W świąteczny czwartek z Cukrownikiem

Przedstawiciele Ap-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej rozpoczynają niezwykle intensywny miesiąc maj, w trakcie którego rozegrają aż 7 kolejek (w tym dwie zaległe). Liderujący w tabeli czechowiczanie decydującą fazę rozgrywek zainaugurują czwartkowym pojedynkiem w Chybiu, gdzie już o godzinie 15:00 zmierzą się z tamtejszym Cukrownikiem.

Najbliższy przeciwnik MRKS-u plasuje się obecnie na dziesiątej lokacie w stawce, legitymując się dorobkiem 29. punktów (bilans bramkowy 31:33). W rundzie wiosennej podopieczni trenera Krzysztofa Dybczyńskiego zanotowali dwa zwycięstwa (2:1 z Tempem Puńców i 2:1 z GLKS Wilkowice), natomiast ponieśli także 3 porażki (0:1 z Orłem Łękawica, 0:4 z Góralem Żywiec i 1:2 z LKS Bestwina). Podczas zimowej przerwy klub z Chybia dokonał kilku roszad kadrowych, do zespołu dołączyli obrońca Paweł Michałek (Rekord Bielsko-Biała) i pomocnik Kamil Maj (Drzewiarz Jasienica), w odwrotnym kierunku „powędrowali” z kolei Patryk Chmiel (Spójnia Zebrzydowice), Artur Pryczek (Orzeł Zabłocie), oraz Mateusz Stokłosa (Błyskawica Drogomyśl). Najskuteczniejszym strzelcem Cukrownika z dorobkiem ośmiu trafień jest Dariusz Zygma.

Po wygranej ze Spójnią Zebrzydowice – odniesionej już z nowym trenerem, czechowiczanie będą chcieli „pójść za ciosem” i znów udowodnić swoją wyższość nad niżej notowanym rywalem, który zapewne będzie chciał pokrzyżować plany faworytowi. Piłkarzy MRKS-u w czwartkowym starciu „awaryjnie” poprowadzi duet Marcin SztorcSebastian Szweda, gdyż szkoleniowiec Piotr Mrozek przebywa obecnie na stażu w chorwackim Hajduku Split.

Zapraszamy wszystkich kibiców na spotkanie w Chybiu, jego początek zaplanowany jest na godzinę 15:00!

23. kolejka Ap-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej
RKS Cukrownik Chybie – MRKS Czechowice-Dziedzice
Stadion w Chybiu, ul. Sportowa 18
Czwartek, 3 maja 2018r. – godz.15:00
Sędziuje: Wojciech Sajbor (Żywiec)

Zestaw par 23. kolejki Ap-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej:

Czwartek – 3 maja (godz 15:00):

LKS Leśna – KKS Spójnia Zebrzydowice

GKS Czarni Jaworze – TS Koszarawa Żywiec

LKS Orzeł Łękawica – LKS Pasjonat Dankowice

LKS Tempo Puńców – WSS Wisła

KS Góral 1956 Żywiec – LKS Metal W.G. Skałka Żabnica

LKS Bestwina – LKS Błyskawica Drogomyśl

GLKS Wilkowice – LKS 99 Pruchna

RKS Cukrownik Chybie – MRKS Czechowice-Dziedzice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *