15 czerwca początek przygotowań

W poniedziałek – 15 czerwca pod wodzą nowego trenera Jarosława Kupisa, przygotowania do sezonu 2020/21 rozpoczną piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Nasza drużyna po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, trenować będzie na własnych obiektach, a w planie ma także rozegranie co najmniej sześciu meczów sparingowych.

Przypomnijmy pokrótce, iż sezon 2019/20 decyzją związkowych władz zakończony został z uwzględnieniem wyników rundy jesiennej, natomiast istotnym faktem jest brak spadków. W barażu o III ligą powalczą z kolei LKS Goczałkowice-Zdrój (mistrz I grupy) i Szombierki Bytom (mistrz II grupy), a decydujący pojedynek odbędzie się 20 czerwca na neutralnym terenie w Łaziskach Górnych.

W trakcie przymusowej przerwy i braku możliwości grupowych zajęć, czechowiczanie jak zapewne większość ekip, realizowali indywidualne rozpiski, natomiast po poluzowaniu obostrzeń – od 18 maja spotykają się dwa razy w tygodniu na nieco rekreacyjne „gierki”.

Tak jak zostało wspomniane na wstępie, zasadnicze przygotowania do rozgrywek zainaugurowane zostaną 15 czerwca, gdyż najprawdopodobniej o ligowe punkty MRKS zagra już 25 lipca. W kuluarach mówi się o terytorialnym podziale IV lig na cztery grupy, by po rundzie zasadniczej utworzyć z kolei grupy mistrzowskie i spadkowe. Ostateczne decyzje Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach ma jednak podjąć podczas zebrania, zaplanowanego na 23 czerwca.

Póki co chęć opuszczenia czechowickiej drużyny wyraził jedynie bramkarz Dominik Kraus, który wobec nowych obowiązków zawodowych, nie będzie w stanie połączyć ich z treningami i występami na czwartoligowym froncie. Trwają natomiast rozmowy z kilkoma kandydatami do wzmocnienia rywalizacji w MRKS-ie, a „nowe twarze” mają pojawić się już na premierowym treningu.

Plan przygotowań MRKS Czechowice-Dziedzice do rundy jesiennej sezonu 2020/21:

15 czerwca (poniedziałek) – rozpoczęcie treningów

20 czerwca (sobota) – gra wewnętrzna

27 czerwca (sobota) – sparing z Decorem Bełk

1 lipca (środa) – sparing z Beskidem Skoczów

4 lipca (sobota) – sparing z Beskidem Andrychów

8 lipca (środa) – sparing z Koszarawą Żywiec

11 lipca (sobota) – wolny termin

15 lipca (środa) – sparing z Rekordem Bielsko-Biała

18 lipca (sobota) – sparing z Tempem Puńców

25 lipca / 1 sierpnia (sobota) – I mecz sezonu 2020/21

Godziny i miejsca meczów kontrolnych będą ustalane na bieżąco, plan sparingowy może ulegać korektom.

ZOBACZ TAKŻE:

Jarosław Kupis poprowadzi MRKS >>

Wojciech Jarosz nie jest już trenerem MRKS >>

Sezon 2019/20 oficjalnie zakończony! >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *