczurek oraz Piotr Szypuła i Paweł Susek (KS Bielsko-Biała)